Ústne vody na zápach z úst (15 produktov)

Zaistite si svieži dych a zároveň sa účinne starajte o zuby s ústnymi vodami proti zápachu z úst. Obsiahnuté zložky okamžite a spoľahlivo eliminujú baktérie spôsobujúce zápach. Môžete sa tak ľahko vyhnúť nepríjemným spoločenským situáciám po …

Zobraziť viac

Zaistite si svieži dych a zároveň sa účinne starajte o zuby s ústnymi vodami proti zápachu z úst. Obsiahnuté zložky okamžite a spoľahlivo eliminujú baktérie spôsobujúce zápach. Môžete sa tak ľahko vyhnúť nepríjemným spoločenským situáciám po obzvlášť „voňavom“ jedle, alebo pri problémoch v ústnej dutine.

Čo spôsobuje zápach z úst a ako ho odstrániť?

Nedostatočná ústna hygiena, vrátane starostlivosti o zubnú náhradu – prehodnoťte, ako sa staráte o svoj chrup. Zamerajte sa na správne mechanické čistenie a pridajte k svojej starostlivosti medziizubné kefky, nite a ústne vody. Medzi zubami totiž môžu uviaznuť zvyšky jedla, ktoré spôsobujú zápach. Zanedbaná zubná náhrada alebo protéza môže byť tiež na vine.

Ochorenie ďasien, zápal, zubný kaz a zubný povlak – problémy so zubami môžu viesť k nepríjemnému zápachu z usadených baktérií. Pokiaľ vás zároveň niečo pobolieva, nechajte sa vyšetriť zubným lekárom.

  • Baktérie usadené na jazyku – skúste sa pri čistení zamerať aj na jazyk, na ktorom sa tvorí povlak plný baktérií. Využijete na to špeciálne škrabky na jazyk.
  • Fajčenie a žuvací tabak – tabakové výrobky zanechávajú v ústach dlhodobý zápach, navyše zafarbujú zuby.
  • Sucho v ústach – pri zníženej produkcii slín sa môžu premnožiť baktérie spôsobujúce zápach. Sucho môže byť zapríčinené nedostatočným pitným režimom, niektorými liekmi (antidepresíva, lieky na vysoký tlak a iné), fajčením a pitím alkoholu.
  • Pálenie záhy, refluxná choroba pažeráka – pri refluxe sa do pažeráka dostávajú žalúdočné šťavy. Tu nájdete sprievodcu, ako reflux potlačiť.
  • Zápal mandlí, ochorenie dýchacích ciest, sinusitída, gastritída, žalúdočné vredy – niektoré ochorenia, najmä tie zasahujúce nosohltan, môžu tiež prispieť k nepríjemnému zápachu. Zamerajte sa na ich liečbu, ak pozorujete príznaky.

Ako môžete predchádzať zápachu z úst?

Hlavnou príčinou tvorby zubného kazu, ktorý spôsobuje zápach z úst a ochorení ďasien, je zubný povlak. Je tvorený najmä zložkami slín, zvyškami potravy a mikroorganizmami (baktériami) ústnej dutiny. Aby ste usadzovaniu zubného povlaku zabránili, je dôležité dodržiavať základné pravidlá zubnej hygieny. Čistite si zuby aspoň dvakrát denne 2–3 minúty, používajte pomôcky na medzizubnú hygienu a nezabúdajte na užívanie tej správnej ústnej vody – tá sa spoľahlivo dostane naozaj do každého kútika ústnej dutiny.

Halitóza – chronický zápach z úst

Prirodzený zápach z úst si môžete privodiť napr. konzumáciou aromatických potravín, ako je cesnak, cibuľa alebo pálivé jedlo. Pokiaľ sa však zápachu nemôžete zbaviť ani po vyčistení zubov, môže sa jednať aj o zdravotný problém. Chronický zápach z úst nazývame halitóza. Väčšina jej príčin sa nachádza v ústnej dutine, preto sa s týmto problémom najskôr obráťte na svojho zubného lekára a ten môže objaviť príčinu na zuboch či ďasnách. Halitóza však môže byť spôsobená aj niektorými systémovými chorobami, ako je cukrovka, ochorenie obličiek alebo pečene.

Zákazníci si najviac obľúbili značky Listerine, Esi a B.Braun. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Listerine TOTAL CARE Ústna voda 1 l.

Ústne vody na zápach z úst - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Ústne vody na zápach z úst ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Ústne vody na zápach z úst na 100 %
Recenzia produktu: Biela Perla Ústna voda s kurkumou 250 ml
5 / 1x
je super
Recenzia produktu: Listerine TOTAL CARE Ústna voda 500 ml
5 / 10x
Spĺňa potreby mojej ústnej dutiny.
Recenzia produktu: Oral-B Pro-Expert deep clean ústna voda, Mild mint 500 ml
5 / 1x
..
Recenzia produktu: B.Braun Prontoral výplach ústnej dutiny liq 250 ml
5 / 1x
Vyzkoušeno, doporučuji
Recenzia produktu: Listerine Total Care ústna voda 1000 ml
5 / 7x
Spĺňa požiadavky mojej ústnej dutiny.
Recenzia produktu: Lacalut Flora ústna voda Fresh svieži dych 300 ml
5 / 3x
Pôsobí tak ako je v popise.
Recenzia produktu: Listerine TOTAL CARE Ústna voda 250 ml
5 / 6x
Super
Recenzia produktu: Listerine TOTAL CARE Ústna voda 1 l
4.9 / 147x
Oproti jiným ústním vodám dost pálí v ústech, ale je to veliké balení za fajn cenu a jako prevence proti zubním kameni ideální.
Recenzia produktu: Colgate Ústna voda Plax Multi Protection Cool Mint bez alkoholu 500 ml
4.9 / 33x
spokojenost
Recenzia produktu: Dr.Muller Anginal Ústny sprej so šalviou 30 ml
4.9 / 53x
příjemná chut´

Produkty z kategórie Ústne vody na zápach z úst sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Ústne vody na zápach z úst sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. Alebo sa pozrite na produkty z kategórie Ústne vody na zápach z úst zoradené od najkvalitnejších kúskov.