Multivitamíny a multiminerály - Na energiu (34 produktov)

Multivitamíny zakúpite v rôznych formách, od klasických tabletiek, cez šumivé tablety do vody až po cmúľacie cukríky. Môžu slúžiť na doplnenie vitamínov a posilnenie imunity po chorobe, úrazoch, alebo ako prevencia. Sú vhodným doplnkom pri jednotvárnej a nevyváženej strave. Okrem vitamínov obsahujú aj minerály a stopové prvky.

 Zobraziť viac

Multivitamíny zakúpite v rôznych formách, od klasických tabletiek, cez šumivé tablety do vody až po cmúľacie cukríky. Môžu slúžiť na doplnenie vitamínov a posilnenie imunity po chorobe, úrazoch, alebo ako prevencia. Sú vhodným doplnkom pri jednotvárnej a nevyváženej strave. Okrem vitamínov obsahujú aj minerály a stopové prvky.

Prečo užívať multivitamíny?

Vitamíny sú nepostrádateľné pre správne fungovanie tela, podieľajú sa na rade špecifických procesov vrátane metabolizmu cukrov, tukov a bielkovín. K tomu je potrebná vyvážená, pestrá strava. V opačnom prípade sa nedostatok vitamínov a minerálov v tele prejaví.

Vitamíny ovplyvňujú životne dôležité funkcie. Nie všetky si ale telo dokáže samo vytvoriť a preto ich musíme dopĺňať potravou alebo umelo pomocou doplnkov stravy. Pri zvýšenej fyzickej námahe či duševnej záťaži ich spotreba stúpa.

Ak vás čaká záťažové obdobie napríklad v rámci športovej prípravy alebo ste po chorobe a potrebujete posilniť obranyschopnosť, potom sú multivitamínové prípravky na mieste. Obsahujú vyváženú kombináciu vitamínov aj minerálov, ktoré vaše telo potrebuje v správnych dávkach. Naši zákazníci si najviac obľúbili multivitamín Nexgen Reflex, ktorý ako jediný v celosvetovom meradle ponúka biologicky aktívnu formu vitamínu K2-MK7 a ďalšie látky v najlepších biodostupných formách.

Nedostatok vitamínov v tele

Nedostatok vitamínov v tele sa prejaví tzv. hypovitaminózou (čiastočný nedostatok) či avitaminózou (kompletný nedostatok). V tele dochádza k poruchám či ochoreniam rôznej závažnosti. Nadbytok vitamínov (hypervitaminóza) je možný prakticky len u predávkovania vitamínmi rozpustnými v tukoch.

Vitamíny rozpustné vo vode (prebytok telo vylúči močom):

Vitamíny rozpustné v tukoch (ukladajú sa v tukoch - dá sa nimi predávkovať):

Multivitamíny pre deti

Multivitamíny pre deti sú dôležité nielen pre posilnenie detskej imunity, ale vyvážený príjem vitamínov a minerálov je potrebný tiež pre ich zdravý rast a vývoj. Predovšetkým v zimnom období je príjem vitamínov dôležitý, keď hrozí zvýšené riziko infekcií horných dýchacích ciest, samozrejmosťou by mala byť pestrá a vyvážená strava. Vitamíny pre deti bývajú najčastejšie vo forme chutných želatínových cukríkov rôznych ovocných príchutí.

Multivitamíny pre tehotné

Tehotenstvo je pre každú ženu krásnym, požehnaným, ale náročným obdobím. Telo prechádza kompletne mnohými zmenami a menia sa nároky na príjem vitamínov, ktorých si teraz žiada oveľa viac. Aby ste sebe i dieťatku dopriala tie najlepšie látky, ktoré potrebujete, je dobré siahnuť po vitamínoch pre tehotné.

Vitamíny a minerály dôležité v období tehotenstva:

  • Kyselina listová - (niekedy označovaná ako folát, na ktorý je v tele metabolizovaná) je vitamín zo skupiny B a je dôležitá pre rast zárodočných tkanív a placenty, podporu krvotvorby a bunkové delenie. Dôležitá pred i počas otehotnenia
  • Vitamíny B, D, C
  • Magnézium - horčík počas tehotenstva klesá v tele až o 10% - dochádza ako k jeho vyššej spotrebe, tak k jeho častejšiemu vylučovaniu
  • Omega-3 mastné kyseliny - zvláštnu úlohu v tehotenstve hrá DHA (k. dokosahexaenová), ktorá má vplyv na vývoj mozgu, očí a zraku plodu a dojčených detí
  • Jód - má zásadný význam predovšetkým v prvom trimestri tehotenstva. Ovplyvňuje tvorbu hormónov štítnej žľazy a vývoj mozgu. Bežná denná odporúčaná dávka jódu je 150 mg, u tehotných stúpa až na 250 mg. Pri nedostatku jódu hrozí riziko vývojových chýb či dokonca potrat

Užívatelia najlepšie hodnotia značky Terezia. Pokiaľ ste si nezvolili tu žiadny produkt, pozrite sa aj na kategórie Multivitamíny a multiminerály pre mužov, Multivitamíny a multiminerály pre seniorov a Multivitamíny a multiminerály pre ženy. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Terezia Rakytníček multivitamínové želatínky s rakytníkom - príchuť višňa 70 ks.

Product image

Walmark SPEKTRUM Energia 90 tabliet

Môžete mať už dnes21,90 €

Jamieson Protein Essentials vanilka 325 g

Môžete mať už dnes22,90 €
Dátum expirácie: 30. 11. 2023

Centrum pre mužov multivitamín 30 tabliet

Môžete mať už dnes11,30 €
Dátum expirácie: 31. 10. 2023
Product image

Kompava Acidofit citron- grep 16 šumivých tabliet

Môžete mať v utorok 26. 9.9 €
Product image

Spektrum Energia 90 tabliet

Môžete mať už zajtra14,90 €
Multivitamíny a multiminerály - Na energiu - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Multivitamíny a multiminerály - Na energiu ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Multivitamíny a multiminerály - Na energiu na 98 %
Recenzia produktu: Prom-In Vita Solution Professional 60 tabliet 60 ks
5 / 4x
Top top top :)
Recenzia produktu: Barny's NovoFerrin plus 30 kapsúl
5 / 6x
Tabletky sú vhodné na doplnenie železa... Užívam ich už dva mesiace a krvný obraz mám konečne v poriadku.. Sú bez železitej pachute a užívajú sa ráno nalačno jedna tabletka... Navyše majú aj dobrú cenu, nakoľko skoro všetky tabletky, ktoré dopĺňajú železo sa musia hradiť celé, neprepláca ich poisťovňa...
Recenzia produktu: Revital Multi Forte s príchuťou tropické ovocie 20 šumivých tabliet
5 / 4x
Super vec, dávam to do každého sladkého jedla, ale ie čisté, lebo stévia má trochu takú pachuť. Treba zmiešať s cukrom. Do koláča dám polovicu toho cukru, čo má ísť a štipku stevia extraktu a v pohode. Hodne pečiem, pre deti aj pre seba, a táto malá pixla vydrží cca pol roka. Nahradí to asi 6 kilo cukru, takže cenovo to je asi jedno, ale všetok ten cukor nezjete. A nie je pravda, že sa vyrába synteticky. Vyrába sa maceráciou listov stévie v alkohole, ktorý sa potom oddestiluje.
Recenzia produktu: Generica Quantum Euroformula 60 tabliet
5 / 14x
Kupujem pravidelne začiatkom jesene, užívam až do jari. Dobrý produkt.
Recenzia produktu: GymBeam Yummies Multivitamin 150 g, gumené medvedíky 60 ks
5 / 3x
Vitamíny sa užívajú veľmi jednoducho a majú dobrú chuť.
Recenzia produktu: Kompava Acidofit pomeranč - limetka 16 šumivých tabliet
5 / 16x
Dobré
Recenzia produktu: Zdrovit MULTIVITAMÍN + MINERÁLY + ŽEN-ŠEN 24 šumivých tabliet
5 / 1x
výborný :)
Recenzia produktu: MedPharma Multivitamín s minerálmi 30 zložiek 37 tabliet
5 / 4x
dobrá cena
Recenzia produktu: Cem-M pre dospelých Imunita 90 tabliet
5 / 3x
Super ! Som nadmieru spokojný. Tento produkt som dakedy kupoval, ale na dlhú dobu sa vytratil z lekární, a v ponuke je až teraz. Vždy som bol s ním spokojný.
Recenzia produktu: Spektrum Imunaktiv 2+1 zadarmo 1 x 90 tabliet
5 / 1x
.

Produkty z kategórie Multivitamíny a multiminerály sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Multivitamíny a multiminerály zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Multivitamíny a multiminerály sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.