Ryža, cestoviny, strukoviny, obilniny (5 produktov)

Inšpirujte sa našou ponukou a pripravte si k vašim obľúbeným pokrmom zdravú prílohu. Vyberať môžete medzi strukovinami a obilninami. Pochutnáte si napríklad na bulgure, kuskuse, obľúbenej šošovici alebo pohánke. Váš jedálniček bude hneď pestrejší a …

 Zobraziť viac

Inšpirujte sa našou ponukou a pripravte si k vašim obľúbeným pokrmom zdravú prílohu. Vyberať môžete medzi strukovinami a obilninami. Pochutnáte si napríklad na bulgure, kuskuse, obľúbenej šošovici alebo pohánke. Váš jedálniček bude hneď pestrejší a zdravé prílohy budú veľmi prospešné aj pre vaše telo. Strukoviny a obilniny obsahujú veľké množstvo proteínov, ktoré sú dôležité pre stavbu a delenie buniek v tele.

Strukoviny

Medzi obľúbené strukoviny patrí napríklad šošovica, hrach, cícer, ale aj fazuľa. Strukoviny obsahuje vysoké percento sacharidov, ale aj bielkovín a vlákninu. Majú nízky glykemický index a tak vás zasýtia na dlhší čas a zaženú chuť na sladké. Tiež sú plné antioxidantov a vitamínov, ako napríklad vitamínu B, ale aj železa, vápnika, horčíka, zinku a draslíka. Tieto látky majú pozitívny vplyv na pokožku a vlasy. Medzi obľúbené strukoviny patria:

  • Mungo fazule - Malé zelené fazuľky, niekedy červené. Je možné ich konzumovať surové, varené alebo naklíčené. Chutia podobne ako hrach. Obsahujú veľa bielkovín, vápnika, železa, horčíka, draslíka, vlákniny a vitamínu B.
  • Cícer - Má okrúhly tvar a mierne orieškovú chuť. Zakúpite ju buď v konzerve už mäkkú v náleve, v suchom stave pripravenú na varenie alebo napučanie. Pripraviť z nej môžete napríklad obľúbený hummus, alebo použiť pri pečení koláčov a buchiet.
  • Šošovica - Určite už každý ochutnal zelenú alebo červenú šošovicu, ale poznáte čiernu šošovicu? Nemusíte ju vopred namáčať a tak ľahko sa nerozvarí. Môžete ju použiť ako prílohu alebo ako ingredienciu do šalátu, ktorý vďaka nej bude sýtejší.
  • Fazuľa adzuki - Malé hnedé alebo tmavo červené fazuľky sladkej chuti. Sú veľmi prospešné pre obličky a lepšie stráviteľné ako ostatné strukoviny.

Obilniny

Vyskúšajte zdravšie druhy obilnín, ktoré neobsahujú bielu múku. Vyberú si z nich aj celiaci, pretože niektoré potraviny neobsahujú lepok.

  • Špalda - Obľúbenou obilninou je špalda, má orieškovú chuť a dodá telu veľa bielkovín. Obsahuje aj ďalšie prospešné látky ako je vláknina, horčík, vápnik, zinok, draslík a vitamíny B. Vhodná je napríklad na prípravu kaše k raňajkám.
  • Pohánka - Kedysi sa pohánka využívala hlavne na mletie múky, dnes patrí medzi obľúbené prílohy. Neobsahuje lepok a telo ju lepšie strávi ako pšenicu. Je plná minerálov, železa, zinku, horčíka a vápnika. Vracia pružnosť cievam.
  • Pšeno - Neobsahujú žiadny lepok a nájdete v nich až 15 % bielkovín, vlákninu, minerály a vitamíny. Pšeno sú vylúpnuté zrná prosa. Než si na nich pochutnáte, je potrebné ich párkrát prepláchnuť a spariť horúcou vodou. Môžete z nich urobiť kašu či rizoto. Príprava je podobná ako s ryžou.
  • Quinoa - Nie je to obilnina, ale využíva sa na rovnaký spôsob. Hotová je za pár minút a neobsahuje žiadny lepok. Obsahuje až 20 % bielkovín a zdravé esenciálne aminokyseliny. Má veľa vlákniny, železa, draslíka, horčíka aj zinku. Môžete ju použiť do šalátu, ako prílohu alebo do sladkých jedál.
  • Bulgur - Veľmi obľúbený v kuchyni. Ide o predvarenú celozrnnú pšenicu nalámanú na malé kúsky. Telo ju lepšie strávi ako klasickú pšenicu. Varenie bulguru trvá krátko a môžete ho použiť ako prílohu, na rizoto alebo do fašírok.

Zákazníci si obľúbili značky Bonitas, Allnature a Prom-In. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Prom-In Ovesné vločky bezlepkové 650 g.

Ryža, cestoviny, strukoviny, obilniny - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Ryža, cestoviny, strukoviny, obilniny ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Ryža, cestoviny, strukoviny, obilniny na 100 %
Recenzia produktu: Provita Hnedá ryža natural 500 g
5 / 1x
kvalita za dobrú cenu
Recenzia produktu: Prom-In Ovesné vločky bezlepkové 650 g
5 / 1x
spokojnosť
Recenzia produktu: Bonitas BIO Pohánka lúpaná, 1 x 500 g
5 / 2x
👌
Recenzia produktu: Najtelo Bezlepkové ovsené vločky 400 g
4.9 / 14x
celkem chutné

Produkty z kategórie Ryža, cestoviny, strukoviny, obilniny sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Tovar z kategórie Ryža, cestoviny, strukoviny, obilniny sme pre vás podkladali od najlacnejších po najdrahší. V kategórii Ryža, cestoviny, strukoviny, obilniny nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.