Prebaľovanie (701 produktov)

Deti potrebujú špeciálnu starostlivosť. Ich jemná pokožka si zaslúži šetrné prípravky, ktoré ju chránia pred zapareninami. Ku kľudnému a nerušenému spánku Vášho bábätka pomáhajú aj kvalitné a priedušné plienky, v ktorých sa bude cítiť v suchu. Ponúkame tiež radu ďalších hygienických prípravkov pre najmenšie deti.

Zobraziť viac

Deti potrebujú špeciálnu starostlivosť. Ich jemná pokožka si zaslúži šetrné prípravky, ktoré ju chránia pred zapareninami. Ku kľudnému a nerušenému spánku Vášho bábätka pomáhajú aj kvalitné a priedušné plienky, v ktorých sa bude cítiť v suchu. Ponúkame tiež radu ďalších hygienických prípravkov pre najmenšie deti.

Pripravujete sa na príchod nového člena domácnosti a premýšľate, čo Vás čaká a čo musíte zaobstarať? Okrem postieľkykočíka detskej kozmetiky to sú tiež potreby pre prebaľovanie bábätka.

Hlavou Vám víria otázky: Čo všetko budem potrebovať? Ako často prebaľovať? Akú starostlivosť venovať zadočku bábätka? Ako predchádzať zapareninám? Aké plienky a aký krém mám používať?

Kde prebaľovať?

Niektoré mamičky preferujú prebaľovací pult – komodu, iné si zaobstarajú prebaľovaciu podložku, ktorú môžu položiť napríklad na práčku alebo postieľku, dalšie mamičky prebaľujú len na deke položenej na sedačke alebo posteli. Voľba miesta je len na Vás, aby Vám čo najviac vyhovovalo.

Vyberte si ale miesto, kde budete mať všetko po ruke a bude sa Vám tam dieťatko najlepšie strážiť. Pri prebaľovaní sebou všemožne hádže, je preto potrebné dávať pozor, aby zo zvoleného miesta nespadlo. Všetko potrebné si dopredu pripravte, aby ste sa od miesta, kde leží bábätko zbytočne nevzďaľovali ani zbytočne neotáčali.

Ako často prebaľovať?

Bábätko prebaľujte vždy, keď má mokrú alebo zašpinenú plienku. V prvných dňoch a týždňoch života je pokožka dieťaťa veľmi citlivá a malo by byť prebalené aspoň 10x za deň. Prebaľujte pravidelne aj v noci. Možno si hovoríte, prečo, keď spinká? Prečo ho budem zbytočne budiť? Keď použijete malú lampičku, dieťatko bude po prebalení spinkať kľudne.

Prebaľujte po každom kŕmení (áno, ideálne až PO kŕmení, väčšinou sa totiž v priebehu kŕmenia dočkáte novej nádielky v plienke :)) po prebudení a pred spánkom. Vždy nechajte zadoček dieťatka na chvíľu bez plienky. Práve časté prebaľovanie a vetranie bez plienky sú ideálnou prevenciou pred vznikom zaparenín.

Aké plienky vybrať?

Aj u plienok platí, že nie je univerzálna rada. Každej mamičke vyhovuje niečo iné, rovnako ako bábätku. Zadoček miminka je citlivý a sama spoznáte, aké plienky bude preferovať. A to či už sa jedná o látkové plienky, alebo o tie jednorázové, o ich značku a pod. Plienkové nohavičky vždy vyberajte podľa váhy dieťaťa.

Látkové plienky

Látkové plienky sú lacnejšou voľbou, na druhej strane – starostlivosť o ne je trochu náročnejšia. Môžete si zvoliť klasické látkové plienky, ktoré sme ako malí nosili my, alebo moderné látkové plienky.

Používanie moderných látkových plienok je veľmi jednoduché, väčšinou len zabalíte, zapnete na suchý zips alebo patentky a je to. Prebaľovanie hravo zvládne aj otecko alebo babička.

Tiež ich používaním budete šetriť prírodu a svoju peňaženku. Vyhnete sa ťahaniu obrovských balení plienok domov.

Jednorazové plienky

Použitie jednorázových plienok je jednoduché. Keď je plienka znečistená, jednoducho ju zabalíte a vyhodíte. Sú síce drahšie ako látkové plienky, na druhú stranu Vám ušetria čas, ktorý môžete venovať svojmu dieťatku. Na trhu ich je obrovský výber a Vy môžete vyskúšať, ktoré Vášmu bábätku budú vyhovovať najviac. Snažte sa pri tom vyberať také, ktoré sú priedušné. Pokiaľ sa Vám podarilo vybrať akurát takú plienku, ktorá dieťaťu vyhovuje, nemeňte ju.

Kúpte si domov do zásoby dostatok plienok. Zo začiatku môže bábätko mať kľudne 15x stolicu za deň, tak nech sa Vám nestane, že nemáte zadoček do čoho zabaliť.

Budem potrebovať vlhčené obrúsky?

Vlhčené obrúsky na detský zadoček sú skvelou pomôckou. Obsahujú látky, ktoré detský zadoček ošetria a prípadne aj upokoja podráždenú pokožku. Platí tu rovnaké pravidlo ako u plienok. Keď nájdete tie, ktoré dieťaťu vyhovujú, nemeňte ich. Ideálne sú napr. k lekárovi alebo na cesty.

Pokiaľ Vám ale vyhovuje skôr žinka a voda s mydlom, je to v poriadku. Naše mamy nič iné nepoužívali. Tak prečo to tiež nevyskúšať?

Akú mastičku proti zapareninám používať?

Výber je skutočne široký a opäť tu platí, že každému bábätku vyhovuje niečo iné. Niekomu vyhovuje Bepanthen, niekomu Sudocrem, inému obyčajná kalciová masť. Niekto miesto mastičky používa púder. Vyskúšajte, čo je najbližšie práve Vám a Vášmu dieťatku.

Ako prebaľovať?

Prebaľovanie má pár základných pravidiel. Ako je zmienené vyššie, je lepšie prebaľovať po jedle. Hneď ako dieťa rozbalíte, otrite mu zadoček a kožné záhyby vlhkou žinkou – smerom od genitálií dozadu. Ak je zadoček veľmi špinavý, môžete ho umyť pod tečúcou vodou - pozor však na teplotu vody!

V žiadnom prípade sa od dieťaťa nevzďaľujte ani neotáčajte. Pripravte si novú plienku, krém proti zapareninám alebo púder a zabaľte dieťa do plienky. Tá by dieťaťu nemala brániť v pohybe ani ho obmedzovať.

Je rozdiel medzi prebaľovaním dievčatka a prebaľovaním chlapčeka?

Základné pravidlá prebaľovania sú pre obe pohlavia rovnaké. U chlapčekov je ale znečistená väčšia plocha zadočka. Čistíme ho odpredu dozadu, zdvihneme miešok, očistíme kožu pod penisom aj penis samotný. Potom umyjeme konečník a celý zadoček.

U dievčatiek sa tiež postupuje odpredu dozadu, aby sme nič nezaniesli do pošvy. Je dobré tiež jemne rozhrnúť okraj pyskov ohanbia a zľahka ich otrieť. Aj tam sa totiž zanesie stolica. Na záver opäť umyte konečník, zadoček a slabiny.

V oboch prípadoch je dobré zadoček ponechať chvíľu na vzduchu, bez plienky. Lepšie sa tak predchádza nepríjemným zapareninám. Pokiaľ na ne ale predsa dôjde, nezúfajte. Pravidelne zadoček natierajte krémom proti zapareninám, zadoček často vetrajte a oni čoskoro zmiznú. Pokiaľ tomu tak nie je, je lepšie situáciu konzultovať s lekárom.

V tejto kategórii Prebaľovanie je k dispozícii 113 výrobkov, u 7 máte dopravu až domov zadarmo. Užívatelia si najviac obľúbili značky T-Tomi, Xkko a Pampers. Pokiaľ ste si nevybrali v tejto kategórii žiadny výrobok, skúste sa pozrieť aj na kategórie Detské plienky, EKO detské plienky, Detské vlhčené obrúsky, Detské prebaľovacie podložky a Prebaľovacie tašky. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Pampers Plienky jednorázové Premium Care veľ. 4 (9-14 kg) - mesačné balenie 174 ks.

Pampers Pants S5, 12 - 17 kg, 152 ks

Môžete mať už dnes
Akcia: Cashback až 40€!
Banner

Pampers Premium Care S2, 4-8 kg 68 ks

Môžete mať už dnes
Akcia: Cashback až 40€!

Pampers Active Baby MP+ S5 (11-16 kg) 110 ks

Môžete mať už dnes
Akcia: Cashback až 40€!

Pampers Premium Care Plienky jednorázové 2 (4 - 8kg), 224 ks

Môžete mať už dnes
Akcia: Cashback až 40€!
Korbel Kôš na plienky White

Korbel Kôš na plienky White

Môžete mať už dnes
Korbel Náhradná náplň do koša

Korbel Náhradná náplň do koša

Môžete mať už dnes

Pampers Premium Care Plienky jednorázové 1 (2-5 kg) 72 ks

Môžete mať už dnes
Akcia: Cashback až 40€!

Pampers Wipes Sensitive Vlhčené utierky, 4 x 80 ks

Môžete mať už dnes
Akcia: Cashback až 40€!

Pampers Premium Care Pants Pienkové nohavičky vel. 5, 12-17 kg, 52 ks

Môžete mať už dnes
Akcia: Cashback až 40€!

Pampers Night Pants S 5 (12 - 17kg), 22 ks

Môžete mať už dnes
Akcia: Cashback až 40€!

Pampers Pants S6, 15+kg 132 ks

Môžete mať už dnes
Akcia: Cashback až 40€!
Prebaľovanie - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Prebaľovanie ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Prebaľovanie na 96 %
Recenzia produktu: Bella Detské vlhčené obrúsky 64 ks
5 / 4x
Krásně voní...
Recenzia produktu: Bella Baby Happy New Born 1-2 kg detské plienkové nohavičky 46 ks
5 / 14x
Zcela funkční
Recenzia produktu: Dr.Muller Bepella Detská masť na zapareniny 100 g
5 / 7x
velmi dobrý krém v létě
Recenzia produktu: ZinOxid Kožný ochranný krém 250 g
5 / 1x
Skvelý krém pre naše bábätko, som veľmi spokojný, lebo sa ľahko rozotiera a nezanecháva žiadne povlaky.
Recenzia produktu: Bambino Mio učící plenky 18-24 měsíců Farmer Friends
5 / 1x
Váhově neodpovídá. Mám 10,5kg dítě a jsou mu pomalu malé. Bohužel vrátit nemohu, když jsem je už rozbalila.
Recenzia produktu: Aquaint Happy Planet 100 % BIO odbúrateľné vlhčené utierky 4 x 60 ks
5 / 1x
Pouzivame od narodenia v porodnici. Setrne k pokozke novorodenca. Nam sadli a mala nema problem. Pouzivame treti tyzden a vsetko ok. Dokupili sme dalsie.
Recenzia produktu: Phyteneo Dr.Konrad Ichtyol krémpasta 30 ml
5 / 4x
OK
Recenzia produktu: Johnson's Baby púder 100 g
5 / 4x
Ok
Recenzia produktu: BabyBaby Soft Ultra-Dry Maxi (7 - 18 kg), 1 x 50 ks
5 / 1x
Páči sa mi,že je to slovenský výrobok
Recenzia produktu: Badabulle Taška Boho Black
5 / 3x
Máme pět let a stále jako nová, poslouží i pro naše druhé dite
Hore

Kategóriu Prebaľovanie sme pre vás zoradili podľa hodnotení zákazníkov od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Prebaľovanie sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. Alebo sa pozrite na produkty z kategórie Prebaľovanie zoradené od tých najkvalitnejších kúskov.