Kreatín monohydrát - Kompava (0 produktov)

Kreatín monohydrát je najbežnejší a najpopulárnejší typ kreatínu, ktorý je považovaný zároveň za najefektívnejší. Kreatín sa zvyčajne nachádza v morských plodoch alebo v mäse, avšak kreatín monohydrát je vegánsky kreatínový doplnok, ktorý je …

Zobraziť viac

Kreatín monohydrát je najbežnejší a najpopulárnejší typ kreatínu, ktorý je považovaný zároveň za najefektívnejší. Kreatín sa zvyčajne nachádza v morských plodoch alebo v mäse, avšak kreatín monohydrát je vegánsky kreatínový doplnok, ktorý je dostupný vo forme tabliet, prášku alebo poprípade aj v tekutej forme. Má preukázateľne pozitívne účinky na zásobovanie svalových buniek energiou počas a medzi výkonmi.

Kedy užívať kreatín mnohydrát?

Kreatín monohydrát sa užíva v prípade potreby zvýšenia svalovej výkonnosti pri krátkodobých a zároveň vysoko intenzívnych odporových cvičeniach. Užívanie tohto doplnku je prospešné pre športovcov počas silového tréningu, ako je napríklad vzpieranie.

Účinky kreatínu monohydrátu

  • zvyšuje výkon pri intenzívnom cvičení
  • urýchľuje rast svalov a pomáha svalovým bunkám produkovať viac energie
  • môže zlepšiť kognitívne funkcie tým, že chráni pred poškodením buniek a podporuje produkciu energie v mozgu
  • pomáha udržiavať zdravé kosti – správnu hustotu a podporuje tvorbu kolagénu

Dávkovanie kreatínu monohydrátu

Kreatínový doplnok sa dávkuje podľa fázy, v ktorej sa športovec nachádza.

Dávkovanie počas nasysovacej fázy: Počas tohto obdobia sa užívajú vysoké dávky kreatínu, aby ste mohli maximalizovať jeho zásobu a začať využívať výhody pri cvičení čo najskôr. Typickou stratégiou je v tejto fáze prijať 20g (4x5g) po dobu 5-7 dní.

Dávkovanie počas udržiavacej fázy: Typická udržiavacia dávka je 3-5g denne. Suplementácia týmto spôsobom maximalizuje váš kreatín za približne 28 dní. Touto dávkou je možné dosiahnuť rovnaký efekt ako pri nasycovacej fáze, ale bude to trvať cca o 3 týždne dlhšie.

Najlepšie hodnoteným výrobkom je Sportwave Creatine Mohohydrate 60 dávek, 300 g. Zákazníci najlepšie hodnotia rady Nutrend.

Vymazať všetky filtre

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pošlite nám tip na produkt a my ho skúsime zaradiť do ponuky.

Odporučiť produkt
Nenašli ste, čo ste hľadali?

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám a radi vám pomôžeme s výberom a vyhľadávaním vhodného produktu.

Potrebujete poradiť?

Produkty z kategórie Kreatín monohydrát sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Kreatín monohydrát. V kategórii Kreatín monohydrát nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.