PARALEN 500 tbl 500 mg 24 ks

-31 %

PARALEN 500 tbl 500 mg 24 ks

Tlmí bolesť, znižuje teplotu, pomáha pri chrípke

Skladom > 5 ks Môžete mať už v utorok 28. 1. možnosti doručenia
1,37 € 1,99 €
Nákupom získate 1.37 kreditov
5.0
5
4
3
2
1

PARALEN 500 tbl 500 mg 24 ks

PARALEN 500
(paracetamolum)
tablety
Držiteľ rozhodnutia o registrácii
Zentiva k.s., Praha, Česká republika
Zloženie
Liečivo: paracetamolum (paracetamol) 500 mg v 1 tablete
Pomocné látky: kukuričný škrob predželatínovaný, povidón 30, sodná soľ kroskarmelózy, kyselina stearová
Farmakoterapeutická skupina
Analgetikum, antipyretikum
Charakteristika
Paracetamol, liečivo obsiahnuté v lieku Paralen 500 tablety, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Tablety Paralen 500 nezhoršujú žalúdočné ťažkosti a nevyvolávajú krvácanie, môžu ich užiť aj chorí s vredmi žalúdka a dvanástnika a chorí, ktorí neznášajú kyselinu acetylsalicylovú.
Indikácie
Paralen 500 tablety užívajú dospelí, mladiství a deti od 6 rokov veku pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov, pohybového ústrojenstva, ďalej pri chrípkových ochoreniach, na zníženie zvýšenej telesnej teploty, pri bolestivej menštruácii.
Kontraindikácie
Paralen 500 tablety sa nesmú užívať pri známej precitlivenosti na liečivo, alebo na niektorú zložku lieku, ďalej pri ochorení pečene alebo pri akútnej žltačke. Pri ochorení obličiek možno Paralen 500 tablety užívať len so súhlasom lekára.
Vzhľadom na vysoký obsah liečiva nie sú tablety Paralen 500 vhodné pre deti mladšie ako 6 rokov (alebo pre deti s telesnou hmotnosťou nižšou ako 20 kg).
Nežiaduce účinky
Paralen 500 tablety vyvolávajú nežiaduce účinky len zriedkavo. Môžu sa vyskytnúť alergické reakcie, napr. kožné vyrážky.
Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa poraďte o ďalšom užívaní lieku s lekárom.
Interakcie
Účinky tabliet Paralen 500 a iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Súčasné užívanie tabliet Paralen 500 a niektorých liekov na spanie, liekov proti epilepsii a niektorých antibiotík alebo súčasné pitie alkoholu môže spôsobiť poškodenie pečene. V prípade, že užívate iné lieky, a to na lekársky predpis aj bez neho, poraďte sa o vhodnosti súčasného užívania tabliet Paralen 500 s lekárom a bez jeho súhlasu ich neužívajte.
V prípade predpisovania iných liekov upozornite lekára, že užívate Paralen 500 tablety.
Dávkovanie a spôsob podávania
Dospelí a mladiství užívajú 1- 2 tablety Paralen 500 niekoľko ráz denne podľa potreby v časových odstupoch najmenej 4 hodiny. Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety, najvyššia denná dávka 8 tabliet.
Chorí so zníženou funkciou obličiek užívajú so súhlasom lekára nižšie dávky.
Deťom od 6 rokov (alebo s telesnou hmotnosťou vyššou ako 20 kg) do 15 rokov sa podáva 1/2 – 1 tableta 3 -krát denne v časových odstupoch najmenej 6 hodín.
Tablety Paralen 500 sa užívajú pri jedle, užitie pred jedlom zvýši rýchlosť nástupu účinku. Tablety možno poliť alebo drviť, zapíjajú sa malým množstvom tekutiny.
Upozornenie
Liek obsahuje paracetamol, neužívajte ho súčasne s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol. O vhodnosti súčasného užívania tabliet Paralen 500 s inými liekmi proti bolesti a prechladnutiu sa poraďte s lekárom.
Pokiaľ do 3 dní ťažkosti (horúčka, bolesť) neustúpia alebo naopak sa zhoršia,
prípadne sa vyskytnú nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom užívaní lieku s lekárom.
Bez súhlasu lekára neužívajte Paralen 500 tablety nepretržite dlhšie ako 1 týždeň. Pri dlhodobom užívaní tabliet Paralen 500 (niekoľko týždňov) je potrebná priebežná kontrola u lekára.
Tehotné ženy môžu užívať tablety Paralen 500 len so súhlasom lekára. Dojčiace ženy môžu liek užívať 1 deň, dlhšie ako 1 deň môžu liek užívať len so súhlasom lekára.
Počas liečby nesmiete piť alkoholické nápoje.
Pri predávkovaní môže dôjsť k ťažkému poškodeniu pečene.
Pri predávkovaní, ktoré sa prejaví príznakmi ako nutkanie na zvracanie, zvracanie, ospalosť a potenie
alebo ak tablety náhodne požije dieťa, ihneď vyhľadajte lekára.
Varovanie
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačeného na obale.
Balenie
10, 12, 20 alebo 24 tabliet
Uchovávanie
Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.
Uchovávajte v suchu, pri teplote 10 – 25 ºC, chrániť pred svetlom.
Dátum poslednej revízie
Január 2010

Vyskúšajte tiež ďalšie výrobky značky PARALEN, ktoré nájdete v kategóriách Voľnopredajné lieky, Dýchacia sústava a Horúčka. Výrobok zrecenzovalo 184 zákazníkov a 100 % ho odporúča. Výrobok je v zľave 31 %. PARALEN 500 tbl 500 mg 24 ks je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 86052.

EAN: 8594739212756
Značka: PARALEN
ŠÚKL kód: 86052
Velikost balení: 24 ks
Věk: >6 rokov
Váha: >20 kg
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Menštruačné bolesti, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Horúčka
Originálny názov: PARALEN 500 tbl 500 mg 1x24 ks
Na stiahnutie: Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú príbalovú informáciu
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

5.0
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Ján V. 24. 1. 2020 13:12
pomohol pri teplote ale uz pouzivame nieco lepsie a bio
Daniela N. 23. 1. 2020 18:02
Pri teplote aj bolesti hlavy účinný
Marta M. 22. 1. 2020 21:57
OK
Viera B. 22. 1. 2020 09:53
pomáha
Michal H. 21. 1. 2020 16:52
Ideálny na horúčku a zaciatky chripky,dokonca aj pre tehotné
Andrea R. 17. 1. 2020 14:21
Siuper
Michaela S. 16. 1. 2020 16:12
👍
Miroslav Š. 16. 1. 2020 14:46
Kvalita za výbornú cenu, vždy mi pomôže
Jana A. 16. 1. 2020 14:43
najlepsia cena
Anna A. 14. 1. 2020 20:35
Klasicky liek pri horuckach a bolestiach
Helena G. 8. 1. 2020 11:04
rýchla dodavka
anton h. 5. 1. 2020 09:17
spokojnost
Gabriela Č. 4. 1. 2020 16:13
doporučujem
Maria K. 3. 1. 2020 00:31
Ucinne.
Mária M. 2. 1. 2020 19:01
Tento dostupný liek je prvou pomocou pri prechladnutí, aby ste neskôr nemuseli užívať antibiotiká. Ja mám s ním dobré skúsenosti, väčšinou mi pomôže.
Marián B. 2. 1. 2020 11:14
účinný
Bronislava V. 2. 1. 2020 10:11
Výhodné balenie
Marta K. 1. 1. 2020 08:56
Dobrý liek proti bolesti
Denisa M. 31. 12. 2019 21:04
Super pri teplote a zápaloch, prvá pomoc pri prvých príznakoch prechladnutie, pri svalovici...
Ivana S. 30. 12. 2019 23:03
Vzdy ok

Doplňujúce informácie

EAN: 8594739212756
Značka: PARALEN
ŠÚKL kód: 86052
Velikost balení: 24 ks
Věk: >6 rokov
Váha: >20 kg
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Menštruačné bolesti, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Horúčka
Originálny názov: PARALEN 500 tbl 500 mg 1x24 ks
Na stiahnutie: Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú príbalovú informáciu
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia