Pestrec mariánsky (Silymarín) - najlacnejšie produkty (32 produktov)

Pestrec mariánsky (Silybum marianum) je jednoročná či dvojročná bylina na prvý pohľad veľmi podobná bodliaku. Dorastá do výšky 60 - 150 cm, vyznačuje sa výraznými, fialovo-ružovými až modrými kvetmi a je známa predovšetkým pre svoj priaznivý vplyv …

Zobraziť viac
Najtelo EM Pestrec Mariánsky drvený plod 300 g

Najtelo EM Pestrec Mariánsky drvený plod 300 g

Môžete mať už dnes
Najtelo Pestrec Mariánsky drvený plod 500 g

Najtelo Pestrec Mariánsky drvený plod 500 g

Môžete mať už dnes
Allnature Pestrecový olej 250 ml

Allnature Pestrecový olej 250 ml

Môžete mať už dnes
Allnature Pestrec bylinný extrakt 60 ks

Allnature Pestrec bylinný extrakt 60 ks

Môžete mať už dnes
Banner
Allnature Pestrec bezliehová tinktúra 100 ml

Allnature Pestrec bezliehová tinktúra 100 ml

Môžete mať už dnes
Virde OSTROPESTREC 100% OLEJ 200 ml

Virde OSTROPESTREC 100% OLEJ 200 ml

Môžete mať už dnes
Aporosa Pestrec (Silymarín 200 mg) 75 ks

Aporosa Pestrec (Silymarín 200 mg) 75 ks

Môžete mať už dnes
Vitapaletta Hepa Max 66 kapsúl

Vitapaletta Hepa Max 66 kapsúl

Môžete mať už dnes

Lipovitan S 105 tabliet

Môžete mať už dnes
11,90 €
Lipovitan DUO 30 tabliet

Lipovitan DUO 30 tabliet

Môžete mať už dnes
Pestrec mariánsky (Silymarín) - najlacnejšie produkty - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Pestrec mariánsky (Silymarín) - najlacnejšie produkty ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Pestrec mariánsky (Silymarín) - najlacnejšie produkty na 98 %
Recenzia produktu: Terezia Pestrec + reishi forte 600 mg 60 kapsúl
5 / 5x
Dobrý produkt,
Recenzia produktu: Movit Energy Mega Detox Ostropestrec + Kurkumín Forte 60 kapsúl
5 / 11x
Pomaha
Recenzia produktu: EdenPharma PESTREC MARIÁNSKY granulovaný plod, 150 g
5 / 2x
vďaka sylimarínu je ostropestrec jedno z tých najlepších riešení pre regeneráciu pečene...z hľadiska formy užívania si osobne myslím, že granulovaný plod je najvhodnejší
Recenzia produktu: Allnature Pestrec bylinný extrakt 60 ks
5 / 2x
Užívam prvý krát.
Recenzia produktu: Allnature Pestrecový olej 250 ml
5 / 9x
Tento olej je výborný - ať samotný nebo do salátu. Vřele doporučuji.
Recenzia produktu: MycoMedica Pestrec 90 kapsúl
5 / 2x
Super
Recenzia produktu: Apotheke Čaj Pestrec Mariálnsky 20 x 2 g
5 / 6x
Doporučuji
Recenzia produktu: Viridian Milk Thistle 30 kapsúl
5 / 3x
Spokojena
Recenzia produktu: NatureVia Ostropestrec mariánsky FORTE 6250 mg 60 kapsúl
5 / 63x
Ostropestřec užívám několikrát do roka a vždy se mi celkově zlepší zažívání a cítím se dobře. Navíc má dobré složení a neobsahuje lepek.
Recenzia produktu: Virde OSTROPESTREC 100% OLEJ 200 ml
5 / 5x
spokojenost

Pestrec mariánsky (Silybum marianum) je jednoročná či dvojročná bylina na prvý pohľad veľmi podobná bodliaku. Dorastá do výšky 60 - 150 cm, vyznačuje sa výraznými, fialovo-ružovými až modrými kvetmi a je známa predovšetkým pre svoj priaznivý vplyv na detoxikáciu a regeneráciu pečeňového tkaniva a podporu funkcie tráviacej sústavy.

Účinky pestreca

Zo semien pestreca sa získava extrakt zvaný silymarín, ktorý je významnou súčasťou doplnkov stravy práve pre podporu a regeneráciu pečene. Jeho účinky pozitívne ovplyvňujú metabolizmus pečeňových buniek a celkové prečistenie organizmu. Preto je vhodné užívať pestrec aj preventívne. Ďalej je potom pestrec vhodný pri liečbe sleziny, žlčníka, obličiek a pri liečbe kožných ochorení (lupienka, ekzém, pigmentové škvrny...).

  • Prispieva k normálnej funkcii trávenia a pečene a k ich prečisteniu
  • Udržuje normálnu hladinu cukru v krvi
  • Podporuje prirodzenú obranyschopnosť a činnosť srdca
  • Prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy
  • Pomáha od depresií a problémov so žlčníkom
  • Pomáha po liečbe antibiotikami, po chemoterapii
  • Zvonka sa užíva na hemoroidy, vredy predkolenia a kŕčové žily

Okrem žiaduceho silymarínu obsahuje pestrec ďalšie prospešné látky: flavonoidy, histamín, tyramín, vitamíny C a K, organické kyseliny, sliz, fytosteroly, vlákninu, bielkoviny, cukry a minerálne soli.

Aká je najúčinnejšia forma pestreca?

K regenerácii pečeňových buniek je jednoznačne najúčinnejšie užívať pestrec drvený - teda roztlčený plod približne na veľkosť zrniek piesku. Najviac účinnej látky silymarín sa totiž nachádza práve v jeho tvrdej šupke. Drvený pestrec konzumujte 4x denne 1 čajovú lyžičku (3-4 g) a najmenej 45 minút pred jedlom. Drť dôkladne žujte a zapite dostatočným množstvom vody.

Pestrec kapsule

Pečeň je nenahraditeľný orgán, plní mnoho životne dôležitých funkcií ale často je zaťažovaná nevhodnou stravou, životným štýlom, znečisteným prostredím, požívaním alkoholu alebo liekov. Doplnky stravy vo forme kapsúl s obsahom sibylinu prispievajú k obnove pečeňového tkaniva a majú významné antioxidačné účinky.

Pestrec olej

Olej z pestreca má pozitívny vplyv na dobré trávenie. Oproti drvenému pestrecu či kapsulám obsahuje len zanedbateľné množstvo silymarínu (pri lisovaní oleja nemožno narušiť tvrdú šupku v takej miere, aby z nej išlo extrahovať veľké množstvo silymarínu). Obsahuje však množstvo vitamínov, antioxidanty alebo karotenoidy a odporúčame jeho konzumáciu skôr k príprave a dochucovaniu šalátov, svoje využitie nájde aj ako masážny olej.

Pestrec kvapky a tinktúry

Bylinné kvapky či tinktúry s pestrecom mariánskym (napr. od Allnature) sú bohaté na bielkoviny, rastlinné oleje, vitamín E či histamín a silymarín a odporúčajú sa pri očistných kúrach alebo ako podporná liečba infekčnej mononukleózy.

Čaj z pestreca

Vhodný pri detoxikácii organizmu a na zmiernenie príznakov cukrovky. Pretože vysoké teploty, ako je známe, ničia väčšinu účinných látok, nie je čaj príliš účinný pri regenerácii pečeňových buniek. Pestrec je väčšinou ľudí skvele tolerovaný a neboli preukázané takmer žiadne vedľajšie účinky.

Má pestrec nežiaduce účinky?

Obozretní buďte vo chvíli, keď sa liečite s vysokým krvným tlakom a užívanie pestreca konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom. Tiež sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám.

Ako pestovať a zbierať pestrec?

Pestrec je v podstate druh bodliaka pestovaný pre jeho užitočné vlastnosti. A hoci sa burinám skôr vyhýbame a na svojej záhradke ich nechceme, nebojte sa tomuto pichľavému pomocníkovi vymedziť kúsok záhona. Navyše sa stane neprehliadnuteľnou dominantou vďaka svojim, výrazne sfarbeným, kvetom.

Pretože pestrec má svoj pôvod v Stredozemí, vyberte mu slnečné, teplé miesto s hlinitou pôdou. Výsev robíme na jar, ideálne v apríli - zo semienok, alebo v máji zo sadeníc. Semená vysejte do hĺbky cca 2-3 cm a najmenej 50 cm od seba. Táto rastlina je náročná na priestor.

Pestrec je v podstate zužitkovateľný celý, ale väčšine pestovateľov ide predovšetkým o semienka.

Žnite zhruba v polovici júla keď sa vo fialových kvetoch začína objavovať biele páperie. Pozor na veľmi pichľavé tŕne, rastlinkám odstrihnite hlavy a zvyšok rastliny odstráňte zo záhonu.

Kvetenstvo dosušte v prútenom košíku alebo rozprestreté na suchom, vetranom mieste a nakoniec zbavte semien mlátením či drvením.

Vo finále semienka prečistite a uložte do pohára s viečkom.

Produkty z kategórie Pestrec mariánsky sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Pestrec mariánsky zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Pestrec mariánsky sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.