Pre médiá

 

 

K stiahnutiu

Tlačové správy
Pilulka výročná správa (11.4.2023)
Skupina Pilulka zverejnila výročnú správu, v ktorej zverejnila dosiahnutie najvyšších tržieb vo svojej histórii a tiež plán pre druhú emisiu akcií na pražskej burze.
Pilulka vstúpila na maďarský trh (06.10.2022)
Skupina Pilulka, pôsobiaca na slovenskom, českom a rumunskom trhu, expanduje do Maďarska, kde ju zákazníci nájdu pod označením Pilulka.hu. Ambíciou Pilulky je byť jednotkou medzi online lekárňami a drogériami v Maďarsku a najlepšou lekárňou v mobile.
Ján Šaulič je nový Country Manager Pilulka.sk (31.05.2022)
Skupina Pilulka, pôsobiaca na lekárenskom trhu v Českej republike, na Slovensku a v Rumunsku, rozšírila svoje vedenie o Jána Šauliča. Ten nastupuje od 1. júna 2022 na pozíciu Country Managera a bude zodpovedný za riadenie Pilulky na Slovensku. S novým vrcholovým manažérom prichádzajú aj zmeny v organizačnej štruktúre, ktoré majú za cieľ pripraviť spoločnosť na tohtoročný vstup na maďarský, rakúsky a nemecký trh.
+pilulka si udržala rastúci trend aj v rok 2021. Plánuje vstup na nové trhy (30.03.2022)
Obľúbená online lekáreň zverejnila hospodárske výsledky za uplynulý rok. Rok 2021 bol pre +pilulka rušný, keďže okrem kompletného rebrandingu spoločnosť investovala do rozšírenia skladu a nového automatizovaného dopravníka. Aj napriek komplikáciám spojeným s meškaním dodávok si spoločnosť dokázala udržať rastúci trend tržieb.
+pilulka si udržala rastúci trend aj v rok 2021. Plánuje vstup na nové trhy (30.03.2022)
Obľúbená online lekáreň zverejnila hospodárske výsledky za uplynulý rok. Rok 2021 bol pre +pilulka rušný, keďže okrem kompletného rebrandingu spoločnosť investovala do rozšírenia skladu a nového automatizovaného dopravníka. Aj napriek komplikáciám spojeným s meškaním dodávok si spoločnosť dokázala udržať rastúci trend tržieb.
Pilulka.sk rozšírila sklad a spúšťa novú linku (01.02.2022)
Obľúbená online lekáreň rozšírila skladové priestory a implementovala nový automatizovaný dopravník. Realizáciu komplikoval nedostatok materiálov, v dôsledku čoho sa práce predĺžili až o 2 mesiace. Investíciou v hodnote 700 000 eur zvýšila Pilulka.sk svoje kapacity o viac než 200%. Výsledkom bude podľa spoločnosti lepšie pracovné prostredie, efektívnejšia logistika a konkurencieschop­nejšie ceny na e-shope.
Pandémia výrazne ovplyvnila dopyt po liekoch a doplnkoch (29.09.2021)
Pandémia výraznou mierou ovplyvňuje aj spotrebu liekov a výživových doplnkov. Pilulka.sk zaznamenala medziročný nárast tržieb o 30%, pričom rast doslova kopíroval vývoj pandémie. Výrazne zmenil dopyt spotrebiteľov, bestsellermi sa stali vitamíny C, D, ale aj zinok. Dopyt počas pandémie výrazne ovplyvňovali informácie z médií a sociálnych sietí.
Pilulka.sk zverejnila hospodárske výsledky za rok 2020 (22.07.2021)
Popredný slovenský e-shop v oblasti zdravia a výživy Pilulka.sk zverejnil výročnú správu za rok 2020. Spoločnosti sa aj napriek poklesu podielu liekov na celkových tržbách darilo a zaznamenala medziročný nárast vybavených objednávok a tržieb. Počet zamestnancov stúpol až o 30%. V roku 2021 prešla spoločnosť zmenou vizuálnej identity a plánuje aj rozsiahlu investíciu vo výške takmer milión eur do skladových priestorov a logistiky.
Pilulka mieri za lepším životom. Spoločnosť mení logo aj vizuálnu identitu. (09.06.2021)
Spoločnosť Pilulka Lekárne prichádza po ôsmich rokoch s celkovou zmenou identity, ktorá reflektuje zákaznícke emócie a preferencie, je modernejšia a ukazuje +pilulku ako atraktívne miesto nákupu. Pilulka mení vnímanie lekárne ako miesta, kde sa pacienti len liečia na miesto, kde má prioritu lepší život – prevencia, zdravý životný štýl, výživa, screening. Nové logo, farby a široké spektrum grafických prvkov prináša do celej komunikácie hravosť a radosť.
Povolením online výdaja vybraných liekov na predpis môže vláda prispieť k spomaleniu šírenia vírusu medzi rizikovými skupinami (03.02.2021)
Krízová situácia v zdravotníctve zasahuje aj lekárnikov. Ako pracovníci v prvej línii sú spolu s pacientami, aj napriek striktným bezpečnostným opatreniam, tiež vystavovaní riziku nákazy. Pomôcť môže Vláda SR zavedením online výdaja vybraných liekov na predpis. Takýto krok by, podľa lekárnikov, znížil fyzickú návštevnosť lekární a pomohol prispieť k celkovému zlepšeniu epidemiologickej situácie.
Lieky do koša nepatria! Tri štvrtiny Slovákov má doma staré lieky (15.06.2020)
Z marcového prieskumu spoločnosti Pilulka.sk vyplynulo, že Slováci majú v domácej lekárničke často lieky, ktoré už neužívajú – traja zo štyroch opýtaných odpovedali, že majú doma lieky, ktoré im zostali po predchádzajúcej liečbe a jedna tretina opýtaných kupuje lieky do zásoby. Väčšina opýtaných vracia priebežne nepotrebné liečivá naspäť do lekárne, pätina Slovákov však lieky vyhodí do koša spoločne s ostatným odpadom, čo má negatívny vplyv nielen na životné prostredie.
Pilulka.sk prvá mobilná lekáreň na Slovensku (31.05.2019)
Spoločnosť Herbia a.s prevádzkovateľ internetovej lekárne www.pilulka.sk spúšťa mobilnú aplikáciu pre Android a Apple iOS. Jedná sa o prvú mobilnú aplikáciu internetovej lekárne na Slovensku.
Pilulka.sk spustila nové webové stránky (2. 5. 2019)
Jednotka medzi internetovými lekárňami a prevádzkovateľ Pilulka.sk a Pilulka24.sk spustila v stredu 1. mája nové webové stránky. Spoločnosť Herbia, prevádzkovateľ Pilulka.sk, tak reaguje na nové trendy v online nakupovaní. Stránky sú okrem iného optimalizované aj pre nevidiacich a slabozrakých.
Pilulka.sk – Uvoľnime aj na Slovensku zásielkový výdaj liekov na predpis (02. 04. 2019)
V Českej republike sa začína intenzívne hovoriť o uvoľnení pravidiel pre vydávanie liekov a umožnení ich objednávania aj online. V súčasnosti už leží príslušný návrh v poslaneckej snemovni, ktorý by mohol platiť už od roku 2021. Pilulka.sk má záujem o rozšírenie služieb pacientom. Mnohým z nich online predaj liekov, a to aj tých na predpis, pomôže k ľahšiemu prístupu k liekom, pri zachovaní kvality, garantovanej vydávajúcou lekárňou.
Pilulka.sk kupuje konkurenta Pilulka24.sk a posilňuje pozíciu najväčšej slovenskej online lekárne (14.12.2017)
Pilulka Lekárne, tretia najväčšia česko-slovenská sieť lekární kúpila 100% podiel v spoločnosti prevádzkujúcej slovenskú internetovú lekáreň Pilulka24.sk. Transakciou Pilulka.sk posilňuje pozíciu najväčšej online lekárne na Slovensku.
Grafické zdroje
Logotypy Zobraziť
O spoločnosti Zobraziť
Style guide Zobraziť
Fotografie vedenia spoločnosti
Ján Šaulič
Country manager
Ľuboš Baran
Prevádzkový riaditeľ
Marta Herzánová
Finančný riaditeľ