Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok 20ks

-15 %

Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok 20ks

Ibuprofén, liečivo v Ibuprofene STADA, patrí do skupiny liekov, ktoré sa nazývajú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Tieto lieky pôsobia zmenou spôsobu, akým telo reaguje na bolesť a zvýšenú telesnú teplotu.

Skladom > 5 ks Môžete mať už v piatok 30. 10. možnosti doručenia
4,22 € 4,99 €
Cena za 1 ks: 0,21 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
Nákupom získate 4.22 kreditov
5.0
100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
100 % zákazníkov odporúča

Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok 20ks

Ibuprofen STADA 400 mg sa používa u dospelých a dospievajúcich s telesnou hmotnosťou od 40 kg (vo veku 12 rokov a vyššom) na liečbu:

  • Slabej až stredne silnej bolesti
  • Horúčky

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Pacienti s hmotnosťou ≥ 40 kg (dospievajúci od 12 rokov a dospelí):
jednotlivá dávka: 200-400 mg ibuprofenu, maximálna denná dávka: 1 200 mg ibuprofenu.
Dávkovací interval nemá byť kratší ako 6 hodín.

Trvanie liečby: Liek je určený na krátkodobé použitie.
Deti a dospievajúci: ak je potrebné liek užívať dlhšie ako 3 dni, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.
Dospelí: ak je potrebné užívať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo dlhšie ako 4 dni v prípade liečby bolesti, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.

Spôsob použitia

Perorálny prášok sa nemusí užívať s tekutinou; prášok sa rozpustí na jazyku a prehĺta sa so slinami. Tento liek možno použiť v situáciách, keď nie sú dostupné žiadne tekutiny. Pacientom s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať liek počas jedla.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nesmie podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek môže používať iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.
Liek je kontraindikovaný u detí do 40 kg telesnej hmotnosti alebo vo veku do 12 rokov z dôvodu vysokého obsahu liečiva.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým pečeňovým zlyhaním, ťažkým obličkovým zlyhaním, ťažkým srdcovým zlyhávaním, pri ťažkej dehytratácii.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava a závrat, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom).
Nepiť alkohol.

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete užívať tento liek, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.

Pozrite tiež ďalšie výrobky značky Ibuprofen, ktoré sú v kategóriách Dýchacia sústava, Voľnopredajné lieky a Horúčka. Výrobok kúpite so zľavou 15 %. Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok 20ks je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 4809C.

EAN: 4011548025383
Značka: Ibuprofen
ŠÚKL kód: 4809C
Veľkosť balenia: 20 ks
Věk: >12 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Prášok
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Horúčka
Originálny názov: Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok plv por 1x20 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
5.0
100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
100 % zákazníkov odporúča

Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok 20ks

Ibuprofen STADA 400 mg sa používa u dospelých a dospievajúcich s telesnou hmotnosťou od 40 kg (vo veku 12 rokov a vyššom) na liečbu:

  • Slabej až stredne silnej bolesti
  • Horúčky

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Pacienti s hmotnosťou ≥ 40 kg (dospievajúci od 12 rokov a dospelí):
jednotlivá dávka: 200-400 mg ibuprofenu, maximálna denná dávka: 1 200 mg ibuprofenu.
Dávkovací interval nemá byť kratší ako 6 hodín.

Trvanie liečby: Liek je určený na krátkodobé použitie.
Deti a dospievajúci: ak je potrebné liek užívať dlhšie ako 3 dni, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.
Dospelí: ak je potrebné užívať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo dlhšie ako 4 dni v prípade liečby bolesti, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.

Spôsob použitia

Perorálny prášok sa nemusí užívať s tekutinou; prášok sa rozpustí na jazyku a prehĺta sa so slinami. Tento liek možno použiť v situáciách, keď nie sú dostupné žiadne tekutiny. Pacientom s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať liek počas jedla.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nesmie podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Počas dojčenia sa liek môže používať iba na krátkodobé liečenie bolesti alebo horúčky.
Liek je kontraindikovaný u detí do 40 kg telesnej hmotnosti alebo vo veku do 12 rokov z dôvodu vysokého obsahu liečiva.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým pečeňovým zlyhaním, ťažkým obličkovým zlyhaním, ťažkým srdcovým zlyhávaním, pri ťažkej dehytratácii.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Možnými nežiaducimi účinkami lieku sú únava a závrat, čo môže mať vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje (najmä v kombinácii s alkoholom).
Nepiť alkohol.

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete užívať tento liek, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.

Pozrite tiež ďalšie výrobky značky Ibuprofen, ktoré sú v kategóriách Dýchacia sústava, Voľnopredajné lieky a Horúčka. Výrobok kúpite so zľavou 15 %. Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok 20ks je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 4809C.

EAN: 4011548025383
Značka: Ibuprofen
ŠÚKL kód: 4809C
Veľkosť balenia: 20 ks
Věk: >12 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Prášok
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Horúčka
Originálny názov: Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok plv por 1x20 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

5.0
100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
100 % zákazníkov odporúča

Hodnotenie produktov

{{ comment.name }}
Overený nákup
{{ comment.updatedAt }}
Zákazník odporúča
Zákazník neodporúča

{{ pros }}

{{ cons }}

Užitočné?
Príbalovú informáciu môžete stiahnuť tu
EAN: 4011548025383
Značka: Ibuprofen
ŠÚKL kód: 4809C
Veľkosť balenia: 20 ks
Věk: >12 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Prášok
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Horúčka
Originálny názov: Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok plv por 1x20 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia