Ako otehotnet
Rozhodli ste sa, že nastal ten správny čas pre bábätko? Ste pripravení na materstvo a ďalšiu etapu života? Potom je čas začať pripravovať sa na novú rolu. Naše produkty vám to nielen uľahčia, ale predovšetkým spríjemnia
Začínate plánovať rodinu a premýšľate, ako zvýšiť pravdepodobnosť počatia? Snahu o prirodzené otehotnenie môžete podporiť rôznymi spôsobmi
Kiwu wuki
Dudlík
Vitaminy
Napríklad kyselinu listovú by ste mali začať užívať aspoň tri mesiace predtým, než sa rozhodnete otehotnieť, aby ste ňou zásobila telo v dostatočnej miere. Má priaznivý vplyv na vývoj plodu. Vďaka jej dostatku v tele sa môžete u dieťaťa vyhnúť komplikáciám, akými sú rázštep chrbtice a podobne.

Okúste zázračnú silu superpotravín

Jednoduchým spôsobom, ako obohatiť zvyčajne stereotypnú stravu, je príjem superpotravín, ako je napríklad zelený jačmeň, rakytník rešetliakový, goji čiže kustovnica čínska, ktorá podľa výskumu pozitívne ovplyvňuje mužskú plodnosť

Superpotraviny
Ovulace
Kladiete si otázku, ako dlho predtým, než chcete otehotnieť, vysadiť antikoncepciu? V globálnom meradle sa hovorí v priemere o troch mesiacoch, ako sa vaše telo očistí od hormónov. Každý organizmus ale reaguje na vysadenie HA inak. Podľa odborníkov možno až v 70% otehotnieť bezprostredne po vysadení práškov, niekedy to môže naopak trvať až rok.
V prípade, že prestanete užívať HA, ale neviete, kedy ste mali poslednú ovuláciu, je dobré vyčkať do prvej menštruácie a od nej začať sledovať, kedy ovulujete. V tzv. „plodných dňoch“ sa intenzívne venujte pohlavnému styku. Pre ľahké a rýchle určenie ovulácie môžete využiť jednoduchý domáci test.
Dudlík
Otehotnene
Ak veríte tomu, že „na práčke“ nikdy neotehotniete, pretože na tento účel je výhradne misionárska poloha a ešte navyše v posteli – ste vedľa. Nič také, ako najlepšia poloha pri a po sexe pre počatie neexistuje. Nie je vedecky dokázané, že by 99% detí bolo počaté v misionárskej polohe, avšak je stále považovaná za tú najspoľahlivejšiu.
Je iba niekoľko veľmi výnimočných polôh, v ktorých sa ocitne cervix v neobyčajnej pozícii, ktorá uľahčí počatie. Ale ak nie ste akrobatka, nikdy sa do nich nedostanete. Osvedčenou polohou je však klasika – misionárska poloha – kedy majú spermie cestu k maternici najjednoduchšiu, ďalej poloha lyžičky či zozadu. Avšak s najvhodnejšou polohou si nelámte hlavu a užívajte si podľa svojej ľubovôle.
Kotvičník

Kotvičník - prírodné afrodiziakum

Tribulus zvyšuje libido aj hladinu pohlavných hormónov u žien aj mužov

Dudlík
Nohy vzhuru
Kolujú rôzne mýty o tom, ako zaručene otehotnieť. Zrejme ste aj vy počuli, že ak chcete zaručene prísť do iného stavu, mali by ste po styku ležať niekoľko minút s nohami opretými o stenu. O žiadne oficiálne overené tvrdenie sa nejedná, ale odporúča sa, aby žena ihneď po milovaní chvíľu zostala ležať v posteli, najlepšie s ľahko nadvihnutou panvou a spermie sa tak s väčšou pravdepodobnosťou dostanú tam, kam majú.
Dudlik
Stres
Nenechajte sa vystresovať rozhodnutím založiť rodinu. Užívajte si radovánky ako doteraz a verte, že v tú pravú chvíľu sa bábätko zadarí. Čím budete uvoľnenejšia, tým skôr sa zvyšujú šance na oplodnenie. Robte všetko, čo vám pomáha byť v rovnováhe a cítiť sa komfortne. A ak vás, alebo vášho partnernera ťaží stres, skúste napríklad akupunktúru.
Košík aktualizovaný
FYTO BYLINNÝ ČAJ PRI STRESE 20x1 g

FYTO BYLINNÝ ČAJ PRI STRESE 20x1 g

Porcovaný čaj s obsahom bylín s upokojujúcim účinkom.  Skladom 30. 9. Skladom 30. 9.
1,76 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
1,76 €
Dudlik
Otehotnet
Dudlik