Vitamíny a minerály pre športovcov (228 produktov)

Organizmus vystavený vysokej fyzickej aktivite a pravidelným tréningom vyžaduje špeciálnu výživu s vyšším podielom vitamínov a minerálov pre zvýšenie výkonnosti a rýchlu regeneráciu svalov. V ponuke nájdete multivitamínové doplnky stravy, kapsule s prírodnými extraktmi peruánskej byliny Maca Quinua pre zvýšenie výkonnosti a vytrvalosti a ďalšie prípravky pre správny rast svalov a zdravý vývoj kĺbov.

 Zobraziť viac

Organizmus vystavený vysokej fyzickej aktivite a pravidelným tréningom vyžaduje špeciálnu výživu s vyšším podielom vitamínov a minerálov pre zvýšenie výkonnosti a rýchlu regeneráciu svalov. V ponuke nájdete multivitamínové doplnky stravy, kapsule s prírodnými extraktmi peruánskej byliny Maca Quinua pre zvýšenie výkonnosti a vytrvalosti a ďalšie prípravky pre správny rast svalov a zdravý vývoj kĺbov.

Vitamíny a minerály pre športovcov (mikroživiny) zohrávajú dôležitú úlohu pri:

  • výrobe energie,
  • syntéze hemoglobínu,
  • udržiavaní zdravia kostí,
  • primeranej imunitnej funkcii
  • ochrane telesných tkanív pred oxidačným poškodením.

Tiež sú potrebné pri budovaní a regenerácií svalového tkaniva po cvičení.Tréning zaťažuje viacero metabolických ciest v organizme, pre ktoré sú vitamíny a minerály potrebné. Svaly taktiež pri cvičení majú vyššiu spotrebu mikroživín. Vyšší príjem je tiež potrebný na pokrytie vyššieho spotrebovania týchto látok organizmom a na potrebnú regeneráciu a udržanie svalovej hmoty. 

Vitamíny skupiny B majú dve hlavné funkcie súvisiace s cvičením. Tiamín, riboflavín, vitamín B6, niacín, kyselina pantoténová a biotín sa podieľajú na tvorbe energie počas cvičenia, zatiaľ čo kyselina listová a vitamín B12 sú potrebné na tvorbu červených krviniek, na syntézu bielkovín a na opravu a údržbu tkaniva.

Antioxidanty- ako napríklad vitamíny A, E a C, beta karotén a selén, hrajú dôležitú úlohu pri ochrane bunkových membrán pred oxidačným poškodením. Keďže cvičenie môže zvýšiť spotrebu kyslíka 10 až 15 násobne, predpokladá sa, že pravidelné cvičenie vytvára na svaly a iné bunky neustály oxidačný stres.

Minerály, ktorých deficitom obvykle trpia športovci, najmä ženy, sú hlavne vápnik, železozinok. Nízky príjem týchto minerálov možno zvyčajne pripísať obmedzeniu prísunu energie alebo obmedzeniu príjmu živočíšnych produktov v strave. Dostatočný prísun vápnika je obzvlášť dôležitý pri stavbe a oprave kostného tkaniva a pre udržanie jeho dostatočnej hladiny v krvi. Nedostatočné množstvo vápnika zvyšuje riziko nízkej hustoty kostí a minerálov a zvyšuje riziko vzniku stresových zlomenín.

Vitamín D je tiež potrebný na absorpciu vápnika, reguláciu hladiny vápnika v sére a podporu zdravia kostí.

Horčík (magnézium) je podstatný pre tvorbu energie a metabolické procesy. Jeho nedostatok spôsobuje problémy s koncentráciou, búšenie srdca, nervozitu, únavu, poruchy spánku a svalové kŕče či riedke kosti.

Železo hrá dôležitú úlohu pri cvičení, pretože je potrebné na tvorbu hemoglobínu a myoglobínu, ktoré viažu kyslík v tele, a na enzýmy podieľajúce sa na výrobe energie. Deplécia železa (nízke zásoby železa) je jedným z najčastejších nedostatkov výživy pozorovaných u športovcov, najmä u žien. Železo ovplyvňuje transport kyslíka a aeróbny metabolizmus ako súčasť hemoglobínu, myoglobínu a oxidačných enzýmov. Imunitná funkcia závisí od enzýmov obsahujúcich železo.

Chróm hrá dôležitú úlohu pri fungovaní inzulínu. Chróm taktiež zvyšuje rýchlosť syntézy glykogénu po cvičení, ak je prijímaný s dostatkom sacharidov-

Zinok je nevyhnutný pre syntézu proteínov, podporuje hojenie a imunitné funkcie a je prítomný v antioxidačných enzýmoch a enzýmoch podieľajúcich sa na energetickom metabolizme.

Vitamíny a minerály je možné užívať buď samostatne, alebo si vybrať doplnok stravy, ktorý obsahuje všetky potrebné mikroživiny pre podporu vášho zdravia a lepších výkonov. Multivitamínové prípravky obsahujú kombinácie mikroživín podporujúce regeneráciu, imunitu, trávenie a celkové zdravie.

Kĺby sú u športovcov namáhanejšie ako u kohokoľvek iného. Preto je vhodné pre zachovanie ich zdravia a funkčnosti dopriať im špeciálne doplnky na kĺbovú výživu. Omega-3 má viaceré pozitívne účinky nielen pre nadšencov športu. Medzi omega-3 patrí kyselina alfa-linolenová, eikozapentaénová (EPA) a dokozahexaénová (DHA). Má pozitívny vplyv na regeneráciu, protizápalové účinky a napomáha k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov. 

Užívatelia hodnotia najlepšie značky GymBeam, BiotechUSA a Kompava. V prípade, že ste si nevybrali v tejto kategórii žiadny tovar, pozrite sa aj na kategórie Kĺbová výživa pre športovcov a Multivitamíny. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Barny's TRIPLE blend EXTRA SILNÝ s arómou a sladidlom 700 g.

Product image

GymBeam Chelated magnesium 90 kapsúl

Môžete mať už zajtra9,80 €
Product image

Proenzi Arthrostop Rapid+ 240 tabliet

Môžete mať už zajtra25,90 €

Advance Flextor 120 tabliet

Môžete mať už zajtra18,90 €
Product image

Kompava Venadom 25 x 11 g

Môžete mať už zajtra26,90 €
Product image

Universal Nutrition Flex vrecká 44 ks

Môžete mať už zajtra54,90 €
Product image

Kompava L-Lyzín extra 400 mg 60 kapsúl

Môžete mať už zajtra10,90 €

GymBeam Maca 120 kapsúl

Môžete mať už zajtra8,93 €
Product image

Kompava Premium colostrum 60 kapsúl

Môžete mať už zajtra16,90 €
Product image

Prom-In Gelatine+ 360 kapsúl

Môžete mať už zajtra15,90 €
Product image

Prom-In Joint Care Drink grep 280 g

Môžete mať už zajtra21,90 €
Product image

Kompava Taurín 600 mg 120 kapsúl

Môžete mať už zajtra10,50 €
Vitamíny a minerály pre športovcov - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Vitamíny a minerály pre športovcov ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Vitamíny a minerály pre športovcov na 98 %
Recenzia produktu: Prom-In Vita Solution Professional 60 tabliet 60 ks
5 / 4x
Top top top :)
Recenzia produktu: Prom-In Joint Care Drink dóza bez príchute 280 g
5 / 1x
cena/kvalita ???????? ale kus horsia rozpustnost, dost peni
Recenzia produktu: Pilulka Selection Beauty Kolagén Plus s HA 90 tabliet
5 / 1x
Beru velmi krátce na to abych mohla hodnotit.
Recenzia produktu: GymBeam Žraločia chrupavka, bez príchute 100 kapsúl
5 / 11x
super produkt, pomohol mi
Recenzia produktu: GymBeam ProbioTen 60 kapsúl
5 / 1x
Probiotiká sú priemerné. Pre bežné užívanie. Pomer cena kvalita ok, no pre komplikovanejšie zažívanie budú nepostačujúce.
Recenzia produktu: GymBeam D-Biotín 90 kapsúl
5 / 1x
Kvalitný výrobok a primeraná cena.
Recenzia produktu: GymBeam Glukosamín sulfát 120 tabliet
5 / 1x
Maximalná spokojnost
Recenzia produktu: Penco Gelacys 120 kapsúl
5 / 4x
Bolela mě pravá kyčel. Asi ze sportu. Byl jsem na magneto terapii, měl jsem od doktorů dvoje prášky na záněty. Pak jsem si naordinoval tuto želatinu a bolest opravdu mizí. Jsem před koncem balení a jsem skoro bez bolesti. Díky.
Recenzia produktu: GymBeam Yummies Multivitamin 150 g, gumené medvedíky 60 ks
5 / 3x
Vitamíny sa užívajú veľmi jednoducho a majú dobrú chuť.
Recenzia produktu: GymBeam ZMB6 bez príchute 120 kapsúl
5 / 1x
V pohode
Hore

Produkty z kategórie Vitamíny a minerály pre športovcov sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Vitamíny a minerály pre športovcov zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Vitamíny a minerály pre športovcov sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.