BCAA aminokyseliny (6 produktov)

Pod skratkou BCAA (Branched Chain Amino Acids) sa ukrývajú aminokyseliny leucín, izoleucín a valín, teda esenciálne aminokyseliny s rozvetveným reťazcom. Ich užívanie ako doplnku stravy napomáha zvýšiť energiu, navýšiť nárast svalovej hmoty, zvýšiť …

 Zobraziť viac

Pod skratkou BCAA (Branched Chain Amino Acids) sa ukrývajú aminokyseliny leucín, izoleucín a valín, teda esenciálne aminokyseliny s rozvetveným reťazcom. Ich užívanie ako doplnku stravy napomáha zvýšiť energiu, navýšiť nárast svalovej hmoty, zvýšiť tvorbu ostatných aminokyselín, redukovať námahu a únavu počas cvičenia a podávať vyššie výkony aj v náročnejších podmienkach.

Význam BCAA v organizme

BCAA prispieva k budovaniu svalov

  • Svalové tkanivá sa skladajú z dvoch proteínov, aktínu a myozínu. Hlavnými zložkami týchto dvoch proteínov sú leucín, izoleucín a valín. BCAA tvoria asi 35% esenciálnych aminokyselín obsiahnutých v myoproteínoch. Doplnenie BCAA zvyšuje stavebný materiál pre svalové tkanivá, čo prispieva k budovaniu svalov.

Zvýšenie výdrže a rýchlejšie zotavenie sa z únavy

  • Pri dlhšie trvajúcom a namáhavom tréningu telo začne rozkladať bielkoviny a spotrebúva BCAA, aby kompenzovalo nedostatočné zdroje energie. Hladina BCAA v krvi po intenzívnom tréningu sa môže znížiť až o 20% . Preto je dôležité ihneď po tréningu doplniť BCAA pre lepšiu regeneráciu svalov.
  • Aminokyseliny počas cvičenia slúžia ako zdroj energie. Taktiež sa vstrebávajú rýchlejšie ako proteíny. Preto môžete aminokyseliny dopĺňať popri tréningu pre rýchle doplnenie energie.

Zlepšenie fyzičky a húževnatosti s BCAA

  • BCAA potláča produkciu kyseliny mliečnej, látky, ktorá spôsobuje svalovú únavu. Vyššia hladina kyseliny mliečnej vedie k zníženiu pH svalov, čo spôsobuje ťažkosti pri svalovej kontrakcii. Užívanie BCAA znižuje hladinu kyseliny mliečnej v krvi dokonca aj počas namáhavého cvičenia.

Spaľovanie tukov

  • Ako sme už spomínali, BCAA je v podstate surovina pre sval pre jeho rast a regeneráciu. Svaly sú „pecou, ​​v ktorej sa spaľuje tuk“, preto zvyšovanie svalovej hmoty zvyšuje metabolizmus tela a zvyšuje spotrebu energie, čo znamená vyššie spaľovanie tukov.

Najlepšie hodnoteným výrobkom je BiotechUSA BCAA Shot Limetka 60 ml. Užívatelia hodnotia najlepšie rady BiotechUSA, Prom-In a Movit Energy.

BCAA aminokyseliny - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi BCAA aminokyseliny ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii BCAA aminokyseliny na 96 %
Recenzia produktu: Prom-In BCAA Synergy cola 550 g
5 / 2x
Spokojenost s účinkem i chuťí.
Recenzia produktu: Proibrands BCAA Drink PALMA BEACH jahoda/malina 330 ml
5 / 1x
Rychle osvěží a dobře chutná
Recenzia produktu: Nutrend BCAA 2:1:1, 150 tabliet
5 / 3x
Vhodné na sport, používáme pro tréninky kickboxu.
Recenzia produktu: BiotechUSA BCAA 6000, 100 tabliet
5 / 1x
maximalna spokojnost s kvalitou produktu a sposobom uzivania
Recenzia produktu: Nutrend Micellar Casein Vanilka 900 g
5 / 1x
ok
Recenzia produktu: Nutrend BCAA liquid 500 ml
5 / 2x
Snadná aplikace, není nutno ředit s vodou a štěrkat.
Recenzia produktu: GreenFood Nutrition BCAA 2:1:1, 120 kapsúl
5 / 1x
..
Recenzia produktu: Prom-In BCAA Synergy melón 550 g
5 / 2x
Na můj vkus trochu moc sladké (podle doporučeného poměru), ale stačí to méně naředit a je to v poho. Melounová příchuť nikoho nezklame.
Recenzia produktu: Prom-In BCAA Synergy Grep 550 g
5 / 2x
Jendy z nejlepších BCAA. Doporučuji.
Recenzia produktu: BiotechUSA BCAA Shot Limetka 60 ml
5 / 1x
O.k

Produkty z kategórie BCAA sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu BCAA. V kategórii BCAA nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.