Ibalgin® 400 400mg 48 obalených tabliet

Ibalgin® 400 400mg 48 obalených tabliet

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Liek zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napríklad choroby z prechladnutia.

Skladom > 5 ks Môžete mať už v piatok 17. 7. možnosti doručenia
5,25 €
Cena za 1 ks: 0.22 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
Nákupom získate 5.25 kreditov
5.0
5
4
3
2
1
5.0
5
4
3
2
1

Ibalgin® 400 400mg 48 obalených tabliet

Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv. Liek zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu, zvlášť pri ochoreniach pohybového ústrojenstva. Taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napríklad choroby z prechladnutia.

Liek sa užíva:

  • Pri miernej až strednej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie
  • Pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení
  • Ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach
  • V prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov (artritída) a chrbtice alebo mäkkých tkanív pohybového ústrojenstva sprevádzaných bolestivosťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov iba na odporúčanie lekára

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 12 rokov: dávkovanie je v rozsahu 3-6 tabliet (1,2 - 2,4 g) denne (zvyčajne 1,2 - 1,8 g), pričom dávka 6 tabliet (2,4 g) denne sa nemá prekročiť. U niektorých pacientov postačuje udržiavacia dávka 0,6-1,2 g.
Pri zápalových formách sa podávajú vyššie dávky; reumatoidná artritída vyžaduje vyššie dávkovanie ako osteoartritída.
Pri dysmenorei sa podáva 1 tableta (400 mg) každých 4-6 hodín.
Ako analgetikum-antipyretikum sa podáva 3-4x denne v dávkach 200-400 mg.

Pre deti mladšie ako 12 rokov sa využívajú tablety s obsahom 200 mg ibuprofénu a pre deti mladšie ako 6 rokov je určený ibuprofén vo forme suspenzie.

Ak je u dospelých potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo 5 dní v prípade bolesti alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.
Ak u dospievajúcich (12-18 rokov) je tento liek potrebné podávať viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšej potrebnej doby na kontrolu príznakov.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú vždy v celku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Pri výskyte gastrointestinálnych ťažkostí sa odporúča podať tablety s malým množstvom potravy alebo ich zapiť mliekom.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (majú sa užívať nízke dávky a liečba má byť čo najkratšia).
Liek sa neodporúča užívať počas dojčenia.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 12 rokov.
Pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi pre vznik kardiovaskulárnych udalostí (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, diabetes mellitus, fajčenie) je potrebné dôsledné zváženie, najmä v prípade, že sú potrebné vysoké dávky ibuprofénu (2 400 mg/deň).
Počas liečby nie je vhodné fajčenie a konzumácia alkoholických nápojov.
Pri užívaní lieku sa môže vyskytnúť fotosenzitívna reakcia (frekvencia neznáma).
Liek obsahuje laktózu.
Uchovávať pri teplote do 25 ºC v pôvodnom vnútornom obale, vnútorný obal uchovávať v škatuľke.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu skôr, ako začnete liek užívať.

Vyskúšajte tiež ďalšie výrobky značky Ibalgin®, ktoré nájdete v kategóriách Voľnopredajné lieky, Dýchacia sústava a Horúčka. Výrobok hodnotilo 64 zákazníkov a 100 % ho odporúča. Ibalgin® 400 400mg 48 obalených tabliet je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 7880A.

EAN: 3664798018714
Značka: Ibalgin®
ŠÚKL kód: 7880A
Veľkosť balenia: 24 ks
Věk: >12 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Menštruačné bolesti, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Kosti, chrbtica, Horúčka
Originálny názov: Ibalgin 400 tbl flm 1x48 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

5.0
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Miroslav V. 10. 7. 2020 12:20
super cena
Dusan I. 7. 7. 2020 15:24
Vyborny
Ján D. 1. 7. 2020 20:49
Rýchlo potlačia bolesť
Jaro 11. 5. 2020 16:01
Ok
Jana Š. 8. 5. 2020 11:52
Pri bolesti, menzese a pod, dobrý pomocník.
Juraj O. 25. 3. 2020 13:43
Super
Daniela Š. 10. 3. 2020 18:32
spokojnost - pre mna lepsi ucinok ako podobne lieky
Barbora L. 9. 3. 2020 14:44
Ok
Peter R. 7. 3. 2020 12:52
super
Erika H. 5. 3. 2020 14:22
ok
Jan . 16. 2. 2020 20:26
Dobre zabera.
Milan T. 13. 2. 2020 15:36
.
Lubomir T. 7. 2. 2020 17:41
ok
Jaroslava M. 6. 2. 2020 12:14
dakujem
Vlasta D. 29. 1. 2020 13:11
Ok
Tomáš N. 28. 1. 2020 15:30
Klasika proti bolesti
Štefan H. 27. 1. 2020 20:24
Spokojný na štyri hviezdičky
Darina B. 26. 1. 2020 13:28
Keď nezaberie iný liek, Ibalgin zaberie.
Jana C. 24. 1. 2020 18:46
vždy pomôže
Anna A. 14. 1. 2020 20:34
Klasicky ucinny liek proti bolesti
Príbalovú informáciu môžete stiahnuť tu
EAN: 3664798018714
Značka: Ibalgin®
ŠÚKL kód: 7880A
Veľkosť balenia: 24 ks
Věk: >12 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Menštruačné bolesti, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Chrípka a nachladnutie, Kosti, chrbtica, Horúčka
Originálny názov: Ibalgin 400 tbl flm 1x48 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia