Vegánska kozmetika (614 produktov)

Vegan kozmetika vznikla pre tých, ktorým nie je trápenie a zneužívanie zvierat ľahostajné. Ide nielen o etický a filozofický smer. Vegánska kozmetika obsahuje najmenej alergénov, je extrémne výživná a kvalitná. Podporuje ekologicky šetrnú výrobu, …

Zobraziť viac

Vegan kozmetika vznikla pre tých, ktorým nie je trápenie a zneužívanie zvierat ľahostajné. Ide nielen o etický a filozofický smer. Vegánska kozmetika obsahuje najmenej alergénov, je extrémne výživná a kvalitná. Podporuje ekologicky šetrnú výrobu, ktorá zamestnáva viac ľudí, než továrne, výroba je totiž často ručná.

Prečo používať vegánsku kozmetiku?

Vegan kozmetika šetrí nielen životy zvierat. Ale tiež krajinu, pôdu a vodu, ktorá by inak bola vystavená stádam zvierat. Zamestnáva ľudí v príjemnejších podmienkach a nadväzuje spoluprácu s malými rodinnými firmami, podporuje Fair Trade obchodovanie. Vegan znamená byť šetrný k sebe, ostatným, zvieratám, k Zemi.

  • Etika - život zvierat
  • Ohľaduplnosť k prírode
  • Zdravie - šetrné zloženie

Aký je rozdiel medzi prírodnou, bio a vegan kozmetikou?

Označenie prírodná kozmetika môžu niesť produkty, ktoré obsahujú už len 1% prírodných (rastlinných, minerálnych) zložiek. Najjednoduchší spôsob teda, ako zistiť, či sa jedná skutočne o prírodný produkt je skontrolovať zloženie, kde rastlinné zložky by mali byť uvedené na prvom mieste, až potom tie syntetické. Takáto kozmetika by tiež mala mať kratšiu dobu spotreby.

BIO kozmetika má prísnejšie kritériá, než prírodná kozmetika. Musí byť certifikovaná a zaručovať kontrolu biologického pestovania a zberu vo vybraných lokalitách.

Vegan kozmetika - kozmetické a potravinárske produkty, ktorých zložky ani finálna podoba neboli testované na zvieratách a neobsahujú žiadne živočíšne látky. Táto kozmetika však môže obsahovať chémiu a syntetické alebo nebezpečné látky. Nezamieňajte teda prírodnú a bio kozmetiku za vegan. Pre zástancov tejto kozmetiky je podstatný certifikát vegan (V-Label). Logo je prideľované organizáciou The Vegan Society a spoznáte ho podľa obrázku slnečnice nad V.

Ďalšie kozmetické certifikáty, ktoré stojí za to poznať:

  • Certifikát HCS (Leaping Bunny)
  • Natrue
  • CPK bio certifikát
  • Certifikát Cruelty free a vegan

Čo je vegan certifikát?

Použitím tohto certifikátu sa spoločnosti zaväzujú, že do ich produktov neboli použité žiadne živočíšne zložky, žiadne éčka a že ani počas procesu výroby neboli využité žiadne zvieratá. Tzv. "V-label" musia spĺňať prísne kritériá vo všetkých 27 krajinách, kde je zavedená, jej udeľovanie je tak úplne transparentné a navyše sú u výrobcov pravidelne vykonávané kontroly produktov, či nedošlo k zmenám v zložení.

Vegan kozmetika nesmie napr. obsahovať ani včelí vosk a med, čo môže byť sporné, pretože ide o druhotné živočíšne ingrediencie a ich získavanie nijako neškodí pôvodcom-živočíchom.

Za zmienku stojí nemecká aplikácia ToxFox, ktorá z čiarového kódu produktu pozná, či výrobok obsahuje toxické látky. Overiť si tak môžete nielen kozmetické produkty, ale aj hračky, oblečenie, elektroniku a ďalšie. V Česku vznikla mobilná aplikácia Scan4Chem, zameranú na toxické látky v produktoch od veľkých nadnárodných spoločností. Ide o pilotnú verziu, ktorú zastrešuje nezisková organizácia Arnika.

Najlepšie hodnoteným výrobkom je Alteya Organics Ružova voda BIO 250 ml. Zákazníci najlepšie hodnotia značky Alteya.

Weleda Šalviový dezodorant 100 ml

Môžete mať už dnes
Vegánska kozmetika - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Vegánska kozmetika ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Vegánska kozmetika na 94 %
Recenzia produktu: Syoss Šampón Anti-dandruff 440 ml
5 / 1x
jediný šampon, který opravdu pomáhá proti lupům
Recenzia produktu: Nobilis Tilia BIO Argánový olej 20 ml
5 / 2x
S produktom som bola spokojná. Používam ho na vlasy, na tvár ako aj na telo. Ma viacero využití ako miešanie s krémom na tvár ako aj na odlíčenie očného okolia . Pripadne výživenie suchých časti na tele ako aj vlasov - stačí pár kvapiek na vlasy . Môžem len odporučiť.
Recenzia produktu: Natava Oil Bath Balls 4 x 50 g
5 / 7x
Dárek přinesl velké nadšení a dokonce jsem kupoval znovu :D
Recenzia produktu: Pure Beginnings Upokojujúce telové mlieko s Baobabom BIO pre bábätká 250 ml
5 / 1x
Pekne vonia a je jemný k pokožke. Odporúčam!
Recenzia produktu: Two cosmetics HONEY Tuhý šampón 85 g
5 / 1x
nie je potreba inych vyrobkov
Recenzia produktu: Naif Ošetrujúci krém pre deti a miminká 75 ml
5 / 1x
Nejlepší krém pro miminka. Malá se díky němu zbavila poměrně dost vysušené pokožky, takže na něj nedám dopustit. :)
Recenzia produktu: Foamie Hydratačná sprchová starostlivosť I Beleaf In You With CBD and Lavender (Shower Body Bar) 80 g
5 / 1x
Super složení, miluju produkty s CBD! Krásně hydratuje, po použití je pokožka heboučká a odpočatá
Recenzia produktu: Medik8 The CSA Kit Retinol Edition Sada na omladenie pleti 4 ks
5 / 1x
Tyto produkty nikdy nezklamou!
Recenzia produktu: Vegavero Vegan collagen 120 kapsúl
5 / 1x
Uvidíme časom.
Recenzia produktu: Fa Sprchový gél Men Double Power 250 ml
5 / 1x
Ok
Hore

Pozrite sa na produkty z kategórie Vegánska kozmetika zoradené od najlepšie hodnotených. V kategórii Vegánska kozmetika nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov. Pozrite sa na produkty z kategórie Vegánska kozmetika zoradených od najpredávanejších.