Ibalgin (8 produktov)

proti bolesti, ibalgin, bolesť

Voľnopredajné lieky značky Ibalgin® ponúkajú pestrú škálu prípravkov na rôzne druhy bolesti, v rôznych liekových formách (tablety, kapsuly, suspenzia, gél, krém) pre všetky vekové skupiny (dojčatá, deti, dospelí).

 

Pred použitím liekov značky IBALGIN® si pozorne prečítajte príbalový leták. Nájdete v ňom vymenované všetky prípadné nežiaduce účinky. Príbalový leták informuje taktiež o vzájomnom pôsobení s inými liečivými prípravkami. Ďalej uvádza choroby či stavy, pri ktorých nie je možné liečivé prípravky značky IBALGIN® užívať.

Bolesť podľa časti tela

Bolesť je nepríjemný zmyslový a emocionálny zážitok spojený so skutočným alebo potenciálnym poškodením tkaniva. Ide o jeden z najtypickejších príznakov zápalu alebo úrazu. Zmyslom bolesti je vlastne upozornenie na zdravotný problém/poruchu zdravia.

 

ibalgin
ibalgin

O projekte #pozitivneprotibolesti

Zvládanie bolesti nie je len o fyzickom, ale aj psychologickom nastavení ľudského organizmu. Cieľom značky Ibalgin je preto inšpirovať zákazníkov, ako môžu zmenou svojho životného štýlu bolesti predchádzať, alebo zmierniť jej prejavy.

Prečo vznikol tento projekt

Ibalgin nám pomáha zmierniť bolesť už desiatky rokov. Ružová pilulka sa stala pre tisíce ľudí nenahraditeľným pomocníkom. Ako zodpovedná značka chceme ponúknuť viac, než len zmiernenie problémov. S pomocou pozitívnej psychológie vám Ibalgin chce ukázať cestu, ako sa vymaniť z bludného kruhu bolesti, v ktorom obavy, hnev a rezignácia môžu viesť namiesto úľavy len k ďalšej, ešte silnejšej bolesti.

 

 

Pozitívna psychológia

 

 

Pozitívna psychológia nás na základe klinicky overených dôkazov učí, že keď sa bolesti vopred obávame, vnímame ju vo chvíli, keď skutočne príde oveľa intenzívnejšie. Pozitívny prístup k životu nám môže pomôcť bolesť lepšie zvládať. Nie je však možné byť stále pozitívny, a aj negatívne emócie k životu neodmysliteľne patria. Cieľom pozitívnej psychológie je preto emocionálna rovnováha, ktorá nám umožňuje sa z negatívnych emócií rýchlejšie zotaviť, a naopak, viac využívať tie pozitívne.

Uľavuje od bolesti a napomáha v mnohých prípadoch

proti bolesti, ibalgin, bolesť

Bolesti hlavy

proti bolesti, ibalgin, bolesť

Bolesti chrbta

proti bolesti, ibalgin, bolesť

Bolesti kĺbov

proti bolesti, ibalgin, bolesť

Bolesti zubov

ibalgin tablety

Vnútorné použitie

proti bolesti, ibalgin, bolesť

Ibalgin®

Ibalgin® sa radí medzi jedny z najznámejších a najpoužívanejších liekov určených na bolesť rôzneho pôvodu a zápaly šliach, kĺbov i svalových úponov. Užívať ho môžu dospelí aj deti nad 12 rokov. Účinnou látkou tohto prípravku je ibuprofén. Jedná sa o nesteroidné protizápalové liečivo, ktoré sa uvoľňuje v mieste poškodenia tkaniva. Je taktiež hojne využívaný pri chrípkových ochoreniach na zníženie telesnej teploty.

ibalgin lokálne použitie

Ibolex® 200 mg

Ibolex® 200 mg: nová generácia lieku proti bolesti – kryštalicky čistý dexibuprofén. Liečivo dexibuprofén patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky, ktoré sa používajú ako lieky proti bolesti a na kontrolu zápalu. Kryštalicky čistý dexibuprofén prináša úľavu od bolesti ako je napr. bolesť chrbta už pri dávke 200 mg. Účinná úľava od bolesti, nižšia záťaž pre telo.

Ibolex
sanofi
Migralgin

Migralgin® 250/250/50mg

Migralgin je analgetikum (liek proti bolesti), na zníženie horúčky a protizápalový liek (nesteroidové antiflogistikum/a­nalgetikum). Migralgin obsahuje tri liečivá: 

  • Paracetamol uľa­vuje od bolesti a znižuje horúčku
  • Kyselina acetylsalicylo­vá uľavuje od bolesti, znižuje horúčku a má protizápalové účinky 
  • Kofeín potláča príznaky únavy a podporuje duševnú činnosť a výkonnosť; skracuje nástup účinku paracetamolu a kyseliny acetylsalicylovej a zosilňuje aj ich účinky
ibalgin

Vonkajšie použitie

Ibalgin® gel a Ibalgin® krém

Obsahujú 5% účinnej látky ibuprofén a používajú sa na reumatické aj nereumatické bolestivé stavy pohybového ústrojenstva, kde sa v postihnutom mieste vstrebávajú priamo a tým rýchlo uľavujú od bolesti. Pri lokálnej liečbe, ku ktorej sú určené, pôsobia však predovšetkým protizápalovo.

K liečbe poúrazových stavov, pre športovcov, ale aj pre ľudí s bolesťami kĺbov je určený krém Ibalgin Duo Effect. Ako už názov napovedá, ide o prípravok založený na dvoch účinných látkach, ktorými sú ibuprofén a heparinoid. Zabraňuje tvorbe krvných zrazenín, tlmí bolesť, zmierňuje opuch a pôsobí proti zápalom.

Trápi vás bolesť svalov a svalové kŕče? Možno vám chýba horčík. Doplňte si horčík s Magne B6®.

proti bolesti, ibalgin, bolesť

Ibalgin gél 5% 100 g

Môžete mať už zajtra8 €7,04 €

Ibalgin gél 5% 100 g

Môžete mať už zajtra8 €7,04 €
ibalgin deti

Pre deti

Ibalgin® Baby a Ibalgin® Junior

Pre deti a dojčatá od 3 mesiacov je určený na tlmenie bolesti Ibalgin Baby s malinovou príchuťou vo forme sirupu. Je určený na úľavu od stredných až po silné bolesti (napr. bolesti hlavy, zubov, hrdla, pri pomliaždení a vyvrtnutí, na bolesti svalov i pri chrípkových ochoreniach na zníženie horúčky).

Pre deti vo veku 3 až 6 rokov je vhodný Ibalgin Junior s malinovou a čerešňovou príchuťou. Nástup účinku je do 15 minút a znižuje horúčku až na 8 hodín.

ibalgin deti, bolesť deti, chrípka deti
ibalgin

Časté otázky

Ako lieky značky Ibalgin® fungujú v tele?
Všetky voľnopredajné lieky značky Ibalgin® obsahujú liečivo ibuprofén, ktoré patrí do skupiny tzv. nesteroidných protizápalových liečiv. Liečivá z tejto skupiny sa používajú pri liečbe bolesti, na tlmenie zápalu a znižovanie horúčky. Ibuprofén zabraňuje tvorbe tkanivových pôsobkov, tzv. prostaglandínov, ktoré sa uvoľňujú v mieste poškodenia tkaniva a sú zodpovedné za vznik bolesti, zápalu i horúčky.

Aké sú indikácie voľnopredajných liekov značky Ibalgin®?
Voľnopredajné lieky značky Ibalgin® sa najčastejšie používajú na tlmenie bolestí pohybového aparátu – pri bolestiach chrbta, kĺbov a svalov. Filmom obalené tablety sú účinné napr. pri bolestiach hlavy a zubov alebo pri bolestivej menštruácii. Ibalgin Grip 200 mg / 5 mg je vhodný aj na tlmenie bolesti vedľajších nosových dutín a zníženie horúčky pri chrípke a prechladnutí. Viac viď popis jednotlivých liekov.

Za ako dlho zaberú lieky značky Ibalgin® pri liečbe bolesti?
Ibuprofén podávaný ústami (Ibalgin 200, Ibalgin 400, Ibalgin Grip 200 mg / 5 mg, suspenzia Ibalgin baby) má nástup účinku proti bolesti za 30 minút a účinok trvá 4–6 hodín. Ešte rýchlejší nástup účinku proti bolesti má lysinová soľ ibuprofénu (Ibalgin Rapid), a to za 15 minút. Aj v prípade suspenzie Ibalgin Junior 40 mg / ml nastupuje účinok proti bolesti za 15 minút.

Je možné kombinovať jednotlivé liekové formy medzi sebou?
Pri silných bolestiach chrbta, svalov alebo kĺbov možno po porade s lekárom kombinovať tablety Ibalgin 400 s prípravkami Ibalgin gél, Ibalgin krém alebo Ibalgin Duo Effect. Pred použitím prípravkov Ibalgin čítajte pozorne písomnú informáciu.

Môžu voľnopredajné lieky značky Ibalgin užívať tehotné a dojčiace ženy?
Tehotné ženy môžu užívať všetky prípravky radu Ibalgin, okrem lieku Ibalgin Grip 200 mg / 5 mg, len na výslovné odporúčanie lekára, a to len v 1. a 2. trimestri tehotenstva. Dojčiace ženy môžu na odporúčanie lekára krátkodobo užívať Ibalgin 200, Ibalgin 400, Ibalgin Rapid, Ibalgin gél, Ibalgin krém a Ibalgin Duo Effect.

Môžu užívať Ibalgin 400 diabetici?
Diabetici môžu Ibalgin 400 používať iba po predchádzajúcej konzultácii so svojím lekárom.

Môžu sa voľnopredajné lieky značky Ibalgin užívať pri celiakii?
Áno, môžu. Žiadny z vnútorne užívaných prípravkov značky Ibalgin® bez glutenu.

Aká je maximálna dávka lieku Ibalgin?
Dospelí a dospievajúci od 12 rokov môžu užívať najviac dávku 1 200 mg ibuprofénu denne (to zodpovedá 3 tabletám Ibalginu® 400 alebo 3 kapsulám Ibalginu® Rapidcaps 400 mg mäkké kapsuly).

Ibalgin® je voľnopredajný liek na vnútorné použitie. Obsahuje ibuprofén. Pozorne čítajte písomnú informáciu a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

ibalgin

Ibalgin - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Ibalgin ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Ibalgin na 96 %
Recenzia produktu: Ibalgin Rapidcaps 400 mg 30 kapsúl
5 / 70x
Som vďačná za túto kapsulovú formu s rýchlym nástupom účinku, ideálny na krátkodobé použitie pri riešení akútnej bolesti.
Recenzia produktu: Ibalgin gél 5% 100 g
5 / 11x
Dobrý chladivý.
Recenzia produktu: Ibalgin krém 100 g
5 / 6x
Krem je velmi dobry, vzdy pomohol pri bolesti
Recenzia produktu: Ibalgin 400 mg 48 tabliet
4.9 / 184x
rýchlo zaberá
Recenzia produktu: Ibalgin Duo Effect krém 100 g
4.7 / 20x
Veľmi nekvalitný krém. Pomaly schne, zostáva po ňom dlho mastný fľak a zároveň po chvíľke masírovania sa látka žmolkuje na pokožke. Neodporúčam.
Recenzia produktu: Ibalgin ® Duo Effect krém 50 g
4.6 / 24x
Naozaj účinný. Napriek výrazne nižšiemu obsahu heparínu v porovnaní s Liotonom mi Ibalgin duo effect príde pri pocite ťažkých a unavených nôh prekvapivo dobre účinný. Jeho vôňa mi ale nesadla, krém je cítiť dlhé hodiny po aplikácii.
Recenzia produktu: Ibalgin 200 24 tabliet
4.5 / 2x
Klasika vzdy pomoze