Prípravky proti vypadávaniu vlasov - Krém (0 produktov)

Je postrachom väčšiny žien a mužov, ale bohužiaľ je súčasťou nášho každodenného života. Aj takto možno opísať problém vypadávania vlasov. Bežne nám denne vypadne asi 80 vlasov, ktoré sú však okamžite nahradené novými, takže stratu si najviac …

Zobraziť viac

Vymazať všetky filtre

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pošlite nám tip na produkt a my ho skúsime zaradiť do ponuky.

Odporučiť produkt
Nenašli ste, čo ste hľadali?

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám a radi vám pomôžeme s výberom a vyhľadávaním vhodného produktu.

Potrebujete poradiť?

Je postrachom väčšiny žien a mužov, ale bohužiaľ je súčasťou nášho každodenného života. Aj takto možno opísať problém vypadávania vlasov. Bežne nám denne vypadne asi 80 vlasov, ktoré sú však okamžite nahradené novými, takže stratu si najviac všimneme na hrebeni alebo v odtoku v kúpeľni. Ale čo ak je vypadávanie vlasov podstatne väčšie a vaša koruna krásy už nie je taká, aká bývala?

Príčiny vypadávania vlasov

 • Genetická predispozícia – nie každý má bohužiaľ šťastie „zdediť“ hustú a dlhú hrivu. Hlavne muži, ale aj mnohé ženy majú náchylnosť na postupnú stratu vlasov, za ktorú zodpovedá hlavne vplyv mužských hormónov na vlasové folikuly.
 • Hormonálna nerovnováha – prebytok mužských hormónov v dôsledku niektorých ochorení môže hlavne v kombinácií s genetickou predispozíciou spôsobiť vypadávanie a postupnú stratu vlasov.
 • Stres – najväčší nepriateľ krásnych vlasov, ale aj pokožky, nechtov, nehovoriac o celkovom zdraví a duševnej nepohode. Stres môže spôsobiť nielen vypadávanie vlasov, ale aj problémy s pokožkou hlavy a tvorbu lupín.
 • Nedostatok železa – nedostatok tohto minerálu netrápi len ľudí s anémiou. Nízku hladinu železa majú väčšinu ženy. Čo sa týka vlasov, tak železo je nevyhnutné pre produkciu proteínu vlasových buniek. Bez železa sú vlasy krehké, nezdravé a ľahko sa lámu.
 • Hypotyreóza a hypertyreóza – práve štítna žľaza je zodpovedná za riadenie tvorby mnohých proteínov, ktorých nedostatok ovplyvňuje aj vlasové folikuly.
 • Nedostatok vitamínu B12 – nedostatok tohto vitamínu zo skupiny B môže spôsobiť únavu, nedostatok energie...a padanie vlasov. B12 je totiž nevyhnutná na tvorbu erytrocytov (červených krvniek), ktoré zodpovedajú za transport kyslíka, ktorý potrebuje každé tkanivo. Aj to, zodpovedné za rast vlasov.
 • Prudká zmena hmotnosti – výrazný a prudký pokles váhy sa spravidla prejaví aj na úbytku vlasov. Pri prudkom poklese váhy má zvyčajne telo nedostatok živín, čo sa prejaví najskôr práve na vlasoch.

Vypadávanie vlasov po pôrode:

Počas tehotenstva zažíva väčšina žien zlepšenie zdravia vlasov, ale po pôrode môže dôjsť k ich padaniu. Toto je často spôsobené hormonálnymi zmenami, ktoré nasledujú po pôrode. Padanie vlasov býva obvykle dočasné a po 2-3 mesiacoch sa zdravie vlasov obnovuje.

Vypadávanie vlasov pri dojčení

Podobne ako po pôrode môže byť aj dojčenie spojené s padaním vlasov. Hormonálne zmeny hrajú kľúčovú úlohu, ale opäť sa jedná iba o dočasný stav.

Padanie vlasov u mužov

U mužov je padanie vlasov často ovplyvnené genetikou, hormónmi a starnutím. Androgénna alopécia, najčastejší typ vypadávania vlasov u mužov, je čiastočne podmienená genetikou a početnosť sa zvyšuje s vekom. Hoci sa predtým verilo, že nadmerný testosterón a jeho metabolit DHT sú hlavnými vinníkmi, dnes vieme, že ide o komplexnú interakciu viacerých faktorov.

Ako bojovať proti vypadávaniu vlasov?

 • Rozpoznať problém – vždy sa oplatí „spoznať nepriateľa“. Ak budete vedieť príčinu padania vlasov, budete vedieť použiť efektívnejšie prostriedky na zastavenie straty vlasov.
 • Viac bielkovín a komplexných sacharidov – vlasom treba zabezpečiť správnu výživu už v strave. Treba dbať na dostatočný príjem potravín bohatých na bielkoviny, a na zdravé sacharidy, pretože vlasy na svoj rast potrebujú aj dostatok energie.
 • Doplnky výživy – pri padaní vlasov je vhodné doplniť hlavne železo, vitamín C, vitamín B12, vitamín D3, meď, zinok, selén a esenciálne aminokyseliny, L-lyzín a L-metionín. Okrem jednozložkových prípravkov je v ponuke aj mnoho kombinovaných doplnkov stravy, ktorých zloženie je prispôsobené práve na výživu a rast vlasov.
 • Šetrný styling – to, že časté tepelné upravovanie vlasom neprospieva, vie každý. Viete však, že vlasom neprospievajú ani príliš „utiahnuté“ účesy? Ak radi nosíte vlasy v cope alebo v drdole, dajte si pozor na prílišný tlak na vlasové folikuly. Vlasom taktiež neprospieva veľké množstvo stylingových produktov, ktoré ich zaťažujú.

Správna vlasová starostlivosť

Správna vlasová starostlivosť – tak, ako sa treba o vlasy postarať z vnútra vhodnou stravou a doplnkami výživy, je nutný aj opak- dopriať im kvalitnú vlasovú starostlivosť.

Na spomalenie a/alebo zastavenie nadmerného vypadávania vlasov je v ponuke množstvo kvalitných a účinných prípravkov, ktorých zloženie je špeciálne vyvinuté pre podporu rastu vlasov, pre ich výživu, a pre stimuláciu vlasovej pokožky.

Základným krokom starostlivosti je samozrejme šampón proti vypadávaniu vlasov, vhodné sú šampóny, ktoré vlasy nezaťažujú, a s obsahom látok ako je napr. kofeín, o ktorom je známe, že stimuluje rast vlasov. Vlasom môžete následne dopriať sérum, ktoré zvyčajne obsahuje vyššiu koncentráciu účinných látok a vmasírovaním do vlasovej pokožky pôsobí priamo pri vlasových folikulách, vyživuje ich, a tým napomáha aj predchádzať vypadávaniu vlasov, aj povzbudzuje k rastu nové vlasy. Aby sme nezabudli ani na pokožku pod vlasmi, je vhodné ju ošetriť vlasovým tonikom, ktorý pokožku upokojí a napomôže k zdravej a krásnej korune krásy.

TIP: Neváhajte preskúmať našu kategóriu Šampónov proti vypadávaniu vlasov.

Prevencia vypadávanie vlasov

Prevencia vypadávanie vlasov zahŕňa niekoľko opatrení, ktoré môžu pomôcť udržať zdravé vlasy a minimalizovať riziko vypadávania. Tu sú niektoré všeobecné tipy:

 • Zdravá strava: Zaistite vyváženú stravu bohatú na živiny, najmä na železo, zinok, vitamíny A a E, omega-3 mastné kyseliny a bielkoviny, ktoré sú kľúčové pre zdravie vlasov.
 • Dostatok vody: Upravte pitný režim a pite dostatok vody, čo pomáha udržať hydratáciu vlasov.
 • Šetrná starostlivosť o vlasy: Vyhnite sa agresívnym chemikáliám, ako sú silné šampóny, farby alebo chemické úpravy vlasov. Vyberte šampóny a kondicionéry vhodné pre váš typ vlasov.
 • Vyhnite sa prehrievaniu: Obmedzte používanie horúcich stylingových nástrojov, ako sú fén, žehličky a kulmy, ktoré môžu poškodzovať vlasy.
 • Stresový management: Stres môže ovplyvniť zdravie vlasov. Prax relaxačných techník, ako sú jóga, meditácie alebo cvičenia, môže pomôcť znížiť stres.
 • Pravidelný strih vlasov: Pravidelné strihanie končekov vlasov môže predísť ich lámaniu a zlepšiť celkový vzhľad vlasov.
 • Liečba ochorení: Ak máte zdravotné problémy, ako sú hormonálne nerovnováhy alebo ochorenia štítnej žľazy, konzultujte s lekárom a hľadajte vhodnú liečbu.
 • Špecifická starostlivosť: Pre špecifické problémy s vypadávaním vlasov existujú rôzne liečby, ako sú špeciálne šampóny, lotiony alebo liečby na predpis. Opäť by mali byť používané pod dohľadom odborníka.

 

Je dôležité si uvedomiť, že niektoré formy vypadávanie vlasov môžu byť genetické alebo spojené s inými zdravotnými podmienkami, av takýchto prípadoch môže byť najlepšie konzultovať s dermatológom alebo špecialistom na vlasy.

Pozrite sa na produkty z kategórie Proti vypadávaniu vlasov zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Proti vypadávaniu vlasov zoradené od najlacnejších. V kategórii Proti vypadávaniu vlasov nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.