Ako vybrať výživu pre športovcov

Nemusíte byť aktívny športovec, aby ste si k športu našli cestu. Dosť s ním možno prichádzate do styku len párkrát do týždňa, keď navštevujete obľúbenú posilňovňu alebo chodíte von so svojím domácim maznáčikom. A možno vás toto očarenie ešte len čaká a vy práve hľadáte vhodný spôsob, ako do svojho života bezbolestne zaradiť novú fyzickú aktivitu.

Život je pohyb

Proteíny

Proteíny sú alfou a omegou pre všetky živé organizmy. Bielkoviny hrajú kľúčovú úlohu pri raste svalovej hmoty. Značnou mierou prispievajú aj k jej udržaniu, aby momentálny úspech nebol len pominuteľnou záležitosťou. Pri zvýšenej telesnej aktivite je vhodné pravidelne dopĺňať zásoby bielkovín. Produkty obsahujúce proteín prídu vhod pri niektorých diétach, keď telo nedostáva základné bielkoviny prirodzenou cestou z bežne dostupných potravín.

Whey proteíny

Po náročnom tréningu sa čo nevidieť dostaví hlad, ktorý treba urýchlene zahnať. V takej chvíli sa oplatí mať poruke výdatné jedlo, ktoré unavenému telu zaistí dostatočný prísun bielkovín a nezaťaží žalúdok hneď po prvých pár hltoch. Riešením takejto situácie môže byť srvátkový proteín Whey Protein. Pomocou neho sa svalová hmota naberá o poznanie ľahšie.

Hydrolizované proteíny

Hydrolizované proteíny po tréningu

Tento typ proteínu je optimálnou voľbou pre profesionálnych športovcov, ktorým napomáha k znateľne rýchlejšej regenerácii a navráteniu sily po náročnom tréningu. Dobre však poslúži aj nešportovcom, ktorí márne hľadajú spôsob, ako vyhrať nad poruchou trávenia. Ak máte alergiu na laktózu a zatiaľ sa vám nepodarilo nájsť ten pravý proteín, ktorý by spĺňal nároky vášho tela, máme pre vás dobrú správu – tento proteín neobsahuje bielkovinu kravského mlieka.

Veganské proteíny

Spaľovače tukov a ďalšie produkty na chudnutie

Niekedy je cesta k dosiahnutiu vysnívanej konfekčnej veľkosti značne tŕnistá. Bez vhodných preparátov môže trvať celú večnosť, než sa podarí zostaviť jedálniček so všetkým, čo k tomu patrí. Vhodnou alternatívou počas držania diéty sú napríklad proteíny na chudnutie, ktoré pomáhajú redukovať telesné tuky. S diétnym proteínom chudnutie rozhodne nebude behom na dlhú trať.

Spaľovače tukov
Aminokyseliny
gainer

Naberanie svalovej hmoty – čo je gainer?

Hmotnosť už dávno nie je predmetom debát iba medzi ľuďmi, ktorí sa snažia ustavične pracovať na redukcii svojej aktuálnej hmotnosti. Pomerne často sa púšťajú do diskusií práve tí, ktorí sa stretávajú s opačným problémom, čo im znepríjemňuje život. Pre rýchly metabolizmus sa im nedarí pribrať a váhu si udržať dlhodobo.

Regenerácia po cvičení – aminokyseliny a BCAA

Aminokyseliny patria k doplnkom stravy, ktoré sú populárne u aktívnych športovcov – a nielen u nich. Stále sa objavujú noví a noví prívrženci medzi ženami a mužmi, čo si dali za cieľ zapracovať na svojej aktuálnej váhe a nejaké to kilo zhodiť. Takej veľkej obľube sa aminokyseliny tešia z jedného prostého dôvodu – nie je lepší zdroj, ktorý by namáhaným svalom poskytol potrebnú energiu.

Product image

Penco L-arginin 120 kapsúl

Môžete mať už zajtra19,90 €
Product image

Nutrend Taurín 120 kapsúl

Môžete mať už zajtra8,95 €
Product image

GymBeam BCAA 1500 + Lysin 300 tabliet

Môžete mať už zajtra17,90 €

Vitamíny a doplnky pre športovcov

Keď si organizmus zvyká na fyzickú záťaž pri pravidelnom tréningu, prirodzene si za týchto okolností pýta vyšší prísun vitamínov a minerálov. Doprajte svojmu telu multivitamínové doplnky stravy a ďalšie prípravky z našej ponuky produktov, ktoré ovplyvňujú správny rast svalov a zdravý vývoj kĺbov.

Vitaminy

Tyčinky a ďalšie proteínové potraviny

Ideálne doplnky výživy na cesty alebo na desiatu pre všetkých, ktorí športujú.

Alternatívna strava

Pri každodennom vyťažení si veľakrát ani nestíhame vyhradiť dostatok času na zjedenie plnohodnotnej porcie jedla. Často ho teda nahrádzame tým, čo máme práve poruke. Skutočnosť, že pokrm nie je práve zdraviu prospešný, ide v tú chvíľu bokom. Presne pre tieto prípady (a nielen tie) bola vytvorená tekutá Mana, ktorá jedálniček nenabúra, naopak ho doplní.

Alternatívna strava

Pomôcky na cvičenie a posilňovanie

U nás v Pilulke sme si veľmi dobre vedomí toho, že je potrebné mať z čoho vyberať. Preto sme sa rozhodli, že našim zákazníkom doprajeme širokú ponuku športových potrieb, ktorá prinesie radosť z nakupovania hneď pri prvej návšteve.

cvičenie a posilňovanie

Bandáže a tejpovacie pásky

Tejpovacie pásky a bandáže vám uľavia od bolesti problematických a bolestivých častí tela. Zároveň zlepšujú funkciu kĺbov, svalov a šliach.

Osobné váhy a analyzátory tuku

Osobné váhy a analyzátory tuku

Vďaka váham s analyzátorom tuku získate prehľad o tom, koľko tuku sa v tele podarilo nahromadiť. Táto funkcia môže byť veľmi nápomocná, máte tým pádom možnosť viesť si pravidelné záznamy o aktuálnom stave hmotnosti a uplynulé obdobia medzi sebou priebežne porovnávať a hodnotiť.


Autor článku

Marcela Jiráková
2020-01-09