Paralen

(10 produktov)

Produkty PARALEN® sú určené na zníženie horúčky a bolesti pri chrípke, prechladnutí a iných infekčných ochoreniach. Rovnako pomáhajú pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov, bolestivej menštruácii a bolestiach pohybového ústrojenstva.

PARALEN® 500 – najpredávanejší voľnopredajný liek znižujúci horúčku.

Značka PARALEN® ponúka pestrú škálu voľnopredajných liekov v rôznych formách:

 • Filmom obalené tablety
 • Horúci nápoj
 • Šumivé tablety
 • Suspenzia
 • Čapíky

PRODUKTOVÉ RADY

PARALEN® na bolesť a horúčku

PARALEN® na bolesť a horúčku

Kedy užívať?

 • Na zníženie horúčky pri chrípke, prechladnutí a iných infekčných ochoreniach.
 • Pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy alebo zubov.
 • Pri bolesti pohybového ústrojenstva sprevádzajúceho chrípku a prechladnutie.
 • Pri bolestivej menštruácii.


 

PARALEN® pro děti na bolest a horečku

PARALEN® pre deti na bolesť a horúčku

Kedy užívať?

 • Na zníženie horúčky a bolesti pri chrípke a prechladnutí.
 • Pri bolestiach rôzneho pôvodu – napr. pri bolestiach hlavy a zubov.
 • Pri bolestiach sprevádzajúcich prerezávanie zúbkov.
 • Pri bolesti svalov alebo kĺbov sprevádzajúcej chrípkové ochorenie.
   
PARALEN® GRIP na chřipku a nachlazení

PARALEN® GRIP na chrípku a prechladnutie

Kedy užívať?

 • Pri prejavoch chrípky a prechladnutí.
 • Pri prejavoch vírusových ochorení horných dýchacích ciest.
 • Na zníženie horúčky a bolesti hlavy, svalov a kĺbov.
 • Na upchatý nos.
 • Pri bolesti v krku.
   
Paralen

PARALEN® NA BOLESŤ A HOREČKU

AKO NA BOLESŤ A HOREČKU? TRADIČNE!

PARALEN ® 500 mg je tradičnou súčasťou slovenských lekárničiek. Je účinným pomocníkom pri bolesti a horúčke sprevádzajúcich chrípku a prechladnutie. Vybrať si môžete medzi filmom obalenými tabletami a čapíkmi, ktoré obsahujú účinnú látku paracetamol.


Zastavte bolesť čo najskôr pomocou šumivých tabliet PARALEN® RAPID s pomarančovou príchuťou. Pomáha znížiť horúčku pri chrípke, prechladnutí a iných infekčných ochoreniach.


PARALEN® EXTRA proti bolesti obsahuje kombináciu dvoch účinných látok: paracetamolu a kofeínu. Paracetamol zaisťuje úľavu od bolesti a znižuje telesnú teplotu, zatiaľ čo kofeín zosilňuje jeho účinok a pomáha bojovať proti ospalosti a únave.

paralen

PARALEN® pre deti na bolesť a horúčku

Mamičky veria PARALENU®

PARALEN® poskytuje široký sortiment produktov v rôznych formách a nezabúda ani na najmenších.

Pre deti od 3 rokov je tu PARALEN 125 mg, ktorý znižuje horúčku po očkovaní, pri chrípke a infekčných ochoreniach. Rovnako pomáha pri bolestiach rôzneho pôvodu. Pre deti, ktoré majú problém s prehĺtaním tabliet PARALEN® 125 mg, odporúčame PARALEN® SUS vo forme sirupu, ktorý je vhodný pre deti už od 3 mesiacov s telesnou hmotnosťou od 5 kg a navyše krásne vonia po lesných jahodách.

PARALEN® GRIP na vírusové ochorenia horných dýchacích ciest

Každý rád ocení rýchlu pomoc už pri prvých príznakoch.

PARALEN® GRIP chrípka a bolesť pomáha prekonať príznaky chrípky a prechladnutia vďaka kombinácii troch účinných látok. Paracetamol znižuje horúčku a uľavuje od bolesti, zatiaľ čo fenylefrín pomáha uvoľniť plný alebo upchatý nos, a tým uľahčuje dýchanie. Kofeín zrýchľuje účinok paracetamolu a pomáha bojovať proti ospalosti a únave.

PARALEN® GRIP chrípka a kašeľ zmierňuje príznaky chrípky a prechladnutia, ako je suchý kašeľ a upchatý nos. Okrem paracetamolu a fenylefrínu obsahuje aj účinnú látku dextrometorfán, ktorá tlmí suchý kašeľ.

V boji proti chrípke a prechladnutiu môžete zvoliť aj PARALEN® GRIP horúci nápoj, ktorý obsahuje para­cetamol a fenylefrín. Nájdete ho v niekoľkých príchutiach, a to citrón, pomaranč a zázvor, echinacea a šípky.

Nech je vám čoskoro lepšie!

paralen

Upozornenie

PARALEN® GRIP chrípka a kašeľ, PARALEN® GRIP chrípka a bolesť, PARALEN® GRIP horúci nápoj citrón, PARALEN® GRIP horúci nápoj pomaranč a zázvor, PARALEN® GRIP horúci nápoj echinacea a šípky, PARALEN® EXTRA proti bolesti sú voľnopredajné lieky na vnútorné použitie. PARALEN® 500 mg tablety, PARALEN® RAPID 500 mg, PARALEN® 125 mg a PARALEN® SUS sú tiež voľnopredajné lieky na vnútorné použitie. Obsahujú paracetamol. PARALEN® 500 mg čapíky a PARALEN® 100 mg čapíky sú voľnopredajné lieky na použitie do konečníka. Obsahujú paracetamol.
Prečítajte si pozorne písomnú informáciu pre používateľov a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

MAT-CZ-2200634–1.0–11/2022

Paralen ® 500, 500 mg 24 tabliet

Paracetamol, liečivo obsiahnuté v lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje horúčku. Liek nezhoršuje žalúdočné ťažkosti a nevyvoláva krvácanie, môžu ho užiť aj chorí s vredmi žalúdka a dvanástnika a chorí, ktorí neznášajú kyselinu acetylsalicylovú.

Môžete mať v pondelok 12. 6.1,84 €1,69 €

Paralen 500mg 12 tabliet

Paracetamol, liečivo obsiahnuté v lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje horúčku. Liek nezhoršuje žalúdočné ťažkosti a nevyvoláva krvácanie, môžu ho užiť aj chorí s vredmi žalúdka a dvanástnika a chorí, ktorí neznášajú kyselinu acetylsalicylovú.

Môžete mať v pondelok 12. 6.1,23 €

Paralen ® GRIP Chrípka a bolesť 24 tabliet

PARALEN GRIP chrípka a bolesť účinne zmierňuje príznaky chrípky a prechladnutia, ako je bolesť hlavy, bolesť hrdla, bolesti svalov a kĺbov, horúčka, zimnica, upchatý nos. Vďaka obsahu kofeínu pomáha bojovať proti únave a ospalosti.

Môžete mať v pondelok 12. 6.6,37 €

Paralen ® SUS suspenzia 100 ml

Paralen suspenzia sa podáva deťom na zníženie horúčky pri chrípkových a iných horúčkovitých ochoreniach, pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov (vrátane bolesti pri prerezávaní zúbkov) a pohybového ústrojenstva sprevádzajúcich chrípkové ochorenia.

Môžete mať v pondelok 12. 6.4,11 €
Product image

Paralen ® Grip horúci nápoj echinacea a šípky plo por 500 mg/10 mg vrecúšky 12 ks

Odstraňuje príznaky chrípky a nachladnutia, vrátane horúčky, bolesti hlavy, bolesti v hrdle a bolestí kĺbov a svalov, uvoľňuje upchatý nos.

Môžete mať v pondelok 12. 6.9,49 €
Product image

Paralen Rapid 500 mg 16 šumivých tabliet

Prípravok je určený k zníženiu horúčky pri chrípke, nachladnutiu a iných infekčných ochoreniach. Tlmí bolesť, nedráždi žalúdok, vhodný aj pre diabetikov. Pre dospelých, dospievajúcich, deti od 12 rokov.

Môžete mať v pondelok 12. 6.2,30 €
Product image

Paralen ® extra 24 tabliet

Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv, ktorá je účinná proti bolesti. Paracetamol zabezpečuje úľavu od bolesti a znižuje telesnú teplotu. Kofeín zosilňuje účinok paracetamolu.

Môžete mať v pondelok 12. 6.3,11 €
Product image

Paralen ® 500 mg čapíky 5 ks

Liek je určený pri bolestiach rôzneho pôvodu, napríklad pri bolestiach hlavy, zubov, pohybového ústrojenstva nezápalového pôvodu, pri bakteriálnych a vírusových ochoreniach (chrípka), na zníženie zvýšenej telesnej teploty a pri bolestivej menštruácii.

Môžete mať v pondelok 12. 6.2,45 €

Paralen ® Grip horúci nápoj citrón vrecúšok 12 ks

Odstraňuje príznaky chrípky a nachladnutia, vrátane horúčky, bolesti hlavy, bolesti v hrdle a bolestí kĺbov a svalov, uvoľňuje upchatý nos.

Môžete mať v stredu 14. 6.9,49 €
Product image

Paralen ® GRIP horúci nápoj pomaranč a zázvor 500 mg/10mg, 12 ks

Odstraňuje príznaky chrípky a nachladnutia, vrátane horúčky, bolesti hlavy, bolesti v hrdle a bolestí kĺbov a svalov, uvoľňuje upchatý nos.

Môžete mať v pondelok 12. 6.7,18 €