Wobenzym (3 produktov)

Liečivá sila enzýmov

Wobenzym® je jediný registrovaný liek v oblasti enzymoterapie dostupný na Slovensku. Silou prírodných enzýmov urýchľuje hojenie po úrazoch a operáciách, posilňuje oslabenú imunitu, znižuje opuchy, bolesti kĺbov a zlepšuje ich celkovú hybnosť. Užívajte si viac pekných chvíľ Vášho života!

telo a pohyb

Wobenzym 800 tabliet

Môžete mať už dnes
Wobenzym  200 tabliet

Wobenzym 200 tabliet

Môžete mať už dnes
telo a liečba

Wobenzym® je liek určený na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov. Liek Wobenzym® významne skracuje dobu hojenia po úrazoch a po niektorých operáciách (artroskopické výkony, ORL a stomatológia).

telo a pohyb

Wobenzym® pôsobí proti zápalu

Wobenzym® obsahuje jedinečnú kombináciu enzýmov, ktoré majú schopnosť posilniť imunitu, priaznivo ovplyvniť zápalovú reakciu a do určitej miery rozpúšťať krvné zrazeniny. Urýchľujú priebeh zápalu a zmierňujú jeho následky, znižujú opuchy. Wobenzym® znižuje viskozitu krvi, a tým zlepšuje prekrvenie najmenších ciev. Obsiahnutý rutín znižuje priepustnosť cievnej steny. Zápal, bolesť a opuch ustupujú rýchlejšie a uľahčuje sa tak hojenie.

Kedy užívať Wobenzym®?

telo a pohyb

*nenahrádza liečbu antibiotikami pri bakteriálnom zápale, ale posilňuje ich účinok

Účinné zložky

  • Liek Wobenzym® obsahuje komplex aktívnych enzýmov a rutín
  • Liečebné účinky Wobenzymu® sú overené rozsiahlym vedeckým výskumom a viac ako 50-ročnou liečebnou praxou

Ako užívať Wobenzym®?

  • Na začiatok liečby 3×53×10 tabliet denne
  • S ústupom choroby sa dávkovanie postupne znižuje až na dávku 3×3 tablety denne
  • Pre maximálnu aktivitu enzýmov odporúčame užívať aspoň 30 minút pred jedlom alebo najmenej 90 minút po jedle. Tablety sa zapíjajú väčším množstvom vody (približne 250 ml)
  • Enterosolventné tablety sa nemajú hrýzť, deliť alebo drviť, pretože obalová vrstva chráni tabletu pred jej degradáciou v tráviacom trakte
telo a pohyb

Dávkovanie

Liek Wobenzym® je ako podporná liečba vhodný pri indikáciách:

telo a pohyb

Liek Wobenzym® je ako alternatívna liečba vhodný pri indikáciách:

telo a pohyb

*Liek je určený na použitie u dospelých a detí vo veku od 6 rokov. U detí mladších ako 6 rokov sa má liečba začať po zvážení pomeru rizika a prínosu ošetrujúcim pediatrom.

telo a pohyb

Enzýmy k vašim službám

Liečebné účinky Wobenzym® sú založené na jedinečnej kombinácii prírodných enzýmov, ktorá bola potvrdená rozsiahlymi vedeckými štúdiami. Enzýmy sú špeciálnym druhom bielkovín, ktoré umožňujú desiatky základných procesov ľudského organizmu. Podieľajú sa napríklad na hojení rán a poranení, nervovej činnosti a imunitnej reakcii. Bez enzýmov by tieto procesy v tele v podstate neboli možné. 

telo a pohyb
telo a pohyb

Prírodné enzýmy proti zápalom

Pri zvládaní zápalov majú v našom tele zvláštny význam takzvané proteolytické enzýmy. Pomáhajú nám zaisťovať rovnováhu imunitného systému tak, aby zápaly prebehli rýchlo a bez následkov. Ak ale máme oslabenú imunitu alebo nás ohrozuje silný zápal, je vhodné podporiť náš obranný systém podávaním obdobných enzýmov zvonku. Enzýmy obsiahnuté vo Wobenzyme® pôsobia proti zápalom kdekoľvek v našom tele. Urýchľujú vstrebávanie opuchov, krvných podliatín a výronov, skracujú dobu hojenia a podporujú úplné doliečenie zápalov tak, aby nedochádzalo k ich opakovaniu. Pretože zápaly sú súčasťou mnohých zdravotných problémov, Wobenzym® je možné používať pri liečbe širokého okruhu ochorení.

Zloženie

Jedna gastrorezistentná tableta obsahuje:

Pankreatín 300 Protease Ph. Eur.-j., Papaín 90 F.I.P.-j., Bromelaín 225 F.I.P.-j., Lipáza 34 F.I.P.-j., Amyláza 50 F.I.P.-j., Trypsín 360 F.I.P.-j., Chymotrypsín 300 F.I.P.-j., Trihydrát rutínu 50 mg.

Celková proteolytická aktivita: 570 F.I.P.-j.

Celková amylolytická aktivita: 4030 F.I.P.-j.

Celková lipolytická aktivita: 4525 F.I.P.-j.

 

F.I.P. jednotka je miera enzymatickej aktivity podľa Medzinárodnej farmaceutickej federácie. Vyjadruje, aké množstvo substrátu sú príslušné enzýmy schopné spracovať za danú jednotku času.

Pomocné látky: Jadro: monohydrát laktózy, kukuričný škrob, magnesium-stearát, kyselina stearová 95%, koloidný bezvodý oxid kremičitý, mastenec.

Poťahová vrstva: mastenec, kopolymer MA/MMA 1:1, natrium-lauryl-sulfát, triethylcitrát, hypromelosa, hyprolosa, mikrokryštalická celulóza, glycerol 85%, Ponceau 4R (E124), oranžová žlť (E110), oxid titaničitý, makrogol 6000.

telo a pohyb

Upozornenie

Wobenzym® sa nesmie používať pri známej precitlivenosti na liečivé látky alebo pomocné látky; pri vrodených alebo získaných poruchách zrážania krvi, ako je hemofília alebo trombocytopénia. Použitie Wobenzym® v tehotenstve sa neodporúča. Pri dojčení sa má rozhodnúť, či dojčenie prerušiť alebo nezačať/prerušiť liečbu liekom Wobenzym® na základe posúdenia prínosu dojčenia pre dojča a prínosu liečby pre matku.


Wobenzym® je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte príbalovú informáciu.

WOBENZYM obsahuje vhodne zostavené enzýmy (látky štiepiace bielkoviny), ktoré majú schopnosť účelne ovplyvňovať imunitu, tlmiť zápaly a opuchy do istej miery aj rozpúšťať krvné zrazeniny. Urýchľujú priebeh zápalu a zmierňujú jeho následky, tlmia chorobné prejavy spôsobené škodlivými imunokomplexami vznikajúcimi v dôsledku protilátkových reakcií. 

Wobenzym 800 tabliet

Môžete mať už dnes
Wobenzym  200 tabliet

Wobenzym 200 tabliet

Môžete mať už dnes
Wobenzym - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Wobenzym ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Wobenzym na 96 %
Recenzia produktu: Wobenzym 800 tabliet
4.8 / 590x
ucinne pri chronickom zapale prostaty
Recenzia produktu: Wobenzym 200 tabliet
4.8 / 590x
Užívam dlhodobo v prerušovaných obdobiach, verím v pozitívne účinky lieku popísaných v príbalovom letáku
Recenzia produktu: Wobenzym 300 tabliet
4.8 / 590x
Wobenzym, super vec, môžem len odporučiť viac krát som brala aj budem aspoň raz do roka, vzrasty po operáciách rozbije niet na tento produkt toľko hviezdiciek koľko by som mu dala.