Prírodná kozmetika

Štastné a usmiate

Štastné a usmiate

Darčeky u vás doma behom chvíľky

Hľadáte skutočnú prírodu?

Hľadáte skutočnú prírodu?

Pomôžeme vám nájsť certifikované produkty, ktoré spĺňajú všetky vaše požiadavky.

Kombinujte lásku k svojmu telu s láskou k prírode. Prírodná kozmetika sa šetrne stará o vašu pokožku pomocou rastlinných extraktov, vitamínov, minerálov, antioxidantov a ďalších látok prírodného pôvodu. Typické vlastnosti prírodnej kozmetiky sú aj ekologické výrobné procesy, bio kvalita zdrojových surovín a žiadne testovanie na zvieratách.

Čo je prírodná kozmetika?

Hlavným princípom prírodnej k…

Kombinujte lásku k svojmu telu s láskou k prírode. Prírodná kozmetika sa šetrne stará o vašu pokožku pomocou rastlinných extraktov, vitamínov, minerálov, antioxidantov a ďalších látok prírodného pôvodu. Typické vlastnosti prírodnej kozmetiky sú aj ekologické výrobné procesy, bio kvalita zdrojových surovín a žiadne testovanie na zvieratách.

Čo je prírodná kozmetika?

Hlavným princípom prírodnej kozmetiky je využitie ingrediencií z prírodných zdrojov, ktoré prospievajú zdraviu pokožky a životnému prostrediu. Výsledný produkt by mal dosiahnuť rovnakú účinnosť, akú má bežná konvenčná kozmetika, ale bez pomoci syntetických látok. Mnoho značiek sa pri výbere zdrojových surovín tiež zameriava na ich rozložiteľnosť a udržateľnosť, či už v zložení produktu, alebo jeho obale a distribúcii.

Pojmy bio kozmetika a prírodná kozmetika sú často považované za zameniteľné, hoci to tak nie je. Bio kozmetika je skôr jeden z druhov prírodnej kozmetiky; pre označenie slovom „bio“ musí spĺňať podmienky príslušného bio certifikátu. Napr. certifikát CPK BIO vyžaduje okrem iného, ​​aby najmenej 20 % surovín pochádzalo z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Avšak prírodnou kozmetikou je možné nazvať akýkoľvek produkt, pretože používanie tohto označenia nie je regulované žiadnym certifikátom.

Česká a slovenská prírodná kozmetika

Za kvalitnou prírodnou kozmetikou nemusíte cestovať ďaleko. Vyberte si z niekoľkých popredných značiek českej alebo slovenskej prírodnej kozmetiky:

 • Two cosmetics – ručne vyrábaná slovenská prírodná kozmetika, ktorá je vhodná aj pre veganov. Zloženie výrobkov je organické, bez umelých prísad či chemických zložiek. Produkty neobsahujú ani palmový olej a nie sú testované na zvieratách.
 • Kvitok (predtým Navia) – slovenská výroba čisto prírodných a veganských produktov, ktoré majú certifikáciu kozmetiky netestovanej na zvieratách. Vďaka jednoduchému zloženiu a významnému obsahu prírodných látok je kozmetika vhodná aj pre tú najjemnejšiu pokožku. V Kvitku spolupracujú iba s dodávateľmi, ktorí tiež garantujú netestovanie a majú rovnaké ciele.
 • Liptavia – pleťová kozmetika z Liptova, ktorá používa tie najkvalitnejšie suroviny dostupné na trhu. Produkty značky sú veganské, bez lepku, sulfátov, a nie sú testované na zvieratách.
 • Saloos – česká značka, ktorá je jednotkou na trhu v oblasti aromaterapeutickej bio kozmetiky a je najväčším výrobcom masážnych olejov. Výrobky obsahujú najvyšší možný podiel čistých prírodných látok a neobsahujú syntetické vonné látky, konzervanty, ani farbivá.
 • Purity Vision – český výrobca so 100% prírodnými a vegánskými produktami. Zloženie je inšpirované tradičnými surovinami a rituálmi prastarých kultúr z celého sveta. Má široké portfólio produktov ako sú hydratačné maslá, čistiace vody, telové oleje či peelingy.
 • Dr. Popov – jeden z popredných českých výrobcov prírodných potravinových doplnkov a kozmetiky, ktorý stavia na základoch rodinnej bylinkárskej tradície.

Známe certifikáty prírodnej kozmetiky

Najlepšia prírodná kozmetika spravidla spĺňa prísne podmienky nielen čo sa týka zloženia produktu, ale aj jeho výroby, balenia, dopadu na životné prostredie a podmienok fair-trade. Tieto kritériá sú zahrnuté v jednotlivých certifikátoch kozmetiky.

 • Ecocert Greenlife – označuje prírodnú organickú kozmetiku, ktorá obsahuje aspoň 95% prírodných zložiek. Výrobné a spracovateľské procesy sú ekologicky šetrné a na balenie kozmetiky sú využívané ekologické obaly.
 • BDIH – jeden z najstarších a najuznávanejších certifikátov. Kozmetické produkty s týmto označením sú vyrobené z kvalitných surovín z ekologického poľnohospodárstva a obsahujú iba rastlinné oleje. Naopak neobsahujú parafín, vazelínu, silikóny, ropné deriváty, konzervačné látky, farbivá, parfémy a nie sú testované na zvieratách.
 • Cosmebio - organická kozmetika, ktorá obsahuje min. 95% prírodných a ekologických surovín a neobsahuje parabény, silikóny, GMO, syntetické farbivá či parfumáciu.
 • ICEA – jedná sa o prírodnú kozmetiku, bio kozmetiku alebo eko-kozmetiku. Spĺňa niekoľko prísnych podmienok ako je absencia PEG, PPG derivátov, silikónov, akrylických polymérov, formaldehydu, syntetických farbív, derivátov hliníka a ďalších.
 • COSMOS Organic – zaručuje kvalitnú, prírodnú a bio kozmetiku, ktoré produkty nesmú obsahovať pesticídy, ropné deriváty, GMO, aromatické uhľovodíky, parabény alebo ftaláty. Výrobky nesmú byť testované na zvieratách. Prísne dané sú tiež požiadavky na pravidlá výroby a obalový materiál, ktorý musí byť recyklovateľný.
 • Vegan – zaručuje, že všetky živočíšne zložky kozmetiky (lanolín, kolagén, keratín, včelí vosk, med atď.) boli nahradené rastlinnou alternatívou a zároveň produkty neboli testované na zvieratách.

V kategórii menom Prírodná kozmetika je k dispozícii 3103 výrobkov, u 2 máte poštovné zadarmo. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Aporosa CBD 15 % Full Spectrum konopný olej, 10 ml. Užívatelia si obľúbili rady Alteya, Yves Rocher a Weleda. V prípade, že ste si nevybrali v tejto kategórii žiadny produkt, pozrite sa aj na kategórie BIO kozmetika, CBD, Prírodná dermokozmetika, Prírodná kozmetika pre mužov a Prírodná starostlivosť o pleť.

Zobraziť celý popis