Paralen ® 500mg, horúci nápoj bez cukru, vrecúška 12 ks

Paracetamol, liečivo lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú …

Zobraziť viac

Paracetamol, liečivo lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Liek je určený na zníženie horúčky pri chrípke, nachladnutí a iných infekčných ochoreniach. Je tiež vhodný pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov, pri bolestivej menštruácii, bolesti pohybového ústrojenstva sprevádzajúce chrípku a nachladnutie a bolesti chrbta.

Tento produkt nie je momentálne dostupný.
 • Darčeky doručíme ešte dnes

  Darčeky doručíme ešte dnes

 • Nevhodný darček vymeníme zadarmo

  Nevhodný darček vymeníme zadarmo

 • Každodenná nádielka<br> v Adventnom PilulKalendári

  Každodenná nádielka<br> v Adventnom PilulKalendári

Rada nášho farmaceuta

5
Zákazník odporúča

100% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 12 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
12x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Účinnosť
100%
Má výhodné balenie
100%
Komfort pri užívaní
100%
horky napoj
horký nápoj

Účinné látky: Paracetamolum, natrii citrát dihydrát

Horúčka, najmä pri akútnych bakteriálnych a vírusových infekciách, bolesti zubov, hlavy, neuralgia, bolesti svalov alebo kĺbov nezápalovej etiológie, bolesti vertebrogénneho pôvodu, menštruačné bolesti.

Pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Je určený na zníženie horúčky pri chrípke, prechladnutí a iných infekčných ochoreniach. Je tiež vhodný pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. Pri bolestiach hlavy, zubov, bolestivej menštruácii, bolesti pohybového ústrojenstva sprevádzajúcej chrípku a prechladnutie a bolesti chrbta. Liek je určený pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov.

návod

Návod k použitiu

Nasypte obsah jedného vrecka do šálky a zalejte horúcou, nie vriacou vodou. Nechajte prášok rozpustiť a vypite.

kontraindikace

Kontraindikácie

Precitlivenosť na liečivo alebo na niektorú z pomocných látok. Ťažké formy hepatálnej insuficiencie, akútne zlyhanie pečene.

dávkování

Dávkovanie

 • Dospelým a mladistvým (starším ako 15 rokov): sa podávajú 1–2 sáčky rozpustené v šálke horúcej (nie vriacej) vody niekoľkokrát denne. Interval medzi jednotlivými dávkami by nemal byť kratší ako štyri hodiny. Maximálna denná dávka paracetamolu sú 4 g (8 vreciek). Najvyššia jednotlivá dávka pre pacienta s telesnou hmotnosťou do 50 kg je 500 mg paracetamolu (1 sáčok). Pri dlhodobej liečbe (nad 10 dní) nemá denná dávka prekročiť 2,5 g paracetamolu (5 sáčkov). Nesmie sa užiť viac ako 8 sáčkov počas 24 hodín.
 • Dospievajúcim vo veku od 12 do 15 rokov: sa podáva 1 vrecko rozpustené v šálke horúcej (nie vriacej) vody v šesťhodinových intervaloch. V prípade potreby môže byť interval skrátený na 4 hodiny, avšak nesmie byť prekročená maximálna denná dávka. Nesmie sa užiť viac ako 6 sáčkov počas 24 hodín.

Upozornenie

Bez súhlasu lekára neužívajte PARALEN horúci nápoj bez cukru 500 mg dlhšie ako 7 dní. Čas použiteľnosti po rozpustení v horúcej vode je 30 minút. Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu skôr, ako začnete liek užívať.

Skúste tiež ostatné produkty značky Paralen, ktoré sú v kategóriách Dýchacia sústava, Hlava a psychika a Lieky. Výrobok ohodnotilo 12 zákazníkov a 100 % by ho odporúčalo aj ostatným. Paralen ® 500mg, horúci nápoj bez cukru, vrecúška 12 ks je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom C2340. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Chrípka a nachladnutie.

Upozornenie:
Upozornenie: Voľnopredajný liek. Prečítajte si pozorne celú písomnú informáciu skôr, ako začnete tento liek užívať.
EAN3664798027945
ZnačkaParalen
ŠÚKL kódC2340
ATCN02BE01
Veľkosť balenia12 ks
Originálny názovPARALEN horúci nápoj bez cukru 500 mg plo por vrecúška 1x12 ks