Penco Kreatin monohydrát 533 g

Čistý kreatín monohydrát doplnený o jedinečný transportný systém, ktorý …

Zobraziť viac

Čistý kreatín monohydrát doplnený o jedinečný transportný systém, ktorý uľahčuje vstrebávanie kreatínu do svalov a jeho rýchlejšie využitie.

Tento produkt nie je momentálne dostupný.
 • Darčeky doručíme ešte dnes

  Darčeky doručíme ešte dnes

 • Nevhodný darček vymeníme zadarmo

  Nevhodný darček vymeníme zadarmo

 • Každodenná nádielka<br> v Adventnom PilulKalendári

  Každodenná nádielka
  v Adventnom PilulKalendári

5
Zákazník odporúča

100% zákazníkov odporúča

Hodnotilo 1 zákazníkov
Napísať hodnotenie
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x

Vlastnosti:

 • Zvyšuje fyzickú výkonnosť
 • Zlepšuje krátkodobý výkon pri vysokej intenzite
 • Zlepšuje opakovaný rýchlostný výkon
 • Funkčná dávka kreatínu = 3 g denne

Kreatín je súčasťou prirodzeného metabolizmu buniek. Nachádza sa vo svaloch, mozgu a krvi vo fosfátovej aj voľnej forme. Denná fyziologická potreba je približne 2 g kreatínu, pričom časť sa získava z potravy a časť vlastnou produkciou, t. j. syntézou z troch aminokyselín - glycínu, arginínu a metionínu. Zvýšený prísun kreatínu vedie k zvýšeniu hladiny kreatínfosfátu v bunke. Prívod tohto makroergného kreatínfosfátu slúži na udržanie potrebného množstva ATP (adenozíntrifosfátu) ako zdroja energie pre svalovú kontrakciu. Zistilo sa, že suplementácia kreatínu vo vyšších dávkach počas 2-3 dní zvyšuje hladinu kreatínfosfátu vo svaloch, čo je jedným z predpokladov zvýšenia rýchlostného výkonu.

Kreatín zvyšuje fyzickú výkonnosť počas opakovaného intervalového a krátkodobého vysoko intenzívneho cvičenia. Pozitívny účinok sa dosahuje pri príjme 3 g kreatínu denne. Prítomný vitamín C prispieva k správnej funkcii imunitného systému a chróm k udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi a normálneho metabolizmu makroživín.

Ergogénne účinky perorálnej suplementácie kreatínu sa dajú využiť najmä pri intervalovom alebo krátkodobom cvičení vysokej intenzity, napr. pri cyklistike, plávaní, atletike alebo športových hrách (volejbal, basketbal, futbal, hokej, tenis, squash....).

Dávkovanie

Bezprostredne pred použitím rozpustite 2 zarovnané čajové lyžičky (cca 5 g) Penco Creatine v 250 - 350 ml nápoja s vysokým glykemickým indexom, ako je Penco MD, Penco ED alebo džús. Ak chcete dosiahnuť požadované účinky, postupujte podľa uvedeného postupu prípravy.

Maximálna denná dávka je 16 g Penco Creatine = 15 g kreatín monohydrátu.

Dvojstupňové davkovanie

15 g kreatín monohydrátu denne, napr. 5 g 3-krát denne počas 1 týždňa.

2. udržiavacia fáza: 3 - 5 g kreatínu denne počas 4 - 6 týždňov

Po 6 - 8 týždňoch užívania Penco Creatine by malo nasledovať 4-týždňové obdobie bez suplementácie, aby sa predišlo nežiaducej adaptácii organizmu.Užívajte v súlade s vaším osobným stravovacím plánom v množstve primeranom vašej aktuálnej telesnej záťaži.

Upozornenie

Neprekračujte maximálne odporúčané dávkovanie, t. j. 3 dávky po 20 g denne. Pri dopĺňaní kreatínu nepite nápoje obsahujúce kofeín. Kofeín môže narušiť účinky kreatínu. U osôb s ťažším poškodením pečene alebo obličiek je potrebné užívanie konzultovať s lekárom. Nie je určené pre deti mladšie ako 12 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí! Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy.

Upozornenie pre alergikov: výrobok môže obsahovať stopy lepku, mlieka, sóje a vaječného bielka.

Zloženie

Extrudovaná kukurica, sušené mlieko, rastlinný prášok (glukózový sirup, kokosový tuk, emulgátor: estery mono- a diacylglycerolov mastných kyselín s kyselinou vínnou, stabilizátor: fosforečnany draselné, protihrudkujúca látka: oxid kremičitý ), sacharóza, kakaový prášok (len kakaová príchuť), glukóza, med, citrusový pektín, emulgátor sójový lecitín, slnečnicový olej, vitamín C (kyselina L-askorbová), vitamínová zmes (kyselina L-askorbová, tokoferylacetát 50%, nikotínamid, D-pantotenát vápenatý, riboflavín, pyridoxínhydrochlorid, tiamínmononitrát, kyselina pteroylmonoglutámová, D-biotín, kyanokobalamín), antioxidanty: vitamín E (DL-α-tokoferylacetát) a L-askorbyl-6-palmitát), fumaran železnatý, β-karotén (len medová príchuť).

Skúste tiež ostatné výrobky značky Penco, ktoré sú v kategóriách Aminokyseliny, Šport a Výživové doplnky. Výrobok je teraz v zľave 36 %. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Kreatín monohydrát.

Upozornenie:
Upozornenie: Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy.
EAN8594000860259
ZnačkaPenco
Forma  Prášok
Režim výdaja  Doplnok stravy
Veľkosť balenia533 g
Originálny názovKREATIN 500g