Opaľovacie oleje (22 produktov)

Oleje na opaľovanie sú alternatívou ku klasickým opaľovacím krémom.

Čím sa líšia opaľovacie oleje od iných opaľovacích prostriedkov?

Oleje na opaľovanie sa od ostatných opaľovacích prostriedkov líšia hlavne konzistenciou.

Zobraziť viac

Oleje na opaľovanie sú alternatívou ku klasickým opaľovacím krémom.

Čím sa líšia opaľovacie oleje od iných opaľovacích prostriedkov?

Oleje na opaľovanie sa od ostatných opaľovacích prostriedkov líšia hlavne konzistenciou. Sú tekuté, veľmi dobre sa nanášajú, rozotierajú a vsakujú (pri použití správneho množstva - pozri nižšie). Opaľovacie krémy majú pevnejšiu konzistenciu, takže sa o niečo horšie rozotierajú. To kvôli vyššiemu obsahu tukovej zložky. Opaľovacie mlieka sa potom rozotierajú veľmi dobre, pretože majú väčší podiel vody ako tukov. A sú vhodné pre všetky typy pleti.

Ochráni ma opaľovací olej rovnako ako klasický opaľovací krém?

Áno. Kým predtým mali oleje na opaľovanie veľmi nízke SPF (ešte v 50. rokoch používali ľudia pri slnení olivový olej, ktorý má SPF 1), dnes sú na trhu prípravky, ktoré majú SPF 20-30, teda porovnateľné s opaľovacími krémami. Je ale treba vybrať výrobok so zodpovedajúcim faktorom (viac o faktoroch opaľovacích prípravkov), ktorý poskytuje ochranu pred UVA i UVB žiarením.

Je opaľovací olej vhodný pre všetky typy pleti?

Opaľovací olej nie je vhodné riešenie pre osoby s veľmi citlivou pleťou (osoby s fototypom I), ktoré by skôr mali používať opaľovacie krémy s veľmi vysokým faktorom. Predtým sa uvádzalo, že nie sú vhodné pre osoby s mastnou pokožkou, pretože upchávajú póry. Dnes sú ale na trhu aj oleje, ktoré pri správnom dávkovaní nezanechávajú mastný film a sú šetrné aj k citlivejšej pokožke. Kvôli nižším ochranným faktorom sa opaľovacie oleje odporúčajú skôr pre osoby s hnedšou pleťou (fototypy III, IV, V, VI).

Keď použijem opaľovací olej, získam hnedý odtieň pokožky skôr než s klasickým krémom na opaľovanie?

Pravdepodobne áno. Dôvodov, ktoré sa uvádzajú na podporu tohto tvrdenia, je hneď niekoľko:

  • Oleje na opaľovanie vďaka vysokému obsahu tukov veľa hydratujú pokožku a dobre hydratovaná pokožka sa opáli lepšie a skôr ako suchá a šupinatá koža
  • Naolejovaná pokožka sa leskne, odráža slnečné lúče a tým urýchľuje zhnednutie
  • V opaľovacích olejoch sú obsiahnuté látky, ktoré napomáhajú rýchlejšiemu zhnednutiu. Nejedná sa však o sfarbovanie vrchnej vrstvy kože ako u samoopaľovacích prípravkov, ale o látky stimulujúce produkciu melanínu hlboko v pokožke (napr. látky z koreňa sladkého drievka).

Pre koho rozhodne nie sú opaľovacie oleje vhodné?

Pre deti. Deti majú veľmi citlivú pokožku, ktorej obranné mechanizmy sa stále vyvíjajú. Pokožka si navyše akékoľvek poškodenie pamätá celý život a zlá starostlivosť v detstve sa potom v dospelosti môže prejaviť ako závažný zdravotný problém (i rakovina kože). Odporúčame preto nielen používať špeciálne detské opaľovacie prostriedky s vysokým ochranným faktorom, ale aj ďalšie vhodné pomôcky ako sú pokrývky hlavy, špeciálne UV oblečenie pre najmenších a slnečné okuliare. Samozrejmosťou potom je obmedzenie pobytu detí na priamom slnku.

Ako opaľovacie oleje správne nanášať?

Na správnom nanesení oleja na opaľovanie záleží. To preto, že keď ho použijete veľa, nevsiakne sa všetok do pokožky, zostane na jej povrchu a začne sa správať tak trochu ako lupa a "urýchľovač". Namiesto atraktívne opálenej pokožky vďaka tomu získate bolestivú popáleninu. K podobnému efektu mimochodom dochádza, ak sa namažete olivovým olejom.

Koľko oleja na opaľovanie teda použiť?

To je samozrejme veľmi individuálne. Záleží na ploche vašej pokožky. Uvádza sa, že priemerné dostatočné množstvo je 6 čajových lyžičiek. Rovnako ako u ostatných opaľovacích prostriedkov je ale najdôležitejšie mazať sa starostlivo a v pravidelných intervaloch, aj keď moderné opaľovacie oleje sú, oproti predchádzajúcim generáciám týchto výrobkov, vodeodolné.

Existuje ešte nejaký dôvod prečo si vziať olej na opaľovanie k moru?

Je to síce značne individuálne, ale mnoho ľudí sa zhoduje, že pokožka natretá opaľovacím olejom vyzerá omnoho atraktívnejšie než pokožka natretá opaľovacím krémom. "Zvlášť v porovnaní s prírodnými opaľovacími krémami, ktoré zanechávajú biely fľaky!" Dodávajú priaznivci týchto opaľovacích prostriedkov.

Aké značky olejov na opaľovanie sú najlepšie?

Dlhodobo sa na prvých priečkach obľúbenosti v našom obchode drží značka Bioderma. Ponúka Bioderma Photoderm bronz olej s SPF30, ktorý je určený pre použitie na celom tele (niekedy je vhodnejšie zvoliť špeciálny prípravok na tvár) a je vhodný aj pre citlivejšiu pokožku. Vďaka praktickému baleniu v spreji je možné ho používať aj ako ochranu vlasov pred slnečným žiarením.

Pretože vzácny arganový olej má pozitívny vplyv na stav pokožky, sú veľmi populárne aj opaľovacie oleje s jeho obsahom. Po jeho použití bude pokožka nielen chránená proti slnečným lúčom, ale aj svieža a hydratovaná. Tým čiastočne zamedzíte negatívnemu vplyvu slnka na starnutie pokožky.

Aj v segmente opaľovacích olejov potom kvalitné prípravky ponúkajú zavedené kozmetické značky ako Avéne, La Roche-Posay (tí majú dokonca v ponuke olej na opaľovanie s SPF50+) alebo Piz Buin.

V prípade, že ste si nevybrali v tejto kategórii žiadny výrobok, pozrite sa aj na kategórie Arganové oleje na opaľovanie a Mrkvové oleje na opaľovanie.

Vichy Capital Soleil neviditelný olej SPF 50+, 200 ml

Môžete mať už zajtra
31 €
16,42 €
Opaľovacie oleje - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Opaľovacie oleje ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Opaľovacie oleje na 94 %
Recenzia produktu: Australian Gold Bronzing Dry Oil Spray 237 ml
5 / 3x
Spokojená ????
Recenzia produktu: Vivaco Mrkvové mlieko po opaľovaní s betakaroténom 250 ml
5 / 2x
Vše podle mých představ
Recenzia produktu: Vivaco Olej SPF10 s arganovým olejom 100 ml
5 / 1x
Pomohol
Recenzia produktu: Delice Solaire Opaľovací olej s čiernou mrkvou 150 ml
5 / 2x
Nejlepší olej na opalování a rychlé zhnědnutí
Recenzia produktu: Nivea Sun Olej na opaľovanie Protect&Bronze OF30 200 ml
5 / 2x
Výborný
Recenzia produktu: Wooden Spoon Olej pre intenzívne opálenie 100 ml
5 / 1x
Rýchle opálenie;) ale pod olej je potrebné použiť aj krém s faktorom ;)))
Recenzia produktu: Vivaco Olej SPF6 s arganovým olejom 100 ml
5 / 2x
Spokojná
Recenzia produktu: Avène Slnečný olej SPF30 200 ml
5 / 1x
Super
Recenzia produktu: Garnier Ambre Solaire Coco Oil Vyživujúci olej na opálenú pokožku SPF 2 200 ml
5 / 3x
S olejem na opalování jsem velmi spokojená.
Recenzia produktu: Nuxe Bronzujúci olej s vysokou ochranou - SPF 10 sprej 150 ml
5 / 5x
ok

Pozrite sa na produkty z kategórie Oleje na opaľovanie zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Oleje na opaľovanie zoradené od najlacnejších. V kategórii Oleje na opaľovanie nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.