Pre média

Ste novinár a zaujímajú Vás informácie o spoločnosti Pilulka.sk? Na tejto stránke nájdete tlačové správy a grafické zdroje. Ak máte otázku, napíšte nám a my vám radi pomôžeme..

Píšete článok alebo potrebujete vyjadrenie?

Obrátiť sa môžete na naše PR oddelenie.

K stiahnutiu

Tlačové správy
S príchodom jari stúpa záujem o lieky na alergie až päťnásobne(30­.4.2024)
Podľa lekárov trpia na nejakú formu alergie 3 z 10 Slovákov, na astmu 1 z 10. S príchodom jari a rozkvitaním ras­tlín a drevín siahajú mnohí ľudia už tradične po liekoch na alergie. Táto sezóna trvá približne od marca až do konca júla a nárast predaja liekov na alergie počas nej potvrdzuje aj nadnárodná lekárenská skupina pilulka.sk
Skupina Pilulka za rok 2023 utŕžila 122 miliónov EUR. Po transformácii cieli na zisk. (9.1.2024)
Tržby skupiny Pilulka, ktorá pôsobí v Českej republike, na Slovensku, v Rakúsku a Maďarsku, v roku 2023 dosiahli podľa predbežných neauditovaných výsledkov 85 mil. EUR. Franšízové lekárne Pilulka, ktoré nie sú zahrnuté v štatutárnych účtoch skupiny, dosiahli tržby ďalších viac ako 40 mil. EUR. Celkovo tak zákazníci vlani minuli v dovedna Pilulke takmer 122 mil. EUR bez DPH.
Pilulka výročná správa (11.4.2023)
Skupina Pilulka zverejnila výročnú správu, v ktorej zverejnila dosiahnutie najvyšších tržieb vo svojej histórii a tiež plán pre druhú emisiu akcií na pražskej burze.
Pilulka výročná správa (11.4.2023)
Skupina Pilulka zverejnila výročnú správu, v ktorej zverejnila dosiahnutie najvyšších tržieb vo svojej histórii a tiež plán pre druhú emisiu akcií na pražskej burze.
Pilulka vstúpila na maďarský trh (06.10.2022)
Skupina Pilulka, pôsobiaca na slovenskom, českom a rumunskom trhu, expanduje do Maďarska, kde ju zákazníci nájdu pod označením Pilulka.hu. Ambíciou Pilulky je byť jednotkou medzi online lekárňami a drogériami v Maďarsku a najlepšou lekárňou v mobile.
Ján Šaulič je nový Country Manager Pilulka.sk (31.05.2022)
Skupina Pilulka, pôsobiaca na lekárenskom trhu v Českej republike, na Slovensku a v Rumunsku, rozšírila svoje vedenie o Jána Šauliča. Ten nastupuje od 1. júna 2022 na pozíciu Country Managera a bude zodpovedný za riadenie Pilulky na Slovensku. S novým vrcholovým manažérom prichádzajú aj zmeny v organizačnej štruktúre, ktoré majú za cieľ pripraviť spoločnosť na tohtoročný vstup na maďarský, rakúsky a nemecký trh.
+pilulka si udržala rastúci trend aj v rok 2021. Plánuje vstup na nové trhy (30.03.2022)
Obľúbená online lekáreň zverejnila hospodárske výsledky za uplynulý rok. Rok 2021 bol pre +pilulka rušný, keďže okrem kompletného rebrandingu spoločnosť investovala do rozšírenia skladu a nového automatizovaného dopravníka. Aj napriek komplikáciám spojeným s meškaním dodávok si spoločnosť dokázala udržať rastúci trend tržieb.
+pilulka si udržala rastúci trend aj v rok 2021. Plánuje vstup na nové trhy (30.03.2022)
Obľúbená online lekáreň zverejnila hospodárske výsledky za uplynulý rok. Rok 2021 bol pre +pilulka rušný, keďže okrem kompletného rebrandingu spoločnosť investovala do rozšírenia skladu a nového automatizovaného dopravníka. Aj napriek komplikáciám spojeným s meškaním dodávok si spoločnosť dokázala udržať rastúci trend tržieb.
Pilulka.sk rozšírila sklad a spúšťa novú linku (01.02.2022)
Obľúbená online lekáreň rozšírila skladové priestory a implementovala nový automatizovaný dopravník. Realizáciu komplikoval nedostatok materiálov, v dôsledku čoho sa práce predĺžili až o 2 mesiace. Investíciou v hodnote 700 000 eur zvýšila Pilulka.sk svoje kapacity o viac než 200%. Výsledkom bude podľa spoločnosti lepšie pracovné prostredie, efektívnejšia logistika a konkurencieschop­nejšie ceny na e-shope.
Pandémia výrazne ovplyvnila dopyt po liekoch a doplnkoch (29.09.2021)
Pandémia výraznou mierou ovplyvňuje aj spotrebu liekov a výživových doplnkov. Pilulka.sk zaznamenala medziročný nárast tržieb o 30%, pričom rast doslova kopíroval vývoj pandémie. Výrazne zmenil dopyt spotrebiteľov, bestsellermi sa stali vitamíny C, D, ale aj zinok. Dopyt počas pandémie výrazne ovplyvňovali informácie z médií a sociálnych sietí.
Pilulka.sk zverejnila hospodárske výsledky za rok 2020 (22.07.2021)
Popredný slovenský e-shop v oblasti zdravia a výživy Pilulka.sk zverejnil výročnú správu za rok 2020. Spoločnosti sa aj napriek poklesu podielu liekov na celkových tržbách darilo a zaznamenala medziročný nárast vybavených objednávok a tržieb. Počet zamestnancov stúpol až o 30%. V roku 2021 prešla spoločnosť zmenou vizuálnej identity a plánuje aj rozsiahlu investíciu vo výške takmer milión eur do skladových priestorov a logistiky.
Pilulka mieri za lepším životom. Spoločnosť mení logo aj vizuálnu identitu. (09.06.2021)
Spoločnosť Pilulka Lekárne prichádza po ôsmich rokoch s celkovou zmenou identity, ktorá reflektuje zákaznícke emócie a preferencie, je modernejšia a ukazuje +pilulku ako atraktívne miesto nákupu. Pilulka mení vnímanie lekárne ako miesta, kde sa pacienti len liečia na miesto, kde má prioritu lepší život – prevencia, zdravý životný štýl, výživa, screening. Nové logo, farby a široké spektrum grafických prvkov prináša do celej komunikácie hravosť a radosť.
Povolením online výdaja vybraných liekov na predpis môže vláda prispieť k spomaleniu šírenia vírusu medzi rizikovými skupinami (03.02.2021)
Krízová situácia v zdravotníctve zasahuje aj lekárnikov. Ako pracovníci v prvej línii sú spolu s pacientami, aj napriek striktným bezpečnostným opatreniam, tiež vystavovaní riziku nákazy. Pomôcť môže Vláda SR zavedením online výdaja vybraných liekov na predpis. Takýto krok by, podľa lekárnikov, znížil fyzickú návštevnosť lekární a pomohol prispieť k celkovému zlepšeniu epidemiologickej situácie.
Lieky do koša nepatria! Tri štvrtiny Slovákov má doma staré lieky (15.06.2020)
Z marcového prieskumu spoločnosti Pilulka.sk vyplynulo, že Slováci majú v domácej lekárničke často lieky, ktoré už neužívajú – traja zo štyroch opýtaných odpovedali, že majú doma lieky, ktoré im zostali po predchádzajúcej liečbe a jedna tretina opýtaných kupuje lieky do zásoby. Väčšina opýtaných vracia priebežne nepotrebné liečivá naspäť do lekárne, pätina Slovákov však lieky vyhodí do koša spoločne s ostatným odpadom, čo má negatívny vplyv nielen na životné prostredie.
Pilulka.sk prvá mobilná lekáreň na Slovensku (31.05.2019)
Spoločnosť Herbia a.s prevádzkovateľ internetovej lekárne www.pilulka.sk spúšťa mobilnú aplikáciu pre Android a Apple iOS. Jedná sa o prvú mobilnú aplikáciu internetovej lekárne na Slovensku.
Pilulka.sk spustila nové webové stránky (2. 5. 2019)
Jednotka medzi internetovými lekárňami a prevádzkovateľ Pilulka.sk a Pilulka24.sk spustila v stredu 1. mája nové webové stránky. Spoločnosť Herbia, prevádzkovateľ Pilulka.sk, tak reaguje na nové trendy v online nakupovaní. Stránky sú okrem iného optimalizované aj pre nevidiacich a slabozrakých.
Pilulka.sk – Uvoľnime aj na Slovensku zásielkový výdaj liekov na predpis (02. 04. 2019)
V Českej republike sa začína intenzívne hovoriť o uvoľnení pravidiel pre vydávanie liekov a umožnení ich objednávania aj online. V súčasnosti už leží príslušný návrh v poslaneckej snemovni, ktorý by mohol platiť už od roku 2021. Pilulka.sk má záujem o rozšírenie služieb pacientom. Mnohým z nich online predaj liekov, a to aj tých na predpis, pomôže k ľahšiemu prístupu k liekom, pri zachovaní kvality, garantovanej vydávajúcou lekárňou.
Pilulka.sk kupuje konkurenta Pilulka24.sk a posilňuje pozíciu najväčšej slovenskej online lekárne (14.12.2017)
Pilulka Lekárne, tretia najväčšia česko-slovenská sieť lekární kúpila 100% podiel v spoločnosti prevádzkujúcej slovenskú internetovú lekáreň Pilulka24.sk. Transakciou Pilulka.sk posilňuje pozíciu najväčšej online lekárne na Slovensku.
Grafické zdroje
Logotypy Zobraziť
O spoločnosti Zobraziť
Style guide Zobraziť
Fotografie vedenia spoločnosti
Ľuboš Baran
Prevádzkový riaditeľ
Marta Herzánová
Finančný riaditeľ