Paralen® SUS suspenzie 100ml

Paralen® SUS suspenzie 100ml

Paracetamol, liečivo lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu.

Na sklade v utorok 27. 10. Môžete mať už v stredu 28. 10. možnosti doručenia
4,49 €
Cena za 10 ml: 0,01 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
Nákupom získate 4.49 kreditov
5.0
100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
100 % zákazníkov odporúča

Paralen® SUS suspenzie 100ml

Paracetamol, liečivo lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu.

Liek sa podáva:

  • Na zníženie horúčky pri chrípkových a iných horúčkovitých ochoreniach
  • Pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov (vrátane bolesti pri prerezávaní zúbkov) a pohybového ústrojenstva sprevádzajúcich chrípkové ochorenia

Len po konzultácii s lekárom možno liek užívať pri neuralgii (bolesť pociťovaná pozdĺž nervu) a bolesti kĺbov a svalov, ktorá nie je príznakom chrípkového ochorenia.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Každý 1 ml suspenzie obsahuje 24 mg paracetamolu.

Deti od 3 mesiacov (s telesnou hmotnosťou vyššou ako 5 kg):
Pri liečbe horúčky sa podáva jednotlivá dávka 10-15 mg paracetamolu/kg telesnej hmotnosti. Podáva sa podľa potreby v 6-hodinových intervaloch, interval možno skrátiť v prípade potreby na 4 hodiny, pričom sa nesmie prekročiť celková denná dávka. Nepodávajú sa viac ako 4 dávky počas 24 hodín.

Celková denná dávka:
U detí do 6 rokov nesmie presiahnuť 60 mg/kg telesnej hmotnosti.

U detí 6 - 12 rokov:
S telesnou hmotnosťou 21-25 kg nesmie presiahnuť 1500 mg
S telesnou hmotnosťou 26-40 kg nesmie presiahnuť 2000 mg

Dávkovanie podľa veku dieťaťa je len orientačné, na výpočet dávky sa má použiť telesná hmotnosť dieťaťa. Presná dávka sa určí pomocou tabuľky v SPC (časť 4.2)

Dospievajúci vo veku 12-15 rokov (telesná hmotnosť 40-50 kg):
Jednotlivá dávka predstavuje 500 mg paracetamolu. Maximálna denná dávka je 3000 mg paracetamolu.
Dospievajúci nad 15 rokov a dospelí (s telesnou hmotnosťou do 50 kg):
Jednotlivá dávka predstavuje 500 mg paracetamolu. Maximálna denná dávka je 4000 mg paracetamolu.
Dospievajúci nad 15 rokov a dospelí (s telesnou hmotnosťou viac ako 50 kg):
Jednotlivá dávka predstavuje 500-1000 mg paracetamolu. Maximálna denná dávka je 4000 mg paracetamolu.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek a/alebo pečene:
Pri ťažkaj poruche funkcie obličiek s hodnotami klírensu kreatinínu < 10 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 8 hodín. Pri klírense kreatinínu 10-50 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín.
Pacientom s poruchou funkcie pečene sa nemajú podávať maximálne dávky a interval medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 6 hodín.

Dĺžka liečby:
Bez konzultácie s lekárom nemá liečba presiahnuť 3 dni.

Spôsob použitia

Pred každým použitím sa má liekovka dôkladne pretrepať (cca 5 sekúnd). Na odmeranie presnej dávky slúži dávkovač s piestom, ktorý je súčasťou balenia lieku. Odmerané množstvo suspenzie sa má zapiť dostatočným množstvom tekutiny.
Liek sa môže podávať nezávisle od jedla (ak sa v priebehu liečby objavia tráviace ťažkosti, liek sa má podávať spolu s jedlom).

Použitie dávkovača s piestom:
Liekovka je opatrená bezpečnostným uzáverom, ktorý bráni otvoreniu deťmi.
Otvorí sa tak, že sa uzáver stlačí pevne nadol a odskrutkuje proti smeru hodinových ručičiek.
Dávkovač sa zatlačí cez hrdlo liekovky do suspenzie.
Dávkovač sa naplní vytiahnutím piestu požadovaného množstva suspenzie podľa označenia na dávkovači (ml).
Dávkovač sa vytiahne z hrdla liekovky.
Dieťaťu sa podáva suspenzia buď vložením konca dávkovača do úst a jemným tlakom na piest alebo vystreknutím suspenzie na lyžičku a podaním lyžičkou.
Ak je stanovená dávka väčšia ako 6 ml, odmeranie sa podľa potreby opakuje.
Po použití treba liekovku uzavrieť a dávkovač umyť teplou vodou a nechať vyschnúť.

Upozornenie

Ak je to klinicky potrebné, paracetamol sa môže podávať počas tehotenstva, avšak má byť použitá minimálna účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšiu možnou frekvenciou.
Počas krátkodobej liečby nie je potrebné prerušiť dojčenie za predpokladu starostlivého sledovania dojčaťa. Ani pri dlhodobej liečbe paracetamolom neboli pozorované žiadne nežiaduce účinky u dojčiat.
Liek je určený pre deti od 3 mesiacov a s minimálnou telesnou hmotnosťou 5 kg.
Neužívať súbežne ďalšie lieky obsahujúce paracetamol.
Nepiť alkohol
Uchovávať pri teplote do 25 °C. Čas použiteľnosti po 1. otvorení: 6 mesiacov
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu skôr, ako začnete liek užívať.

Skúste tiež ostatné produkty značky Paralen®, ktoré nájdete v kategóriách Dýchacia sústava, Voľnopredajné lieky a Detská horúčka. Produkt hodnotilo 8 zákazníkov a 100 % z nich ho odporúča. Paralen® SUS suspenzie 100ml je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 66101.

EAN: 8594739203426
Značka: Paralen®
Produktová rada: Paralen® Kids
ŠÚKL kód: 66101
Veľkosť balenia: 40 x 100 ml
Věk: >3 mes.
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Suspenzia
Pre: Pre deti, Pre dospelých, Pre kojencov
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Horúčka
Originálny názov: PARALEN SUS sus por 1x100 ml
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
5.0
100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
100 % zákazníkov odporúča

Paralen® SUS suspenzie 100ml

Paracetamol, liečivo lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu.

Liek sa podáva:

  • Na zníženie horúčky pri chrípkových a iných horúčkovitých ochoreniach
  • Pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov (vrátane bolesti pri prerezávaní zúbkov) a pohybového ústrojenstva sprevádzajúcich chrípkové ochorenia

Len po konzultácii s lekárom možno liek užívať pri neuralgii (bolesť pociťovaná pozdĺž nervu) a bolesti kĺbov a svalov, ktorá nie je príznakom chrípkového ochorenia.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Každý 1 ml suspenzie obsahuje 24 mg paracetamolu.

Deti od 3 mesiacov (s telesnou hmotnosťou vyššou ako 5 kg):
Pri liečbe horúčky sa podáva jednotlivá dávka 10-15 mg paracetamolu/kg telesnej hmotnosti. Podáva sa podľa potreby v 6-hodinových intervaloch, interval možno skrátiť v prípade potreby na 4 hodiny, pričom sa nesmie prekročiť celková denná dávka. Nepodávajú sa viac ako 4 dávky počas 24 hodín.

Celková denná dávka:
U detí do 6 rokov nesmie presiahnuť 60 mg/kg telesnej hmotnosti.

U detí 6 - 12 rokov:
S telesnou hmotnosťou 21-25 kg nesmie presiahnuť 1500 mg
S telesnou hmotnosťou 26-40 kg nesmie presiahnuť 2000 mg

Dávkovanie podľa veku dieťaťa je len orientačné, na výpočet dávky sa má použiť telesná hmotnosť dieťaťa. Presná dávka sa určí pomocou tabuľky v SPC (časť 4.2)

Dospievajúci vo veku 12-15 rokov (telesná hmotnosť 40-50 kg):
Jednotlivá dávka predstavuje 500 mg paracetamolu. Maximálna denná dávka je 3000 mg paracetamolu.
Dospievajúci nad 15 rokov a dospelí (s telesnou hmotnosťou do 50 kg):
Jednotlivá dávka predstavuje 500 mg paracetamolu. Maximálna denná dávka je 4000 mg paracetamolu.
Dospievajúci nad 15 rokov a dospelí (s telesnou hmotnosťou viac ako 50 kg):
Jednotlivá dávka predstavuje 500-1000 mg paracetamolu. Maximálna denná dávka je 4000 mg paracetamolu.

Pacienti s poruchou funkcie obličiek a/alebo pečene:
Pri ťažkaj poruche funkcie obličiek s hodnotami klírensu kreatinínu < 10 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 8 hodín. Pri klírense kreatinínu 10-50 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín.
Pacientom s poruchou funkcie pečene sa nemajú podávať maximálne dávky a interval medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 6 hodín.

Dĺžka liečby:
Bez konzultácie s lekárom nemá liečba presiahnuť 3 dni.

Spôsob použitia

Pred každým použitím sa má liekovka dôkladne pretrepať (cca 5 sekúnd). Na odmeranie presnej dávky slúži dávkovač s piestom, ktorý je súčasťou balenia lieku. Odmerané množstvo suspenzie sa má zapiť dostatočným množstvom tekutiny.
Liek sa môže podávať nezávisle od jedla (ak sa v priebehu liečby objavia tráviace ťažkosti, liek sa má podávať spolu s jedlom).

Použitie dávkovača s piestom:
Liekovka je opatrená bezpečnostným uzáverom, ktorý bráni otvoreniu deťmi.
Otvorí sa tak, že sa uzáver stlačí pevne nadol a odskrutkuje proti smeru hodinových ručičiek.
Dávkovač sa zatlačí cez hrdlo liekovky do suspenzie.
Dávkovač sa naplní vytiahnutím piestu požadovaného množstva suspenzie podľa označenia na dávkovači (ml).
Dávkovač sa vytiahne z hrdla liekovky.
Dieťaťu sa podáva suspenzia buď vložením konca dávkovača do úst a jemným tlakom na piest alebo vystreknutím suspenzie na lyžičku a podaním lyžičkou.
Ak je stanovená dávka väčšia ako 6 ml, odmeranie sa podľa potreby opakuje.
Po použití treba liekovku uzavrieť a dávkovač umyť teplou vodou a nechať vyschnúť.

Upozornenie

Ak je to klinicky potrebné, paracetamol sa môže podávať počas tehotenstva, avšak má byť použitá minimálna účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšiu možnou frekvenciou.
Počas krátkodobej liečby nie je potrebné prerušiť dojčenie za predpokladu starostlivého sledovania dojčaťa. Ani pri dlhodobej liečbe paracetamolom neboli pozorované žiadne nežiaduce účinky u dojčiat.
Liek je určený pre deti od 3 mesiacov a s minimálnou telesnou hmotnosťou 5 kg.
Neužívať súbežne ďalšie lieky obsahujúce paracetamol.
Nepiť alkohol
Uchovávať pri teplote do 25 °C. Čas použiteľnosti po 1. otvorení: 6 mesiacov
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu skôr, ako začnete liek užívať.

Skúste tiež ostatné produkty značky Paralen®, ktoré nájdete v kategóriách Dýchacia sústava, Voľnopredajné lieky a Detská horúčka. Produkt hodnotilo 8 zákazníkov a 100 % z nich ho odporúča. Paralen® SUS suspenzie 100ml je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 66101.

EAN: 8594739203426
Značka: Paralen®
Produktová rada: Paralen® Kids
ŠÚKL kód: 66101
Veľkosť balenia: 40 x 100 ml
Věk: >3 mes.
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Suspenzia
Pre: Pre deti, Pre dospelých, Pre kojencov
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Horúčka
Originálny názov: PARALEN SUS sus por 1x100 ml
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

5.0
100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
100 % zákazníkov odporúča

Hodnotenie produktov

{{ comment.name }}
Overený nákup
{{ comment.updatedAt }}
Zákazník odporúča
Zákazník neodporúča

{{ pros }}

{{ cons }}

Užitočné?
Príbalovú informáciu môžete stiahnuť tu
EAN: 8594739203426
Značka: Paralen®
Produktová rada: Paralen® Kids
ŠÚKL kód: 66101
Veľkosť balenia: 40 x 100 ml
Věk: >3 mes.
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Suspenzia
Pre: Pre deti, Pre dospelých, Pre kojencov
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Horúčka
Originálny názov: PARALEN SUS sus por 1x100 ml
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia