Ústne vody, spreje, roztoky

(115 produktov)

Pekný úsmev na tvári vám nielen zlepší deň, ale zdravé zuby a príjemný dych majú aj priamy vplyv na vaše celkové zdravie a do istej miery určujú aj váš sociálny status. Aj preto sa oplatí dbať na dentálnu hygienu a používať všetky dostupné pomôcky.

 Zobraziť viac

Pekný úsmev na tvári vám nielen zlepší deň, ale zdravé zuby a príjemný dych majú aj priamy vplyv na vaše celkové zdravie a do istej miery určujú aj váš sociálny status. Aj preto sa oplatí dbať na dentálnu hygienu a používať všetky dostupné pomôcky.

Aký je rozdiel medzi ústnou vodou a ústnym roztokom?

Bežne rozdiel medzi týmito prostriedkami starostlivosti o ústnu dutinu nerobíme, skôr sa sústredíme na to, s akým problémom nám daný prípravok pomôže. Platí však, že úplne obyčajná ústna voda krátkodobo osvieži dych, nepomôže však odstrániť príčinu jeho nechcenej vône. Naopak, ústne roztoky pomáhajú čistiť medzizubné priestory, pretože obsahujú antibakteriálne látky, často obsahujú fluorid, ktorý znižuje riziko vzniku zubného kazu a minimalizuje usadzovanie zubného povlaku (aj keď preháňať sa to s ním tiež nemá).

Úplne mimo tieto kategórie potom stoja tzv. lekárske ústne vody. Tie sa využívajú po veľkých operáciách v oblasti úst a čeľuste, keď pre bolesť nie je možné si zuby čistiť bežnou kefkou.

Na čo sú zubné spreje?

Zubné spreje slúžia buď na krátkodobé osvieženie dychu, alebo na riešenie nejakého problému v ústnej dutine. Napríklad ak chcete dôkladne vydezinfikovať ústnu dutinu pri bolestiach v hrdle, alebo potrebujete vyriešiť nedostatočnú sekréciu slín pri rôznych ochoreniach.

Aké problémy pomôže vyriešiť používanie ústnej vody?

Na výber je nielen množstvo príchutí, ale aj ďalších výhod, ktoré vám ústne vody a roztoky sľubujú. Pomôžu napríklad so:

 • zápalom ďasien
 • aftami
 • prevenciou zubného kazu
 • posilnením zubnej skloviny
 • bojom proti zápachu z úst
 • získať a udržať si belšie zuby

Ako správne používať ústne vody a roztoky?

Najlepšie dvakrát denne po vyčistení zubov. Ústne vody ani roztoky sa spravidla nijako neriedia. Ideálne je použiť asi 10 – 15 mililitrov a 30 – 60 sekúnd ústnu vodu pováľať v ústach. Po vypľutí sa ústa už ďalej nevyplachujú a na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku je vhodné nejaký čas po použití nejesť ani nepiť. Použitie ústnej vody alebo roztoku rozhodne nenahrádza čistenie zubov.

Pália ústne vody a roztoky v ústach?

Záleží na druhu ústnej vody alebo roztoku a tiež na stave vašich ďasien. Pokiaľ je v prípravku obsiahnutý alkohol a vaše ďasná nie sú v najlepšej kondícii (sú citlivé alebo zapálené), môže dochádzať k ľahkému páleniu. V priebehu niekoľkých dní používania by sa však tento stav mal zlepšiť.

Aké pomôcky sa ešte oplatí používať, ak chcete zdravé zuby a žiarivý úsmev?

 • Vhodná zubná kefka: aký tvar a aká veľkosť zubnej kefky bude vyhovovať práve vám je značne individuálne. Rovnako tak nemožno ani všeobecne povedať, či je vhodnejšie používať bežnú zubnú kefku alebo elektrickú, prípadne sonickú.
 • Medzizubné kefky: tu sa, naopak, zubní lekári aj dentálni hygienici zhodujú, že na zachovanie zdravého chrupu je nutné používať medzizubné kefky každý deň. Správnu veľkosť vám pomôže vybrať vaša dentálna hygienička. Ak túto možnosť nemáte, skúste si zakúpiť testovaciu súpravu so všetkými veľkosťami medzizubných kefiek a jednoducho ich v pohodlí domova otestujte. Je pravdepodobné, že budete potrebovať viac veľkostí.
 • Zubná niť: od jej používania zubní špecialisti v poslednom období skôr odrádzajú. Nezabezpečí totiž také dôkladné vyčistenie medzizubných priestorov a často môže aj poraniť a poškodiť ďasná. V niektorých prípadoch, keď sú medzery medzi zubami tesné, je ale jej využitie zmysluplné.
 • Ústne sprchy: zubný irigátor je šetrný spôsob odstraňovania povlaku a nečistôt v miestach, kam bežná kefka nedosiahne. Pomocou presne namiereného prúdu vody je povlak na povrchu zuba narušený a voda ho odplaví. Problémom niekedy býva tlak v zubnej sprche. Ide o vhodné riešenie pre osoby s citlivými ďasnami, paradentózou alebo používateľov fixného strojčeka.
 • Špeciálne zubné kefky: napr. jednozväzková určená na tzv. sólo techniku ​​čistenia
 • Pomôcky na čistenie jazyka

Zákazníci hodnotia najlepšie značky Herbadent, Gum a Energy. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Corsodyl Ústna voda 200 ml. V prípade, že ste si nezvolili tu žiadny výrobok, pozrite sa aj na kategórie Ústne vody na zápach z úst, Bieliace ústne vody, Prírodné ústne vody, Ústne vody bez alkoholu a Ústne vody na zápaly ďasien.

Product image

Vulm Peroxid vodíka 3% 1000 g

Dermálny a orálny roztok. Peroxid vodíka 3% sa používa na čistenie rán, vredov, na výplachy ústnej dutiny pri stomatitíde alebo gingivitíde alebo ako kloktadlo.

Môžete mať už zajtra
Product image

Stopangin aerosol 30 ml

Liek sa používa na dezinfekciu ústnej dutiny a hltanu pri zápalových a infekčných ochoreniach alebo pri chirurgických výkonoch v ústnej dutine.

Môžete mať už zajtra
Product image

Curasept Ads 220 ústna voda 0 2 % 200 ml

Curasept ADS 220 ústna voda s 0,2 % obsahom chlórhexidínu digluconate. S príchuťou mäty a bez obsahu alkoholu.

Môžete mať už zajtra

Listerine TOTAL CARE Ústna voda 1 l

Najpokročilejšia a kompletná antiseptická ústna voda Listerine - 6 výhod v jednom. Pri používaní 2x denne chráni pred zubným povlakom, znižuje zubný povlak a zubný kameň a napomáha udržať zuby prirodzene biele.

Môžete mať už zajtra

Dr. Müller Pharma Anginal Ústny sprej so šalviou 30 ml

Anginal® so šalviou je prípravok na ústnu hygienu a starostlivosť o sliznicu ústnej dutiny. Prináša úľavu pre sliznicu hrdla a ústnej dutiny. Chráni a udržiava ústnu dutinu v dobrom stave a potláča nepríjemný zápach z úst.

Môžete mať už zajtra
Product image

Elmex Ústna voda SENSITIVE PLUS 400 ml

Ústna voda elmex SENSITIVE PLUS obsahuje vysoko účinný aminfluorid. Na obnažených zubných krčkoch vytvára z ochranného polyméru a aminfluoridu dvojitý ochranný film. Uzatvára otvorené dentínové tubuly, a tým pomáha zamedziť nepríjemným vnemom.

Môžete mať už zajtra
Product image

Parodontax Extra 0,2% Ústna voda 300 ml

Ústna voda určená na výplachy ústnej dutiny, na intenzívnú krátkodobú liečbu akútnych stavov a na jednorázové použitie.

Môžete mať už zajtra

Listerine Cool Mint Ústna voda 1000 ml

Ústna voda s esenciou mäty pomáha chrániť zuby pred zubným kazom pri pravidelnom používaní dvakrát denne. Pre zdravšie zuby a ďasná.

Môžete mať už zajtra
Product image

Curaprox Perio Plus Protect CHX0,12% 200 ml

Ústna voda obsahuje o niečo nižšiu koncentráciu CHX, je preto ideálna na dlhšie použitie pre ochranu proti širokému spektru ochorení ústnej dutiny - vrátane zápalu ďasien a parodontitídy.

Môžete mať už zajtra

Herbadent original Bylinná ústna voda 400 ml

Unikátna receptúra bylinnej ústnej vody vychádza z klinicky overenej kombinácie 7 liečivých bylín. Je vhodným doplnkom komplexnej starostlivosti o celkové zdravie vašich úst. Účinne a šetrne ničí škodlivé baktérie, ale zároveň vďaka svojmu prírodnému zloženiu zachováva prirodzenú rovnováhu ústnej mikroflóry.

Môžete mať už zajtra
Product image

Energy Audiron 30 ml

Energy Audiron je ďalší z radu antiseptických prípravkov Energy. Tento bioinformačný bylinný prípravok, ktorý slúži k vonkajšiemu použitie, má protizápalové, antibakteriálne a protivírusové účinky.

Môžete mať už zajtra
Product image

Meridol Ústna voda 400 ml

Bojuje s príčinami zápalu ďasien a podporuje zdravé zuby a ústnu flóru. Aktívne zložky aminfluoridu a fluoridu cínatého sa v ústach ihneď rozložia a zabezpečia antibakteriálny účinok: trvalo sa zabráni tvorbe bakteriálneho povlaku a zápalu ďasien.

Môžete mať už zajtra
Product image

Curaprox Perio Plus Forte CHX 0,20% 200 ml

Ústna voda s najvyššou koncentráciou CHX, ktorá poskytuje antibakteriálnu ochranu v ústach a predchádza tvorbe a hromadeniu povlaku, ideálna na krátkodobé použitie, pred aj po zákrokoch v ústnej dutine.

Môžete mať už zajtra
Product image

Lacalut AKTIV Ústna voda 300 ml

Lacalut aktiv je medicinálna ústna voda na vyplachovanie ústnej dutiny pripravená na okamžité použitie.

Môžete mať už zajtra

Curasept Detská ústna voda 250 ml

Detská ústna voda Curasept s esenciálnym olejom.

Môžete mať už zajtra
Dátum expirácie: 31. 7. 2023
Product image

Curasept DAYCARE Ústna voda cool mint 500 ml

Ústna voda s esenciálnym olejom poskytuje kompletnu ochranu. Redukuje povlak, ktorý môže spôsobiť podráždenie ďasien,spevňuje zubnú sklovinu a chráni pred zubným kazom. Pro denné použitie, neobsahuje alkohol ani SLS.

Môžete mať už zajtra
Product image

Curasept Curasept Daycare Cool mint, ústna voda 250 ml

Ústna voda s esenciálnym olejom, ktorá sa používa najmenej dvakrát denne. Redukuje povlak, ktorý môže spôsobiť podráždenie ďasien,spevňuje zubnú sklovinu a chráni pred zubným kazom.

Môžete mať už zajtra
Product image

Glimbax Ústny výplach 200 ml

GLIMBAX je nesteroidové antiflogistikum, analgetikum pre stomatologické použitie.

Môžete mať už zajtra
Product image

Fytofontana Adenol sprej do hrdla proti chrápaniu 50 ml

ADENOL sprej do hrdla proti chrápaniu má dlhodobý účinok a príjemnú chuť.

Môžete mať už zajtra

Oral-B ústná voda Gum&Enamel 500 ml

Ústna voda Oral-B Gum & Enamel Care svieža mäta chráni ďasná a posilňuje zubnú sklovinu. Ústna voda bez obsahu alkoholu pre svieži dych a pocit čistoty. Klinicky overená technológia.

Môžete mať už zajtra
Product image

Simply You Dentacol 20 ml

Dentacol je určený na ošetrenie ústnej dutiny – zubov a ďasien. Je vyrobený na prírodnom základe.

Môžete mať už zajtra

Herbadent Professional Bylinný roztok na ďasná 25 ml

Bylinný roztok je určený na starostlivosť a ochranu ďasien a slizníc ústnej dutiny. Receptúra s obsahom extraktov a silíc z liečivých bylín. Integrované kvapkadlo zaisťujú jednoduchú a šetrnú aplikáciu.

Môžete mať už zajtra
Product image

Curasept ADS 212 Ústna voda 0,12% 200 ml

CURASEPT ADS 212 s 0,12% obsahom chlorhexidínu diglukonátu. S príchuťou mäty a bez obsahu alkoholu.

Môžete mať už zajtra
Product image

Zablocka Jód brómový roztok na inhaláciu, kloktanie a zvlhčovanie 950 ml

Soľný roztok Zablacka je liečivá voda s vysokou koncentráciou jódu a ďalších mikro a makro prvkov. Lieči sínusy, hrdlo a dýchacie cesty vdýchnutím, zvlhčením miestností a vyplachovaním úst. Má protizápalové vlastnosti, protiplesňové a antibakteriálne.

Môžete mať už zajtra
Product image

Prom-In LACALUT Sensitive Micelárna ústna voda 500 ml

Pomáha chrániť citlivé zuby a ďasná a udržiavať medzizubné priestory bez plaku. Inovatívna micelárna technológia baktérie obalí do malých fexibilných micel a odstráni ich.

Môžete mať už zajtra
Product image

Puressentiel Sprej na lepšie dýchanie 18 esenciálnych olejov - 20 ml

Aromaterapeutický sprej proti ťažkostiem s dýcháním.

Môžete mať už zajtra
Product image

Oral-B Pro-Expert deep clean ústna voda, Mild mint 500 ml

Oral-B Pro-Expert DEEP CLEAN: Ústna voda Pro-Expert Deep Clean poskytuje jemnú ochranu a neobsahuje alkohol.

Môžete mať už zajtra

Oral-B Ústná voda white luxe rinse 2 x 500 ml

Ústna voda Oral-B 3D White Luxe Perfection v kombinácii s čistením zubov vybieli vaše zuby do 7 dní odstránením farebných škvŕn z povrchu zubov a zanechá vaše ústa so sviežim pocitom bez pálenia alkoholu.

Môžete mať už zajtra

Terezia free angin sprej 25 ml

Sprej s rakytníkovým olejom a prírodným extraktom z bylín na bolesť hrdla.

Môžete mať už zajtra
Akcia: 2+1 zdarma (do košíka vložte 3 produkty a odčíta sa Vám hodnota najlacnejšieho produktu).
Product image

Prom-In LACALUT whitening micelárna ústna voda 500 ml

Zubná pasta pre silné, prirodzene biele zuby. Pomáha udržiavať medzizubné priestory bez plaku, inovatívna micelárna technológia baktérie obalí do malých fexibilných micel a odstráni ich.

Môžete mať už zajtra
Product image

Phyteneo Neocide gel 0,1% Octenidine 50 ml

Gél pre hygienu ústnej dutiny so šetrnou antimikrobiálnou zložkou.

Môžete mať už zajtra
Product image

Listerine Smart Rinse Berry Ústna voda 250 ml

Ústna voda LISTERINE® SMART RINSE™ Mild Berry s pridaným fluoridom pomáha chrániť zuby Vášho dieťaťa pred zubným kazom pri používaní dvakrát denne po vyčistení zubov kefkou.

Môžete mať už zajtra
Product image

Dentacol Roztok na zuby a ďasná 20 ml

Maxivitalis Dentacol je účinný pomocník pri nepríjemných stavoch v ústnej dutine. Dentacol je určený k ošetreniu zubov, ďasien, defektov ústnej dutiny a citlivých zubných krčkov. Dentacol pozitívne pôsobí na stav mikroflóry v ústach.

Môžete mať už zajtra
Product image

Elmex JUNIOR SYSTÉM Zubná kefka + Zubná pasta 75 ml + Ústna voda 400 ml

Elmex junior system set je vhodný pre deti od 6 do 12 rokov. Pomáha chrániť pred zubným kazom a podporuje remineralizáciu zubnej skloviny. Set obsahuje Elmex Junior zubnú kefku, Elmex Junior zubnú pastu a Elmex Junior ústnu vodu.

Môžete mať už zajtra
Product image

Corsodyl Ústna voda 200 ml

Ústna voda je určená na krátkodobú liečbu problémov ústnej dutiny.

Môžete mať už zajtra
Product image

Curaprox Perio Plus Balance CHX 0,05% 200 ml

Ústna voda CURAPROX Perio Plus Balance s 0,05 % chlórhexidínu (CHX), citroxom a fluoridom sodným.

Môžete mať už zajtra

Biela Perla Ústna voda s kurkumou 250 ml

Antibakteriálna ústna voda s obsahom kurkumy, určená na prevenciu zápalov ďasien a redukciu mikrobiálneho zubného plaku.

Môžete mať už zajtra
Product image

Curasept ADS 205 Ústna voda 0,05% 200 ml

Antibakteriálna ústna voda s obsahom Chlorhexidín dikoglunátu 0,05% a fluoridu sodného 0,05%.

Môžete mať už zajtra
Hore

Produkty z kategórie Ústne vody, spreje, roztoky sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Ústne vody, spreje, roztoky sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. Alebo sa pozrite na produkty z kategórie Ústne vody, spreje, roztoky zoradené od najkvalitnejších kúskov.