Zubné nite (13 produktov)

Chcete niečo na zub? Zubná kefka nikdy nezbaví naše zuby všetkých nečistôt. Zuby by sme preto mali udržiavať aj dentálnou niťou, ktorá sa dostane aj do tých najmenších medzier. Uľahčí vyčistenie medzizubných priestorov, účinne odstraňuje povlak a …

Zobraziť viac

Chcete niečo na zub? Zubná kefka nikdy nezbaví naše zuby všetkých nečistôt. Zuby by sme preto mali udržiavať aj dentálnou niťou, ktorá sa dostane aj do tých najmenších medzier. Uľahčí vyčistenie medzizubných priestorov, účinne odstraňuje povlak a chráni nás pred tvorbou zubného kazu.

Prečo používať zubnú niť?

Najlepším spôsobom, ako čistiť medzizubie je bezpochyby medzizubná kefka. Veľa ľudí má však s jej používaním problém. Takmer nepriechodný priestor medzi zubami dá zabrať koľkokrát aj tej najmenšej medzizubnej kefke. A v tejto chvíli prichádza na rad dentálna niť. Často volia túto formu čistenia ľudia s ortoanomáliami (krivými zubami).

Ako vybrať zubnú niť?

Pokiaľ nemáte s dentálnou niťou zatiaľ žiadne skúsenosti, odporúčame siahnuť najskôr po voskovanej niti, ktorá je všeobecne vhodná pre začiatočníkov. Zubné nite môžeme rozdeliť do týchto skupín:

  • Voskovaná – vosk umožňuje ľahšie zavádzanie do medzizubného priestoru
  • Nevoskovaná - je vhodná pre pokročilých
  • Fluoridovaná – pomáha posilňovať sklovinu
  • S mentolom – osviežuje ústnu dutinu
  • Superflossy – vhodná na čistenie koruniek, mostíkov a implantátov aj zubov s fixnými rovnátkami
  • Flosspiky – zubná niť upevnená v nadstavci, veľmi praktická za každej situácie aj na cesty

Ako používať zubnú niť?

S citom. Silný tlak môže poškodiť ďasná. Používanie dentálnej nite vyžaduje určitú zručnosť, ktorú treba nacvičiť. Odtrhnite si cca 40 cm nite a naviňte okolo prostredníka každej ruky. Niť držte napnutú medzi bruškami palca a ukazovákom (vzdialenosť od seba by mala byť cca 2,5 cm). Jemným kolísavým pohybom zaveďte niť medzi zubami. Keď sa dostanete na líniu ďasien, tak niť zahnite do tvaru písmena C okolo každého zuba. Zub objímte a pracujte jemným stieravým pohybom smerom hore a dole.

A ako často?

Veľa ľudí si nie je istých, ako často a kedy presne používať zubnú niť. Bezpečné a zapamätateľné odporúčanie znie: 1x denne pred klasickým čistením zubov. A samozrejme počas dňa v prípade potreby.

Pokiaľ vás napadajú ďalšie otázky týkajúce sa zubných nití a ich použitia, pozrite na 24 najčastejších otázok o medzizubnej hygiene.

Užívatelia si obľúbili rady Curasept, Elmex a Curaprox. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Elgydium Clinic DentoFil dentálna niť voskovaná s fluoridom 35 m.

Zubné nite - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Zubné nite ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Zubné nite na 98 %
Recenzia produktu: Jack N‘ Jill Zubná niť pre deti 30 ks
5 / 4x
Doporučuji
Recenzia produktu: Lacalut zubná niť 50 m 50 m
5 / 1x
podľa popisu
Recenzia produktu: Oral-B SATIN floss Zubná niť mentolová 25 m
5 / 1x
spokojenost
Recenzia produktu: Gum Easy Flossers + cestovné púzdro 30 ks
5 / 2x
Nagyon egyszerű használni és jól kitisztítja a fogak közt
Recenzia produktu: Elgydium Clinic DentoFil dentálna niť voskovaná s fluoridom 35 m
5 / 1x
\ud83d\udc4c
Recenzia produktu: Curasept dentálna niť Superfloss 1 ks
5 / 2x
Tovar odporúčaný zubným lekárom, spokojnosť
Recenzia produktu: Elmex Dentálna niť voskovaná 50 m
5 / 7x
netřepí se
Recenzia produktu: Sensodyne Expanding floss Zubná niť 30 m
4.8 / 14x
Túto niť mám rada, nezadrháva sa, dobre čistí a nie je naparfumovaná ani namentolovaná
Recenzia produktu: Natural Family zubná niť so špáradlom 45 ks
4.5 / 2x
jednoduchá manipulace, lze použít víckrát

Produkty z kategórie Dentálne nite sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Dentálne nite sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. Alebo sa pozrite na produkty z kategórie Dentálne nite zoradené od najkvalitnejších kúskov.