Posilnenie imunity

Imunita, obranyschopnosť je v dnešnej dobe často používaným pojmom. V tejto sekcii vám ponúkame veľa trikov a rád ako zvýšiť imunitu. Plánovaná podpora imunity je vhodná najmä v období zvýšeného výskytu infekčných ochorení alebo pri zvýšenej fyzickej a psychickej záťaži.

imunita, ako podporiť imunitu?

Prípravky na posilnenie imunity

Prípravkov, ktoré obsahujú látky prispievajúce k správnej funkcii imunitného systému, je veľké množstvo. Predtým sa na posilnenie imunity používali bylinky a výťažky z prírodných produktov. V dnešnej modernej dobe väčšina z nás vyhľadáva minerály a vitamíny na posilnenie imunity vo forme prírodných, homeopatických prípravkov, doplnkov stravy či liekov.

na posilnenie imunity , lieky na posilnenie imunity , lieky na imunitu
podpora imunity

Podpora imunity

Imunita je schopnosť organizmu brániť sa proti antigénom pochádzajúcim ako z vonkajšieho prostredia, tak z prostredia vnútorného organizmu. Znížená imunita sa prejavuje zvýšeným sklonom k infekciám. Ako podporiť imunitu? Faktom je, že imunitný systém zodpovedá tomu, akým spôsobom žijeme. Ak dôjde však k oslabeniu alebo porušeniu imunitného systému, je na mieste ho podporiť.

doplnky stravy na imunitu, Doplnky na posilnenie imunity

Laktobacily

Sú telu prospešné živé baktérie mliečneho kvasenia. Patria sem laktobacily alebo bifibaktérie, ktoré sú obsiahnuté napr. v kefíre. Priaznivo ovplyvňujú črevnú mikroflóru v hrubom čreve a zvyšujú tak obranyschopnosť organizmu.


Kúpiť

laktobacily , bifibaktérie , hrubé črevo , imunita , obranyschopnosť
hliva ustricová
hliva ustricová , vitamín , minerály , infekcie , regenerácia , imunita

Hliva ustricová

Hliva ustricová je jedlá drevokazná huba z čeľade hlivovitých. Je zdrojom mnohých vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Zvyšuje odolnosť proti infekciám. Prispieva k regenerácii buniek, normalizáciu a zlepšenie imunitného systému.

imunita deti

Ako posilniť imunitu u detí

Detská imunita je na choroby veľmi citlivá, stačí malé prechladnutie a dieťa môže začať stonať. Najrizikovejšie prostredie pritom pre deti predstavujú školy a škôlky, kde je veľká koncentrácia baktérií a vírusov. Čo na imunitu pre deti? Vhodné je posilniť ich obranyschopnosť vitamínmi pre deti na posilnenie imunity, ktoré sú vo forme tabliet, želatiniek či sirupov. Výborné sú tiež detské čajové zmesi, ktoré podporujú obranyschopnosť organizmu.

deti , imunita detí , detská imunita
imunita
betaglukány, imunita , zvýšenie imunity , imunita posilnenie , čo na imunitu

Betaglukány

Betaglukány majú imunomodulačné účinky, tzn. že ovplyvňujú náš imunitný systém. Mechanizmus účinku spočíva v aktivácii makrofágov, čo sú imunitné bunky, ktoré pohlcujú cudzorodé látky v tele, ako sú vírusy, baktérie, parazity alebo plesne.

ako zlepšiť imunitu , echinacea

Echinacea

Čiže Echinacea purpurová je hojne využívanou rastlinou v tradičnom ľudovom liečiteľstve. Echinacea prispieva k odolnosti organizmu a zlepšeniu imunity v čase prechladnutia.   Z ďalších byliniek môžete skúsiť produkty obsahujúce cesnak, rakytník alebo brusnice. Mnoho byliniek je tiež obsiahnutých v najrôznejších čajoch na podporu imunity.

echinacea , imunita , nachladenie , cesnak , rakytník , brusnice
čo na posilnenie imunity
posilnenie imunity, obranyschopnosť

Porucha imunity

Organizmus, ktorého imunitný systém nefunguje správne, je ľahko náchylný k vzniku takmer akéhokoľvek infekčného ochorenia. Zvlášť dôležité je posilnenie imunity u detí, osôb s chronickým ochorením, seniorov a nemenej dôležitá je tiež imunita v tehotenstve.

prípravky na posilnenie imunity , slabá imunita , prášky na imunitu

Bakteriálne lyzáty

Ide o prípravky vyrobené z usmrtených a opracovaných bakteriálnych tiel alebo niektorých ich častí. V jednotlivých preparátoch môžu byť zastúpené rôzne bakteriálne kmene a v prípravkoch potom môže byť rôzne váhové množstvo bakteriálneho materiálu. Navyše môžu obsahovať niektoré prídavné látky napr. vitamín C.

potraviny , Chcete mať silnú imunitu?
zdravé jedlo , ovocie , zelenina , potraviny , pitný režim

Jedzte zdravo - zdravá strava je základ prevencie

Pre správne fungovanie imunitného systému môžeme urobiť mnoho pomocou stravy. Jedzte dostatok ovocia a zeleniny, celozrnné obilniny, mliečne výrobky s nižším obsahom tuku. Dôležité sú potraviny s vysokým obsahom bielkovín ako sú strukoviny, ryby, mäso, vajcia. Ďalej je vhodné obmedziť prísun soli a cukrov v potravinách, alkoholické nápoje konzumovať umiernene a nezabúdať na pitný režim, kedy je lepšie uprednostniť nesladené nápoje.

ako prestať fajčiť , fajčenie oslabuje imunitu

Nefajčite

Fajčenie sa podieľa na zmenách v imunitnom systéme. K zníženej obranyschopnosti dochádza najčastejšie v oblasti slizníc horných a dolných dýchacích ciest. V dôsledku fajčenia sa môžu rozvíjať zápaly a alergické alebo autoimunitné ochorenia.

fajčenie , slabá imunita , zlyhanie imunitného systému
ako na imunitu
spánok , regenerácia , energia , ako posilniť imunitu , ako zvýšit imunitu

Nepodceňujte spánok

Dlhodobý nedostatok spánku môže veľmi negatívne ovplyvniť zdravie človeka a jeho telesné funkcie. Dôležitý je kvalitný spánok, ktorý regeneruje telo a dodáva mu energiu. Potreba spánku je vždy individuálna a závislá na potrebách daného človeka.

imunita , šport

Pravidelne cvičte

Cvičenie pozitívne ovplyvňuje imunitný systém a zvyšuje jeho odolnosť. Pravidelným cvičením sa dostaví blahodarný účinok pohybu na náš imunitný systém. Fyzicky zdatný organizmus podstatne lepšie odoláva vírusom a infekciám.

cvičenie , posilnenie imunity prírodnou cestou , prírodné posilnenie imunity , posilnenie imunity

spánok
sex , afrodiziaká , posilnenie imunity u dospelých , posilnenie imunity prírodnou cestou

Dbajte na svoj intímny život

Pozitívne účinky sexu na ľudské telo a myseľ sú už dlho známe. Pomocou afrodiziak môžete povzbudiť sexuálnu vášeň a zvýšiť svoj apetít. Afrodiziaká sú prípravky pre zvýšenie túžby po sexuálnom zážitku.

lieky na imunitu , Lieky na posilnenie imunity

Vitamíny a minerály

Vhodným liekom na zlepšenie imunity v priebehu zimných mesiacov je vitamín C. Ten sa užíva pri nedostatku vitamínu C a ďalej tiež zvyšuje odolnosť pri infekčných ochoreniach, ako je chrípka a nachladnutie. Ďalšími dôležitými vitamínmi sú vitamín A, ktorý zvyšuje obranu proti nachladnutiu a chorobám, a vitamín B5, ktorý je schopný tlmiť rôzne zápaly v tele. Z minerálov pôsobí blahodarne na imunitný systém selén a zinok.

vitamíny , minerály

Wobenzym

Na posilnenie imunity je vhodný liek na imunitu Wobenzym. Ten obsahuje špeciálnu zmes enzýmov, ktorá v tele pôsobí protizápalovo. Ďalej podporuje hojenie a skracuje liečbu po operáciách a úrazoch.

wobenzym imunita operácia úraz hojenie zápal
imunita

Homeopatiká

Produkty alternatívnej medicíny. Pre podporu prirodzenej obranyschopnosti organizmu v období chrípok a prechladnutí. Výhodou užívania homeopatík na imunitu je absencia nežiaducich účinkov alebo kontraindikácií s inými liekmi.

ako posilniť imunitu u dospelých , oslabená imunita po antibiotikách , na posilnenie imunity , zvýšenie imunity , imunita posilnenie , čo na imunitu , porucha imunity