Rozhodli ste sa, že nastal ten správny čas na bábätko? Začínate sa pripravovať na novú rolu? Naše produkty vám to nielen uľahčia, ale predovšetkým spríjemnia.
 
Dudlík
vitaminy

Vitamínová základňa

Napríklad kyselinu listovú by ste mali začať užívať aspoň tri mesiace predtým, než sa rozhodnete otehotnieť, aby ste ňou zásobila telo v dostatočnej miere. Má priaznivý vplyv na vývoj plodu. Vďaka jej dostatku v tele sa môžete u dieťaťa vyhnúť komplikáciám, akými sú rázštep chrbtice a podobne.

ovulacia

Sledujte si ovuláciu

Kladiete si otázku, ako dlho predtým, než chcete otehotnieť, vysadiť antikoncepciu? V globálnom meradle sa hovorí v priemere o troch mesiacoch, ako sa vaše telo očistí od hormónov. Každý organizmus ale reaguje na vysadenie HA inak. Podľa odborníkov možno až v 70% otehotnieť bezprostredne po vysadení práškov, niekedy to môže naopak trvať až rok.

Najlepšia sexuálna poloha pre otehotnenie

Ak veríte tomu, že „na práčke“ nikdy neotehotniete, pretože na tento účel je výhradne misionárska poloha a ešte navyše v posteli – ste vedľa. Nič také, ako najlepšia poloha pri a po sexe pre počatie neexistuje. Nie je vedecky dokázané, že by 99% detí bolo počaté v misionárskej polohe, avšak je stále považovaná za tú najspoľahlivejšiu.

poloha
Dudlík
stres

Relaxujte a pozor na stres

Nenechajte sa vystresovať rozhodnutím založiť rodinu. Užívajte si radovánky ako doteraz a verte, že v tú pravú chvíľu sa bábätko zadarí. Čím budete uvoľnenejšia, tým skôr sa zvyšujú šance na oplodnenie. Robte všetko, čo vám pomáha byť v rovnováhe a cítiť sa komfortne. A ak vás, alebo vášho partnernera ťaží stres, skúste napríklad akupunktúru.

Dudlik