Lieky na horúčku (45 produktov)

Horúčka, teda telesná teplota nad 38°C, je príznak toho, že telo s niečím bojuje, obvykle s nejakou infekciou. Mierne zvýšenú teplotu, teda 37°C - 38°C, sa neodporúča ihneď znižovať. Už zvýšená teplota obmedzuje množenie vírusov a baktérií a …

Zobraziť viac

Paralen 100 mg 5 čapíkov

Môžete mať už zajtra
Banner

Nurofen pre deti 4% jahoda 100 ml

Môžete mať už zajtra

Nurofen pre deti Jahoda 200 ml

Môžete mať už zajtra

Nurofen Rapid 400 mg 30 kapsúl

Môžete mať už zajtra

Ibalgin 200 24 tabliet

Môžete mať už zajtra

Nurofen pre deti sus por 100 ml

Môžete mať už zajtra

Ibuprofen perorálny prášok 20 ks

Môžete mať už zajtra

Aspirin - C 10 šumivých tabliet

Môžete mať už zajtra

Brufen 400 Ibuprofenum 30 tabliet

Môžete mať už zajtra

Panadol Junior čapíky 250 mg 10 ks

Môžete mať už zajtra
Lieky na horúčku - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Lieky na horúčku ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Lieky na horúčku na 100 %
Recenzia produktu: Ibalgin Rapidcaps 400 mg 30 kapsúl
5 / 79x
Rychly ucinok
Recenzia produktu: Nurofen pre deti s príchuťou Pomaranč 200 ml
5 / 75x
Skvělý
Recenzia produktu: Acylpyrin 500 mg 10 tabliet
5 / 225x
neuzivala som, zasoba do lekarnicky na cestu
Recenzia produktu: Paralen ® 125 mg, 1 x 20 tabliet
5 / 20x
vše ok
Recenzia produktu: Ibuprofen perorálny prášok 20 ks
5 / 1x
Som spokojná
Recenzia produktu: Nurofen Junior s pomarančovou príchuťou 12 kapsúl
5 / 3x
Funguje a dobra prichut
Recenzia produktu: Nurofen pre deti čapíky 60 mg 10 ks
5 / 13x
Super cena
Recenzia produktu: Brufen Protizápalové lieky 50 tabliet
5 / 172x
Čo sa týka bolestí hlavy, tak som zistila, že mi najlepšie zaberá Brufen. Veľká spokojnosť, teraz to mávam tak, že ma bolieva hlava aj pri zmene počasia, čiže za mňa super.
Recenzia produktu: Aspirin ®-C, 20 šumivých tabliet
5 / 8x
výborny liek, dosť často sa môže hodiť
Recenzia produktu: Nurofen pre deti Jahoda 200 ml
5 / 75x
Wau
Hore

Horúčka, teda telesná teplota nad 38°C, je príznak toho, že telo s niečím bojuje, obvykle s nejakou infekciou. Mierne zvýšenú teplotu, teda 37°C - 38°C, sa neodporúča ihneď znižovať. Už zvýšená teplota obmedzuje množenie vírusov a baktérií a aktivuje imunitný systém. Vysoké horúčky však už telo vyčerpávajú, naviac bývajú sprevádzané aj bolesťami hlavy, končatín aj celého tela.

Ak ste náchylní na zvýšenú teplotu bez jasných príznakov infekcie, majte na pamäti, že mierna teplota do 38 ° C nemusí vždy vyžadovať okamžitú intervenciu. Prirodzený obranný mechanizmus tela môže byť účinný bez použitia antipyretík. Je však dôležité monitorovať akékoľvek zmeny av prípade potreby konzultovať s lekárom.

Teplota a Horúčka: Ako Rozpoznať a Riešiť

Teplota tela, meraná v stupňoch Celsius, je kľúčovým ukazovateľom stavu nášho organizmu. Väčšina ľudí považuje 37 °C za normálnu teplotu, ale čo ak sa teplomer vyšplhá na 38 °C alebo viac? A aký je rozdiel medzi bežnou teplotou a stavom, ktorý označujeme ako horúčka?

Teplota 38 °C a více

Teplota 38 °C môže byť prvým signálom, že niečo nie je v poriadku. Aj keď každý jedinec môže mať svoju vlastnú normálnu teplotu, 38 ° C býva považované za hranicu zvýšenej teploty a horúčky. Pri tejto teplote môže telo reagovať na infekciu alebo zápal.

Rozdiel Medzi Teplotou a Horúčkou

Teplota a horúčka sú dva rôzne stavy. Teplotu môže spôsobiť fyzická aktivita, horúce počasie alebo dokonca emocionálne stavy. Horúčka je odpoveď na infekciu alebo iný zápalový proces v tele. Rozlíšenie medzi nimi môže byť kľúčové pre určenie vhodnej liečby.

Zvýšená Teplota Bez Priznakov

Občas sa môže stať, že teplota stúpne bez toho, aby sme pociťovali príznaky choroby. Tento jav môže byť spôsobený stresovými situáciami alebo hormonálnymi zmenami. Ak sa však vyskytuje pravidelne mali by sme vyhľadať odbornú radu.

Lieky proti horúčke - Antipyretiká

Obsahujú vždy jednu z troch základných účinných látok - paracetamol (vo forme sirupu alebo čípkov aj pre kojencov už od 3 mesiacov), ibuprofen ((vo forme sirupu alebo čípkov aj pre kojencov už od 3 mesiacov), alebo kyselinu acetylosalicylovou (pre dospelých a dospievajúcich až od 16 rokov). Každý si tak môže vybrať prípravok, ktorý mu najlepšie zaberá a ktorý jeho organizmus nejlepšie znáša.

Ibalgin na Teplotu

Při zvýšené teplotě může být užitečné využít léky, jako je Ibalgin, který obsahuje účinnou látku ibuprofen. Tento lék nejenže snižuje horečku, ale také tlumí bolest. Před použitím však vždy dodržujte doporučené dávkování a poraďte se s lékařem.

Ibalgin na teplotu môže byť jednou z možností. Obsahuje ibuprofén, ktorý môže pôsobiť protizápalovo a znížiť teplotu. 

Záver

Sledovanie teploty tela môže poskytnúť cenné informácie o našom zdravotnom stave. Zvýšená teplota by nemala byť ignorovaná, a pokiaľ sa objavujú spolu s ňou ďalšie príznaky, je vhodné konzultovať stav s lekárom. Pamätajte, že každý jedinec je jedinečný, a čo je normálne pre jedného, nemusí byť normálne pre druhého.

Pozrite sa na produkty z kategórie Horúčka zoradené od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Horúčka. V kategórii Horúčka nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.

Spýtajte sa lekárnika

Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.

Všetky otázky