Najlepšie hodnotené Pilulky pre krásne opálenie (1 produktov)

V letných mesiacoch, keď je pokožka vystavená nadmernému slnečnému žiareniu, dochádza k jej vysušovaniu a rýchlejšiemu procesu starnutia. Pokožku pred negatívnymi vplyvmi opaľovania ochránite beta-karoténom, ktorý zamedzuje pôsobeniu voľných …

Zobraziť viac

V letných mesiacoch, keď je pokožka vystavená nadmernému slnečnému žiareniu, dochádza k jej vysušovaniu a rýchlejšiemu procesu starnutia. Pokožku pred negatívnymi vplyvmi opaľovania ochránite beta-karoténom, ktorý zamedzuje pôsobeniu voľných radikálov, chráni bunky pred oxidačným stresom a napomáha spomaľovať proces starnutia. S prírodným antioxidantom beta-karoténom dosiahnete nádherného bronzového opálenia a pritom bude vaša pokožka svieža a vláčna.

Prípravok proti spáleniu ešte, bohužiaľ, nikto nevynašiel. Existujú ale tabletky, ktoré vám pomôžu dosiahnuť krásne opálenej pokožky. Aspoň čiastočne.

Keď je pleť vyživená, je menej náchylná k poškodeniu slnečnými lúčmi a tiež po pobyte na slnku lepšie regeneruje.

Aké živiny pleť potrebuje?

Betakarotén - jedná sa o prírodné farbivo, významný antioxidant a tzv. provitamín A (jeho štiepením získava telo vitamín A). Je jednou z významných zložiek opaľovacích masiel, olejov alebo samoopaľovacích prípravkov.

Vitamín E - sa do kozmetických prípravkov pridáva, pretože dokáže chrániť bunky pred škodlivými vplyvmi. Je to vitamín rozpustný v tukoch a prirodzene ho naše telo získa najmä z rastlinných olejov.

Vitamín C - jedná sa o pre človeka veľmi významný vitamín, ktorého zdrojom je najrôznejšie ovocie a zelenina. Podieľa sa na mnohých procesoch v ľudskom tele, napríklad na antioxidačnej ochrane bunky alebo tvorbe kolagénu.

Lykopén - jedná sa karotenoid s antioxidačnými účinkami obsiahnutý predovšetkým v paradajkách. Pleť chráni pred UV žiarením a starnutím.

Pokiaľ vo vašej strave niektorá z týchto živín chýba alebo jej máte nedostatok, je možné ju doplniť preparátmi z lekárne.

Prečo je betakarotén tak významný pri snahe o krásne opálenie?

Rovnako ako u ostatných karotenoidov aj betakarotén je prírodné farbivo. Pokožka vďaka nemu získa oranžovú až hnedú farbu, ktorá údajne vyzerá lepšie a je bezpečnejšie získaná ako pri opaľovaní v prírode či soláriu. Betakarotén, keď ho užívate vnútorne, sa totiž ukladá do zásoby a to práve v koži, pečeni alebo tukových tkanivách.

Je pravda, že pri používaní piluliek pre krásne opálenie sa nemôžem spáliť?

To, bohužiaľ, pravda nie je a ako jedinú prírodnú ochranu proti slnku betakarotén rozhodne neodporúčame. Uvádza sa, že má ochranný faktor len okolo 2-3. Je teda potrebné ešte použiť ochranu pomocou opaľovacích krémov, olejov alebo masiel.

Môže konzumácia betakaroténu pomôcť pri alergii na slnko?

Jedná sa o babskú radu, nie vedecky podložený fakt. Údajne ale užívanie betakaroténu najmenej 3 týždne pred plánovanou dovolenkou pomôže zmierniť prejavy alergie na slnko. Ak teda trpíte vyrážkou, začervenaním alebo sa vám po pobyte na slnku robia na koži pľuzgieriky, bez obáv tento postup vyskúšajte.

Pre koho ešte môže byť konzumácia betakaroténu prospešná?

Konzumácia betakaroténu môže aspoň čiastočne pomôcť osobám s poruchou pigmentácie (napr. kvôli chorobe vitiligo). Podporí totiž zafarbenie bielych fľakov na koži. V takýchto prípadoch sa však o dlhodobejšom užívaní preparátov poraďte s ošetrujúcim lekárom. Nejde totiž o liečbu, ale babskú radu. Alternatívou môžu byť aj samoopaľovacie prípravky, ktoré zafarbujú vrchné vrstvy kože a v ktorých býva betakarotén tiež obsiahnutý.

Má betakarotén aj nejaký negatívny vplyv?

Podľa niektorých štúdií môže mať konzumácia vysokých dávok betakaroténu po dlhšiu dobu negatívny vplyv na ľudské zdravie. V ohrození sú predovšetkým fajčiari, u ktorých bol pozorovaný zvýšený výskyt rakoviny pľúc. Za vysokú dávku sa považuje dlhodobé užívanie viac ako 30 mg (niektoré zdroje uvádzajú aj 20 mg) betakaroténu denne. Pre porovnanie: 1 kg mrkvy v surovom stave by mal obsahovať približne 100 mg betakaroténu.

Pozor aj na predávkovanie vitamínom A, na ktorý sa betakarotén v našom tele štiepi. Akútne predávkovanie sa prejavuje hnačkami, zvracaním, bolesťami hlavy alebo závratmi. Chronické predávkovanie vitamínom A spôsobuje vysoký krvný tlak, nadbytok vápnika v tele a s tým spojené problémy ako je únava, strata chuti do jedla alebo bolesť kĺbov, zlyhanie obličiek, zväčšenie pečene a sleziny, vypadávanie vlasov.

K predávkovaniu by teoreticky mohlo dôjsť, ak budete prijímať veľa vitamínu A zo živočíšnych produktov (napr. vnútornosti) a k tomu konzumovať doplnky stravy obsahujúce karotenoidy. Pri bežnom užívaní sa ale netreba báť.

Pre koho pilulky pre krásne opálenie nie sú vhodné?

Pre deti. Tým radšej kúpte opaľovacie prípravky pre deti, pokrývku hlavy a slnečné okuliare. Ideálne ich nenechajte vyhrievať sa na priamom slnku. A ak z nejakého dôvodu túžite dodať svetlej detskej pokožke trochu tmavého nádychu, pripravte im na desiatu väčšie množstvo mrkvy a plne zrelých paradajok (v tejto zelenine nájdete prírodné karotenoidy).

Aké pilulky pre krásne opálenie sú najlepšie?

Preparátov obsahujúcich betakarotén je široká ponuka. Tu sa oplatí rozhodovať buď podľa osvedčenej značky (GS, MedPharma, Bioderma, Walmark a ďalšie) alebo podľa ďalšieho zloženia. Prípravok GS Betakarotén obsahuje navyše nechtík lekársky, zinok a biotín a napríklad Beta karotén od MedPharmy obsahuje panthenol.

Výrazne menšia je ponuka prípravkov s inými karotenoidmi. Odporúčať môžeme najmä prípravok obsahujúci lykopén získaný zo špeciálnej odrody paradajok.

Zákazníci najlepšie hodnotia značky Revital. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Revital VITAR Super-beta karotén 40+ 20 tabliet.

Najlepšie hodnotené Pilulky pre krásne opálenie - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Najlepšie hodnotené Pilulky pre krásne opálenie ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Najlepšie hodnotené Pilulky pre krásne opálenie na 100 %
Recenzia produktu: Revital Super Beta-karotén s nechtíkom 60 tabliet
5 / 1x
Jsem spokojená.
Recenzia produktu: MedPharma Betakarotén 25 000 m.j.+Pantenol+PABA 30 kapsúl
5 / 1x
Rychlé dodání. Velká spokojenost.
Recenzia produktu: GS Betakarotén FORTE s nechtíkom 120 kapsúl
5 / 38x
Výborný,nejsem již tak unavena.
Recenzia produktu: Vitar Super Beta-karotén s nechtíkom 120 tabliet
5 / 4x
Jako vždy rychlé vařízení objednávky a ještě mi v lékárně Na Senovážném nám., Pha 1, poradili s dalším výběrem.

Pozrite sa na produkty z kategórie Pilulky pre krásne opálenie zoradené od najlepšie hodnotených. V kategórii Pilulky pre krásne opálenie nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov. Pozrite sa na produkty z kategórie Pilulky pre krásne opálenie zoradených od najpredávanejších.