Zubné kefky (244 produktov)

Čistenie zubov patrí k dôležitým hygienickým návykom. Odmenou sú nám zdravé zuby a krásny úsmev, ktorý je vizitkou každého z nás. Základným bodom pre dokonalú starostlivosť o chrup je správna zubná kefka, ktorá nám vyhovuje. Avšak len pravidelné čistenie zubov nestačí. Ako zaistiť perfektnú starostlivosť o zuby?

Ťažiskovým bodom v starostlivosti o chrup je voľba správnej zubnej kefky, ktorá nám bude vyhovovať svojou tvrdosťou i veľkosťou. Niekomu vyhovujú skôr elektrické zubné kefky, niekto zostáva verný klasike.

 Zobraziť viac

Čistenie zubov patrí k dôležitým hygienickým návykom. Odmenou sú nám zdravé zuby a krásny úsmev, ktorý je vizitkou každého z nás. Základným bodom pre dokonalú starostlivosť o chrup je správna zubná kefka, ktorá nám vyhovuje. Avšak len pravidelné čistenie zubov nestačí. Ako zaistiť perfektnú starostlivosť o zuby?

Ťažiskovým bodom v starostlivosti o chrup je voľba správnej zubnej kefky, ktorá nám bude vyhovovať svojou tvrdosťou i veľkosťou. Niekomu vyhovujú skôr elektrické zubné kefky, niekto zostáva verný klasike.

Ako vybrať správnu kefku na zuby?

Všetko začína výberom zubnej kefky. Ak sa o zuby správne a pravidelne staráte, môžete si zdravý chrup udržať po celý život. Pri čistení zubov nie je dôležité len to, akou kefkou zuby čistíte, ale aj správna technika. Zuby čistite šetrne, prílišným tlakom môžete ďasná mechanicky poškodzovať (podráždenie ďasien, odhaľovanie krčkov a následne citlivosť zubov).

Kefku vyberajte skôr mäkšiu s krátkymi hustými štetinami a menšou hlavou. Pri voľbe kefky prihliadajte aj k tomu, či vám dobre sedí v ruke. Na bežné požívanie je ideálna mäkká až stredne tvrdá kefka.

  • Rovno strihané vlákna
  • Veľa štetiniek
  • Malá hlava kefky

Ako často mám meniť zubnú kefku?

Zubnú kefku by ste mali v ideálnom prípade meniť každé 2 – 3 mesiace, keď dochádza k opotrebovaniu štetín a odstraňovaniu zubného povlaku zo zubov už nie je také efektívne ako s neopotrebovanou kefkou. Navyše na kefke zostávajú zvyšky povlaku, takže kefku meníte predovšetkým z hygienických dôvodov.

Ak sa vám začne kefka strapkať príliš skoro, na vine je zrejme prílišný tlak, ktorý pri čistení zubov na kefku vyvíjate.

Rozdelenie zubných kefiek:

Čistenie medzizubných priestorov

V medzizubných priestoroch sa usadzuje najviac povlaku a zvyškov jedla, čo vedie k vzniku zubných kazov. Preto nezabúdajte ani na medzizubné kefky alebo dentálne nite, ktorými vyčistíte ťažko prístupné miesta.

Pomôcky na správne čistenie zubov:

Aké sú najčastejšie chyby pri čistení zubov?

Každodenná starostlivosť o zuby je základ úspechu. Viete ale, akých chýb sa pri čistení možno dopúšťate bez toho, aby ste o tom vedeli? Najčastejším problémom je krátky čas čistenia. Ďalším omylom v starostlivosti o chrup je používanie príliš tvrdej zubnej kefky. Nezabúdajte ani na jazyk, ktorý je ideálnou živnou pôdou pre rôzne baktérie, rovnako ako medzizubné priestory.

Ako často a ako dlho čistiť zuby?

Najlepšie je si čistiť zuby po každom jedle, čo ale v bežnom živote nie je prakticky možné. Preto odborníci odporúčajú čistiť si zuby aspoň 2x denne, a to ráno po raňajkách a večer po poslednom jedle pred spaním. Ráno ide hlavne o to, aby sme zbavili zuby povlaku a zvyškov jedla po raňajkách a mali svieži dych. Počas dňa môžete čistenie „nahradiť“ žuvaním žuvačiek po každom jedle. Je preukázaný blahodarný vplyv na kvalitu zubov a skloviny, žuvanie tiež bieli zuby a zaručuje svieži dych. Čistenie zubov večer by malo byť dôkladnejšie, odporúča sa aspoň 5 minút a nezabúdajte na medzizubné priestory, ktoré sú počas dňa plné zvyškov jedla.

Kedy začať s čistením zubov u detí?

U detí by ste mali začať s čistením už v čase, keď im začnú rásť prvé zúbky. Predchádzate tak vzniku zubných kazov a učíte deti správnym hygienickým návykom. Zubné kefky pre deti rozlišujeme podľa veku a vyberať môžete aj z mnohých veselých dizajnov.

Užívatelia najlepšie hodnotia rady Curaprox, Splash brush a Oral-B. Pokiaľ ste si nezvolili v tejto kategórii žiadny výrobok, skúste sa pozrieť aj na kategórie Cestovné sady na zuby, Jednozväzkové sólo zubné kefky, Klasické zubné kefky a Zubné kefky na strojčeky.

Product image

Curaprox Cestovný Set modrý 6 ks

Môžete mať už zajtra8,90 €
Product image

Curaprox Baby blister Detská zubná kefka

Môžete mať už zajtra3,59 €
Product image

Curaprox CS 12460 Velvet zubná kefka

Môžete mať už zajtra6,50 €
Product image

Curaprox Cestovný Set oranžový 6 ks

Môžete mať už zajtra8,23 €
Product image

Baby Banana Prvá kefka - Banán

Môžete mať už zajtra10,90 €

Splash brush 150 čierna 2648

Môžete mať už zajtra4,98 €4,43 €
Zubné kefky - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Zubné kefky ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Zubné kefky na 96 %
Recenzia produktu: TrueLife SonicBrush Junior J100
5 / 3x
Super sonický kartáček na čištění zubů. Zuby jsou krásně čistě bez velké námahy.
Recenzia produktu: Oral-B ZK Stagesdetská zubná kefka
5 / 1x
Roztomilá mäkká kefka pre detskú rúčku. Zubky čistí skvele ;-)
Recenzia produktu: TePe MINI x-soft zubná kefka s potlačou
5 / 2x
Zatial som nevyskusala, pouzivame curra kid, ale tepe vyzera dobre a odporucila nam ju pre nase dieta nasa zubna lekarka
Recenzia produktu: Curaprox CK 4260 AKCIA zubná kefka detská 1x2 ks
5 / 5x
Výhodné balenie. ????
Recenzia produktu: Curaprox CS 5500 ultra soft KIDS Zubná kefka
5 / 4x
objednávam pravidelne kefky curaprox, či už pre deti, ale aj pre dospelých
Recenzia produktu: Philips Sonicare For Kids veľkosť Mini HX6032/33 2 ks
5 / 11x
čistící
Recenzia produktu: Curaprox Cestovný Set zelený 6 ks
5 / 18x
malé milé skladné šikovné a praktické
Recenzia produktu: Curaprox CS SMART ultra soft AKCIA zubná kefka 1x2 ks
5 / 9x
Velmi dobra zubna kefka pre deticky - ma idealne stetinky aj rucku, ktora sa nevysmykava.
Recenzia produktu: Jordan Step 3 Detská zubná kefka 6-9 rokov
5 / 1x
Dobrá
Recenzia produktu: Silver Care Zubná kefka Experience sensitive
5 / 1x
Dobre.nie veľmi mäkká ale ani tvrdá .dobre vyčistí zuby a pritom šetrná k ďasnám
Hore

Produkty z kategórie Zubné kefky sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Zubné kefky sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. Alebo sa pozrite na produkty z kategórie Zubné kefky zoradené od najkvalitnejších kúskov.