Persen Forte davkovanie
Nespavosť
PharmDr. Pavel Horký, Ph.D.
Dobrý den,
Persen Forte není pro 15leté vhodný, je až od 18 let. Pro dospívající je vhodný běžný Persen, obvykle 1 tableta 1–3× denně a dávky nepřekračujte.
Hořčík lze případně užívat současně.
S pozdravem
Pavel Horký
Podobné otázky
Úzkosť, stres
Doplnky stravyDuševné zdravieNespavosťDobrý deň, viete mi prosím odporučiť tabletky alebo kvapky na prirodnej baze na úzkosť a stres ktoré účinkujú v čo najkratšom čase a nie je z nich človek malatny a ospaly ale cíti sa v pohode ? Ďakujem veľmi pekne za radu a pomoc . Pekný deň
zobraziť odpoveďPreparát gaba
Duševné zdravieLiekyNespavosťDobrý deň,moze gaba pomôcť s odvykanie benzodiazepinou?mam silné abstinencne priznaky,napatie,nervozitu atď,užívam lieky na tlak a štítnu žľazu a môžem k tomu brat aj l theanin?mohlo by mi to pomôcť,prežívam veľmi ťažké stavy,alebo až viete o niečom lepšom dakujem
zobraziť odpoveďVhodná kombinácia?
AlkoholDuševné zdravieLiekové interakcieLiekyNespavosťDobrý deň mám otázku či je vhodná kombinácia lieku Kventiax (liek na spanie) s alkoholom. Veľakrát mi ponúkali alkohol na oslavách alebo návštevách (viem že by som mala odmietnuť) ale nechcem ich uraziť a potom neviem či si mám dať liek alebo nie. Nakoniec si ho radšej nedám. Ďakujem za odpoveď.
Najnovšie otázky
Infekcia
Dobrý deň,
pred týždňom som mala miernu horúčku 37 °C a bol mi opuchnutý lymfatický uzol. O niekoľko dní sa pridala bolesť na ľavej strane hrdla a mierny nádcha, ale kašeľ takmer nebol. Väčšina hlienu sa vylučovala z hrdla a bolesť bola hlavne pri ľavej mandli. Potom sa objavil hnis, ktorý po pár dňoch zmizol. Teraz sa na druhej mandli objavil malý „hrčka“ (štrk), ktorá nebolí, ale spôsobuje pocit, že niečo prekáža v hrdle.
Chcela by som poradiť, či je to normálne po angíne, alebo je potrebné vyhľadať lekára?
Spýtajte sa lekárnika
Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.



