Ibalgin 400 mg 48 tabliet

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných …

Zobraziť viac

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Liek zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napríklad choroby z prechladnutia.

Veľkosť balenia
5,36 €
Cena za 1 tabletu: 0,11 €
Môžete mať za 2 dni v pondelok 22. 7.  viac info
4ks skladom
V Pilulka Boxe už v pondelok 22. 7. od 12:00
Pilulka Expresom už v pondelok 22. 7. od 09:00
 • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

  Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku

 • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

  Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov

 • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

  Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

Zákazníci odporúčajú Zákazníci odporúčajú
Nakupujte spoločne
Ibalgin 400 mg 48 tabliet
Hodnotenie produktu 4.9
plusMuconasal Plus nosný sprej 10 ml
Hodnotenie produktu 5
Ibalgin 400 mg 48 tabliet
+ Muconasal Plus nosný sprej 10 ml
10,85 €
Ibalgin 400 mg 48 tabliet
Hodnotenie produktu 4.9
plusOlynth HA 0,1% aer nao 10 ml
Hodnotenie produktu 4.9
Ibalgin 400 mg 48 tabliet
+ Olynth HA 0,1% aer nao 10 ml
11,52 €
4.9
Zákazník odporúča

99% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 184 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
176x
4
7x
3
0x
2
0x
1
1x
Účinnosť
96%
Má výhodné balenie
98%
Komfort pri užívaní
95%
Michal Š.
review
27Recenzií
19Hodnotenie
43Objednávok
3bodov

Ibalgin a bolesť je preč

Michal Š. Odporúča
Variant Ibalgin 400 mg 48 tabliet

Ak sa chceš naozaj účinne a hlavne rýchlo zbaviť bolesti, Ibalgin je pre teba to pravé riešenie.

 • plus rýchly nástup účinku
 • plus cena
 • plus ľahko prehltateľné tablety
Užitočné Užitočné (0) Neužitočné Neužitočné (0)
Martina F.
review
55Recenzií
17Hodnotenie
51Objednávok
-3bodov

Rýchla pomoc pri bolesti

Martina F. Odporúča
Variant Ibalgin 400 mg 48 tabliet

Občas bolesť postihne každé z nás. Je dobré mať po ruke rýchlu a spoľahlivú pomoc.

 • plus cena
 • plus dostupnosť
 • plus rôzna velkosť balenia
 • plus nič
Užitočné Užitočné (0) Neužitočné Neužitočné (0)

Zmierňuje bolesť
a znižuje horúčku

Voľnopredajný liek. Ibuprofén zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu. Ibuprofén tiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napr. choroby z prechladnutia.

Bolesť hlavy a chrbta

Bolesť svalov a kĺbov

Bolesť zubov

Menštruačná bolesť

 • Ibalgin 400 sa tiež užíva pri horúčkovitých stavoch pri chrípkových ochoreniach a ako doplnková liečba horúčkových stavov pri iných ochoreniach.
 • V prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov a chrbtice (artritíde a artrózy) alebo mäkkých tkanív pohybového ústrojenstva sprevádzaných bolestivosťou, začervenaním, opuchom a kĺbovou stuhnutosťou sa prípravok užíva iba na odporúčanie lekára.
 • Určený pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov (od 40 kg telesnej hmotnosti).
ibalgin
ibalgin, bolest hlavy

Dávkovanie

 • Pri bolestiach, pri horúčkovitých ochoreniach: Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov obvykle 1 filmom obalená tableta 3× denne, a to buď jednorazovo, alebo podľa potreby (najviac 3 filmom obalené tablety denne) s odstupom najmenej 4 hodiny. Ak bolesti alebo horúčka pri liečbe Ibalginom 400 po 3 – 5 dňoch neustupujú alebo sa zhoršia, poraďte sa o ďalšom postupe s lekárom. Bez súhlasu lekára neužívajte liek dlhšie ako 7 dní.
 • Pri liečbe zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov a chrbtice alebo mimokĺbového reumatizmu: Na odporúčanie lekára, ktorý stanoví aj dávkovanie. Dospelí a mladiství nad 12 rokov zvyčajne užívajú 1 – 2 filmom obalené tablety Ibalgin 400 3× denne. Odstup medzi dávkami najmenej 4 hodiny. Účinok tabliet môžete podporiť nanesením krému alebo gélu s obsahom ibuprofénu na postihnuté miesto (napr. kĺby, svaly, šľachy a chrbát). Filmom obalené tablety sa prehĺtajú celé a zapijú sa dostatočným množstvom tekutiny. Ak sa počas liečby objavia zažívacie ťažkosti, liek užívajte počas jedla alebo ho zapite mliekom.

Kontraindikácie

Neužívajte Ibalgin 400, ak ste alergický/á (precitlivený/á) na ibuprofén (liečivo lieku Ibalgin 400) alebo na niektorú pomocnú látku lieku a pri precitlivenosti na kyselinu acetylsalicylovú alebo niektoré iné nesteroidné protizápalové lieky, prejavujúce sa ako priedušková astma alebo žihľavka, ak máte aktívny alebo opakujúci sa vred alebo krvácanie do žalúdka alebo dvanástnika, pri krvácaní alebo prederavení v zažívacom trakte spôsobených nesteroidnými protizápalovými liekmi v minulosti, ak trpíte poruchou krvotvorby alebo poruchou zrážanlivosti krvi, ak máte závažné srdcové zlyhanie. Liek nesmú užívať ženy v treťom trimestri tehotenstva.

ibalgin
Ibalgin - Pozitívne proti bolesti
Ibalgin - Pozitívne proti bolesti

Vedľajšie príznaky

Pri užívaní ibuprofénu (liečiva Ibalginu 400) sa môžu vyskytnúť nasledujúce nežiaduce účinky, zoradené podľa frekvencie výskytu:

 • Veľmi často (možnosť výskytu u viac ako u 1 pacienta z 10 liečených pacientov): pocit na zvracanie, zvracanie, pálenie záhy, hnačka, zápcha a nadúvanie.
 • Často (možnosť výskytu u 1 – 10 pacientov zo 100 liečených pacientov): bolesť v nadbrušku.
 • Menej často (možnosť výskytu u 1 – 10 pacientov z 1000 liečených pacientov): bolesť hlavy a závrat.
 • Zriedkavo (možnosť výskytu u 1 – 10 pacientov z 10 000 liečených pacientov): zápal sliznice žalúdka, žalúdočný alebo dvanástnikový vred, krvácanie z tráviaceho traktu (prejavuje sa ako čierna stolica v dôsledku natrávenej krvi alebo krv v stolici), prederavenie sliznice tráviaceho traktu, alergické reakcie ako horúčka, vyrážka, poškodenie pečene, srdcové zlyhávanie, opuchy, sterilný zápal mozgových plienok, zúženie priedušiek, zápal slinivky brušnej, poruchy videnia a vnímania farieb, tupozrakosť a poškodenie pečeňových funkcií.
 • Veľmi vzácne (menej ako u 1 pacienta z 10 000 liečených pacientov): zápal sliznice ústnej dutiny sprevádzaný vznikom vredov (ulcerózna stomatitída), nové vzplanutie zápalových ochorení s tvorbou vredov na sliznici tráviaceho traktu (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída), zadržanie vody a/alebo soli s opuchmi, nespavosť, depresia, emočná labitita, palpitácia (búšenie srdca vnímané pacientom), zníženie krvného tlaku, vysoký krvný tlak, zápal močového mechúra, prítomnosť krvi v moči, porucha funkcie obličiek, zápal obličiek, nefrotický syndróm (súbor príznakov pri ochorení obličiek) a pľuzgierovité kožné reakcie.

Zloženie

Liečivo je ibuprofén 400 mg v 1 filmom obalenej tablete. Ďalšie zložky sú kukuričný škrob, predželatínovaný kukuričný škrob, sodná soľ karboxymetylškrobu, kyselina stearová, mastenec, koloidný bezvodý oxid kremičitý, hypromelóza 2910/3, makrogol 6000, oxid titaničitý.

Upozornenie

Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. Nepoužívajte Ibalgin 400 po dátume exspirácie uvedenom na obale. Lehota použiteľnosti sa vzťahuje na posledný deň uvedeného mesiaca. Uchovávajte pri teplote do 25 °C a v pôvodnom obale, aby bol prípravok chránený pred svetlom a vlhkosťou. Lieky sa nesmú vyhadzovať do odpadových vôd alebo domáceho odpadu. Spýtajte sa svojho lekárnika, ako máte likvidovať prípravky, ktoré už nepotrebujete. Tieto opatrenia pomáhajú chrániť životné prostredie.

Skúste tiež ďalšie produkty značky Ibalgin, ktoré nájdete v kategóriách Dýchacia sústava, Bolesť kĺbov, svalov a šliach a Lieky. Tovar ohodnotilo 182 zákazníkov a 99 % z nich ho odporúča. Ibalgin 400 mg 48 tabliet je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 7880A. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Migréna a bolesť hlavy.

Upozornenie:
Upozornenie: Voľnopredajný liek. Prečítajte si pozorne celú písomnú informáciu skôr, ako začnete tento liek užívať.
EAN3664798018714
ZnačkaIbalgin
ŠÚKL kód7880A
ATCM01AE01
Veľkosť balenia48 tabliet
Vek>12 rokov
Cesta podania  Perorálne - prehĺta sa
Forma  Tableta
Pre  Pre dospelých
Trápi ma  Bolesť kĺbov, šliach a svalov  Horúčka  Chrípka a nachladnutie  Kosti, chrbtica  Menštruačné bolesti
Režim výdaja  Voľnopredajné HVLP
Originálny názovIbalgin 400 tbl flm 1x48 ks
Na stiahnutiePríbalová informácia

Spýtajte sa lekárnika

Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.

Všetky otázky