Kreatín - najdrahšie produkty (6 produktov)

Kreatín je prirodzene sa vyskytujúca látka odvodená od aminokyselín glycín, arginín a metionín. Väčšina kreatínu je uložená v kostrovom svale. Denná potreba kreatínu u bežného človeka je približne 2 až 3 g; polovica sa získa z potravy, predovšetkým z mäsa a rýb, zatiaľ čo zvyšok sa syntetizuje. Užívanie kreatínu sa stalo veľmi obľúbeným nielen medzi elitnými športovcami, ale aj medzi bežnými športovcami. 

 Zobraziť viac

Kreatín je prirodzene sa vyskytujúca látka odvodená od aminokyselín glycín, arginín a metionín. Väčšina kreatínu je uložená v kostrovom svale. Denná potreba kreatínu u bežného človeka je približne 2 až 3 g; polovica sa získa z potravy, predovšetkým z mäsa a rýb, zatiaľ čo zvyšok sa syntetizuje. Užívanie kreatínu sa stalo veľmi obľúbeným nielen medzi elitnými športovcami, ale aj medzi bežnými športovcami. 

Kedy je vhodné užívať kreatín a aké sú jeho výhody?

 • Výrazne zlepšuje predovšetkým krátkodobú fyzickú silu
 • Zlepšuje regeneráciu svalstva
 • Odďaľuje svalovú únavu
 • Zlepšuje funkciu mozgu

Dostatok kreatínu napomáha udržiavať optimálnu koncentráciu ATP (adenozíntrifosfátu-zdroj okamžitej energie pre bunky). Doplnkové užívanie kreatínu je vhodné najmä pre športy, pri ktorých sa jedná o krátkodobú záťaž, ako je box, kulturistika, šprint či hokej. Spolu s kreatínom sa do svalov dostáva voda, vďaka čomu dochádza k hydratácií buniek, takže svaly pôsobia plnším a mohutnejším dojmom. Taktiež sa vďaka tomu zvyšuje tvorba bielkovín urýchľujú sa anabolické procesy. Vyššie množstvo kreatínu vo svaloch znamená aj vyššie množstvo ATP=vyšší výkon=tvrdší tréning= vyšší rast svalstva. Kreatín je najúčinnejší u ľudí, ktorý mali na začiatku užívania nízke hodnoty kreatínu vo svalstve. Nižšie hodnoty majú napr. vegetariáni a vegáni, keďže z potravín sú na kreatín bohaté najmä mäso a ryby.

Dávkovanie kreatínu

Kreatín sa zvyčajne užíva v dávke 5 g na deň, keďže viac kreatínu nie je schopné ľudské telo spracovať. Nadbytočný kreatín sa vylúči močom, preto sa netreba obávať, že by užitie vyššej dávky malo nežiadúce účinky. Kreatín sa ukladá do svalstva, preto je možné ho užiť kedykoľvek počas dňa. Kreatín je možné užívať dlhodobo a napriek bežne rozšírenému názoru nie je nutné po čase ukončiť jeho užívanie.

Ako spoznať najlepší kreatín?

Najosvedčenejším kreatínom je monohydrát. Má preukázanú účinnosť, nie je drahý a je jednoznačne najpopulárnejším kreatínom medzi športovcami. Kreatín monohydrát nemá na rozdiel od väčšiny ostatných vedľajší účinok v podobe nadúvania. Je veľmi kvalitný a veľmi dobre stráviteľný.

Predávané formy kreatínov:

 • kreatín monohydrát
 • Kre-Alkalyn
 • kreatín Citrát
 • kreatín Pyruvát
 • kreatín Malát
 • kreatín Ethyl Ester
 • komplexné kreatíny

Kreatín monohydrát

Jedná sa o jeden z najstarších kreatínov na trhu.Jeho účinnosť už bola potvrdená mnohými štúdiami. V porovnaní s novšími formami kreatínov je minimálne rovnako účinný a navyše príliš nezaťaží vašej peňaženku. Z pravidla sa jedná o 100% kreatín, ktorý neobsahuje žiadne zbytočná aditíva ani farbivá. Ak sa celkovo v suplementoch príliš nevyznáte, rozhodne zvoľte kreatín monohydrát, nešliapnete vedľa.

Najlepšie hodnoteným výrobkom je GreenFood Nutrition GreenFood Pure Creatine 120 kapsúl. Pokiaľ ste si nezvolili v tejto kategórii žiadny produkt, pozrite sa aj na kategórie Kreatín monohydrát a Kreatín tablety a kapsule. Zákazníci si najviac obľúbili rady BiotechUSA, GreenFood Nutrition a Movit Energy.

Kreatín - najdrahšie produkty - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Kreatín - najdrahšie produkty ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Kreatín - najdrahšie produkty na 98 %
Recenzia produktu: Nutrend Creatine Monohydrate 300 g
5 / 1x
Good
Recenzia produktu: Prom-In Creatine HPLC 500 g
5 / 1x
Kvalitní kreatin, který mi konečně nedělá těžko na žaludek.
Recenzia produktu: Penco Kreatin monohydrát 533 g
5 / 1x
po dlhsej stagnacii sa mi viditelne zvysila sila uz po 3 az 4 dhoch
Recenzia produktu: GymBeam Creatine HCl 120 kaps 120 ks
5 / 3x
ok
Recenzia produktu: GreenFood Nutrition GreenFood Pure Creatine 120 kapsúl
5 / 1x
Je prirodna a ucinna.
Recenzia produktu: BiotechUSA Creatine pH-X 210 kapsúl
5 / 3x
Máte chybu v dávkovaní, ma sa dávať 80 minút pred tréningom a nie 30.
Recenzia produktu: GymBeam Mikronizovaný kreatín monohydrát (100% Creapure) unflavored 250 g
4.4 / 10x
Oproti jiné značce jsou krystalky veliké a nelze je řádně rozmíchat v nápoji.
Recenzia produktu: GymBeam Mikronizovaný kreatín monohydrát (100% Creapure) unflavored 500 g
4.4 / 10x
Kreatinin je důležitý prostředek svalové regenerace při intenzivním posilovacím tréninku.Má i řadu kontraindikací (např. gravidita, laktace, poruchy jater a ledvin atd-) Pro silové sporty je prakticky nepostradatlný.

Produkty z kategórie Kreatín sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Kreatín. V kategórii Kreatín nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.