Ibuprofen patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné antiflogistiká. Tieto lieky pôsobia tak, že menia odpoveď tela na bolesť, zápal a vysokú teplotu tela.
Určený na krátkodobú symptomatickú liečbu:
- Horúčky
- Miernej až stredne silnej bolesti
Zvyčajná dávka na bolesť a horúčku
Vek dieťaťa (Telesná hmotnosť) |
Koľko? |
Ako často počas 24 hodín?* |
6 – 9 rokov (20 ‑ 30 kg) |
5 ml |
3-krát |
9 – 12 rokov (30 ‑ 40 kg) |
7,5 ml (použite lyžičku dvakrát: 1 x 5 ml + 1 x 2,5 ml) |
3-krát |
*Dávky sa majú podávať približne každých 6 až 8 hodín.
Spôsob podania pomocou lyžičky:
- Fľašku dôkladne pretrepte
- Použite ten koniec lyžičky, ktorý zodpovedá požadovanej dávke
- Nalejte liek na lyžičku
- Vložte lyžičku do úst dieťaťa a podajte dávku
- Po použití nasaďte vrchnák. Umyte lyžičku v teplej vode a nechajte ju vysušiť
Varovanie
Neprekračujte stanovenú dávku. Tento liek nie je vhodné užívať počas posledných 3 mesiacov tehotenstva. Liek nie je určený na používanie u detí mladších ako 6 rokov alebo s telesnou hmotnosťou nižšou ako 20 kg. Pre pacientov s citlivým žalúdkom sa odporúča, aby sa Nurofen pre deti 4 % jahoda užíval s jedlom. Vždy užívajte presne podľa uvedeného odporúčania. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.
Zloženie
Liečivo: Ibuprofen. Každý 1 ml perorálnej suspenzie obsahuje 40 mg ibuprofenu.
Ďalšie zložky: monohydrát kyseliny citrónovej, nátriumcitrát, chlorid sodný, sodná soľ sacharínu, polysorbát 80, domiféniumbromid, tekutý maltitol, glycerol, xantán guma, jahodová príchuť (obsahuje propylénglykol) a čistená voda.
Pozrite tiež ostatné výrobky značky Nurofen, ktoré nájdete v kategóriách Dýchacia sústava, Bolesť kĺbov, svalov a šliach a Lieky. Nurofen pre deti 4% jahoda 100 ml je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 03945. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Horúčka.
EAN | 5000158068568 |
Značka | Nurofen |
ŠÚKL kód | 03945 |
ATC | M01AE01 |
Veľkosť balenia | 100 ml |
Vek | 6 - 12 rokov |
Cesta podania | Perorálne - prehĺta sa |
Forma | Suspenzia |
Pre | Pre deti |
Trápi ma | Bolesť kĺbov, šliach a svalov Horúčka Chrípka a nachladnutie |
Príchuť | Jahoda |
Originálny názov | NUROFEN pre deti 4% jahoda sus por 4,0 g 1x100 ml |
Na stiahnutie | Príbalová informácia |