Pre médiá

Ste novinár a zaujímajú Vás informácie o spoločnosti Pilulka? Ak máte otázky, napíšte nám a my Vám radi odpovieme.

Mgr. Ľuboš Baran
Riaditeľ
lubos.baran@pi­lulka.sk
Píšete článok alebo potrebujete vyjadrenie?
Obrátiť sa môžete na naše PR oddelenie.

K stiahnutiu

Tlačové správy
Pandémia výrazne ovplyvnila dopyt po liekoch a doplnkoch (29.09.2021)
Pandémia výraznou mierou ovplyvňuje aj spotrebu liekov a výživových doplnkov. Pilulka.sk zaznamenala medziročný nárast tržieb o 30%, pričom rast doslova kopíroval vývoj pandémie. Výrazne zmenil dopyt spotrebiteľov, bestsellermi sa stali vitamíny C, D, ale aj zinok. Dopyt počas pandémie výrazne ovplyvňovali informácie z médií a sociálnych sietí.
Pilulka.sk zverejnila hospodárske výsledky za rok 2020 (22.07.2021)
Popredný slovenský e-shop v oblasti zdravia a výživy Pilulka.sk zverejnil výročnú správu za rok 2020. Spoločnosti sa aj napriek poklesu podielu liekov na celkových tržbách darilo a zaznamenala medziročný nárast vybavených objednávok a tržieb. Počet zamestnancov stúpol až o 30%. V roku 2021 prešla spoločnosť zmenou vizuálnej identity a plánuje aj rozsiahlu investíciu vo výške takmer milión eur do skladových priestorov a logistiky.
Pilulka mieri za lepším životom. Spoločnosť mení logo aj vizuálnu identitu. (09.06.2021)
Spoločnosť Pilulka Lekárne prichádza po ôsmich rokoch s celkovou zmenou identity, ktorá reflektuje zákaznícke emócie a preferencie, je modernejšia a ukazuje +pilulku ako atraktívne miesto nákupu. Pilulka mení vnímanie lekárne ako miesta, kde sa pacienti len liečia na miesto, kde má prioritu lepší život – prevencia, zdravý životný štýl, výživa, screening. Nové logo, farby a široké spektrum grafických prvkov prináša do celej komunikácie hravosť a radosť.
Povolením online výdaja vybraných liekov na predpis môže vláda prispieť k spomaleniu šírenia vírusu medzi rizikovými skupinami (03.02.2021)
Krízová situácia v zdravotníctve zasahuje aj lekárnikov. Ako pracovníci v prvej línii sú spolu s pacientami, aj napriek striktným bezpečnostným opatreniam, tiež vystavovaní riziku nákazy. Pomôcť môže Vláda SR zavedením online výdaja vybraných liekov na predpis. Takýto krok by, podľa lekárnikov, znížil fyzickú návštevnosť lekární a pomohol prispieť k celkovému zlepšeniu epidemiologickej situácie.
Lieky do koša nepatria! Tri štvrtiny Slovákov má doma staré lieky (15.06.2020)
Z marcového prieskumu spoločnosti Pilulka.sk vyplynulo, že Slováci majú v domácej lekárničke často lieky, ktoré už neužívajú – traja zo štyroch opýtaných odpovedali, že majú doma lieky, ktoré im zostali po predchádzajúcej liečbe a jedna tretina opýtaných kupuje lieky do zásoby. Väčšina opýtaných vracia priebežne nepotrebné liečivá naspäť do lekárne, pätina Slovákov však lieky vyhodí do koša spoločne s ostatným odpadom, čo má negatívny vplyv nielen na životné prostredie.
Pilulka.sk prvá mobilná lekáreň na Slovensku (31.05.2019)
Spoločnosť Herbia a.s prevádzkovateľ internetovej lekárne www.pilulka.sk spúšťa mobilnú aplikáciu pre Android a Apple iOS. Jedná sa o prvú mobilnú aplikáciu internetovej lekárne na Slovensku.
Pilulka.sk spustila nové webové stránky (2. 5. 2019)
Jednotka medzi internetovými lekárňami a prevádzkovateľ Pilulka.sk a Pilulka24.sk spustila v stredu 1. mája nové webové stránky. Spoločnosť Herbia, prevádzkovateľ Pilulka.sk, tak reaguje na nové trendy v online nakupovaní. Stránky sú okrem iného optimalizované aj pre nevidiacich a slabozrakých.
Pilulka.sk – Uvoľnime aj na Slovensku zásielkový výdaj liekov na predpis (02. 04. 2019)
V Českej republike sa začína intenzívne hovoriť o uvoľnení pravidiel pre vydávanie liekov a umožnení ich objednávania aj online. V súčasnosti už leží príslušný návrh v poslaneckej snemovni, ktorý by mohol platiť už od roku 2021. Pilulka.sk má záujem o rozšírenie služieb pacientom. Mnohým z nich online predaj liekov, a to aj tých na predpis, pomôže k ľahšiemu prístupu k liekom, pri zachovaní kvality, garantovanej vydávajúcou lekárňou.
Pilulka.sk kupuje konkurenta Pilulka24.sk a posilňuje pozíciu najväčšej slovenskej online lekárne (14.12.2017)
Pilulka Lekárne, tretia najväčšia česko-slovenská sieť lekární kúpila 100% podiel v spoločnosti prevádzkujúcej slovenskú internetovú lekáreň Pilulka24.sk. Transakciou Pilulka.sk posilňuje pozíciu najväčšej online lekárne na Slovensku.
Grafické zdroje
Logotypy Zobraziť
O spoločnosti Zobraziť
Style guide Zobraziť
Fotografie vedení společnosti
Martin Kasa
(Partner)
Petr Kasa
(CEO & Partner)
Marta Herzanova
(Člen predstavenstva)