Doplňky stravy na detoxikaci organismu - Na ochranu pred oxidačným stresom (24 produktov)

Detox organizmu je súhrn prirodzených pochodov, ktorými sa naše telo zbavuje škodlivých látok. Na detoxikácii sa podieľajú predovšetkým pečeň, obličky a črevá. Okrem vylučovania odpadových látok a toxínov zahŕňa detoxikácia tiež odkyslenie organizmu (napr. Odkysľujúci nápoj atď.), zbavenie tela prebytočnej vody (napr. Forfemina atď.) alebo aj odstránenie črevných parazitov (napr. Wurm-Ex, ParatizEX, Vermophyt atď.).

Zobraziť viac

Detox organizmu je súhrn prirodzených pochodov, ktorými sa naše telo zbavuje škodlivých látok. Na detoxikácii sa podieľajú predovšetkým pečeň, obličky a črevá. Okrem vylučovania odpadových látok a toxínov zahŕňa detoxikácia tiež odkyslenie organizmu (napr. Odkysľujúci nápoj atď.), zbavenie tela prebytočnej vody (napr. Forfemina atď.) alebo aj odstránenie črevných parazitov (napr. Wurm-Ex, ParatizEX, Vermophyt atď.).

Prečistenie organizmu môžete uľahčiť použitím niektorého prípravku z našej širokej ponuky potravinových doplnkov. Medzi najpoužívanejšie patrí:

Detoxikácia Pre Celkové Dobré Zdravie

Detoxikácia tela nie je len o odstránení škodlivých látok, ale aj o podpore celkového zdravia. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete podporiť prirodzenú detoxikáciu vášho tela:

 • Očistenie Pečene: Pečeň je hlavným orgánom zodpovedným za detoxikáciu. Bylinné prípravky, ktoré podporujú činnosť pečene, môžu byť súčasťou vášho detoxikačného režimu.
 • Antioxidanty: Potraviny bohaté na antioxidanty, ako je čerstvá zelenina a ovocie, môžu pomôcť neutralizovať volné radikály a chrániť bunky pred poškodením.
 • Hydratácia: Dostatočný príjem vody je nevyhnutný na efektívne odplavenie toxínov z tela. Pitie bylinných čajov môže byť ďalším spôsobom, ako podporiť hydratáciu.
 • Pohyb a Aktivita: Fyzická aktivita podporuje cirkuláciu krvi a lymfy, čo môže zlepšiť proces odstraňovania toxínov z tela.
 • Doplnky Stravy: Niektoré prírodné doplnky stravy, ako napríklad chlorella alebo spirulina, môžu byť užitočné pri detoxikácii a dodávaní živín.
 • Odkyslenie: Odkyslenie organizmu môže byť súčasťou detoxikačného režimu. Odkysľujúce nápoje, ako napríklad citrónová voda, môžu pomôcť udržovať rovnováhu pH tela.

Je dôležité mať na pamäti, že detoxikácia by mala byť individuálna a prispôsobená potrebám vášho tela. Pred začatím akejkoľvek detoxikačnej rutiny je vhodné konzultovať so zdravotníckym odborníkom, najmä ak máte existujúce zdravotní problémy alebo užívate lieky. Detoxikácia by mala byť vnímaná ako podpora zdravého životného štýlu a nie ako krátkodobé riešenie.

Odvodnenie organizmu

Trápi vás nafúknuté brucho, opuchy, nežiaduca celulitída, márne sa snažíte zhodiť kilá alebo sa nadmerne potíte? Príčinou môže byť zadržiavanie vody v tele, ktoré v tú chvíľou volá po detoxe. Zbavte telo prebytočnej vody a doplňte potrebné minerály. Pomôže vám k tomu úprava jedálnička, vhodné doplnky stravy i sila byliniek. Spoznajte ich účinok.

Príčiny nadmerného zavodnenia

Zadržiavanie vody v tele čiže zavodnenie má mnoho príčin. Najčastejšou príčinou býva zlé stravovanie a nezdravý životný štýl - sedavé zamestnanie, nedostatok pohybu. U žien to môže byť aj v období pred menštruáciou.

 • Stravovanie - nadbytok soli, cukru, alkoholu a kofeínových nápojov
 • Nedostatok draslíka
 • Nadmerný stres
 • Lieky - hormonálna antikoncepcia, kortikosteroidy, antidepresíva, lieky na vysoký krvný tlak
 • Nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie
 • Zdravotné problémy - srdce, obličky, pečeň alebo lymfatický systém
 • Nedostatočný príjem tekutín

Zadržiavanie vody v tele je bežné napr. v tehotenstve alebo počas klimaktéria, kedy v tele dochádza k hormonálnej nerovnováhe. Ak vás trápi zavodnený organizmus i mimo tieto obdobia, skúste odhaliť príčinu.

Prejavy zadržiavania vody v tele

Nadmerné zadržiavanie vody v tele riešia podľa prieskumov skôr ženy (až 71%) ako muži (47%).

 • Opuchy končatín
 • Celulitída
 • Nadmerné potenie
 • Ťažké chudnutie

Ako odvodniť organizmus?

Upravte jedálniček - strava s nadmerným obsahom soli, bieleho cukru, umelých dochucovadiel a múky vyvoláva nerovnováhu v tele a teda aj zadržiavanie vody

 1. Pitný režim je základ - ak málo pijete, telo si ukladá vodu do zásoby, pretože jej neprijíma dostatok. Dbajte na správny pitný režim. Vyhnite sa sladeným nápojom. Denne by ste mali vypiť aspoň 2 litre tekutín
 2. Obohaťte stravu o bylinky
 3. Jedzte viac ovocia - zadržiavanie vody v tele tiež znamená nerovnováhu minerálov. Na tie sú bohaté napríklad tieto tri druhy ovocia: marhule, vodný melón alebo čierne ríbezle. Melón navyše pôsobí ako prírodné diuretikum a zároveň ako prírodný zdroj tekutín
 4. Dbajte na pravidelný pohyb - je dôležitý pre urýchlenie metabolizmu a látkovú výmenu
 5. Doprajte si pravidelnú lymfatickú masáž

Bylinky vhodné na odvodnenie organizmu

Odvodnenie organizmu podporíte prírodnou cestou pravidelným popíjaním bylinných čajov. Najúčinnejšia je žihľava dvojdomá, ktorá pôsobí ako na odvodnenie, tak na prečistenie tela. Skvelým pomocníkom je tiež často zanedbávaný, obyčajný petržlen.

 • Zelený jačmeň - chráni telo pred hydratáciou. Táto superpotravina skvele pomáha pri detoxikácii, posilňuje imunitu a má skvelý vplyv na činnosť pankreasu a pečene.
 • Pestrec - táto bylina sa používa na detoxikáciu organizmu a na podporu pečene, ktorých zlá činnosť má za následok práve opuchy tela. Pestrec možno užívať vo forme čajov, doplnkov stravy alebo drvený.
 • Zelený čaj - je skvelým antioxidantom, pôsobí ako diuretikum a má priaznivý vplyv na redukciu hmotnosti.

Ďalšie byliny, ktoré napomáhajú odvodneniu organizmu, sú močopudné a obsahujú prospešné vitamíny a minerály: praslička roľná, brezové listy, jalovec, cibuľa, ríbezle čierne, baza čierna, ostružník, kôpor, ibištek, ligurček, púpava, brusnice a čučoriedky, hloh obyčajný, zlatobyľ, lipkavec.

Zákazníci najlepšie hodnotia rady Salvia Paradise, Dr. Popov a Energy. Pokiaľ ste si nezvolili v tejto kategórii žiadny tovar, skúste sa pozrieť aj na kategórie Detoxikácia pečene. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Dr. Popov PSYLLIUM rozpustná vláknina 500 g.

Neera nápoj 500 ml

Môžete mať už dnes23,90 €
Product image

Salutem Glutathion 1000 mg 60 kapsúl

Môžete mať už dnes44,72 €
Product image

SmartHit IV Curcumin roztok 150 ml

Môžete mať už dnes23,90 €
Product image

Silymarin Duo - DA VINCI 90 kapsúl

Môžete mať už dnes18,68 €
Product image

Energy Cytosan Inovum 90 kapsúl

Môžete mať už dnes36,90 €
Product image

Energy Revitae 90 kapsúl

Môžete mať už dnes24,90 €
Product image

Energy Renol 30 ml

Môžete mať v pondelok 11. 12.21,90 €
Product image

MedPharma Yucca 500 mg 67 tabliet

Môžete mať vo štvrtok 7. 12.6,30 €
Product image

Astina LYMFEX 60 kapsúl

Môžete mať už zajtra19,65 €
Product image

Citrovital 30 kapsúl

Môžete mať už zajtra5,90 €

Health link BIO Spirulina 100 tabliet

Môžete mať už zajtra5,50 €
Doplňky stravy na detoxikaci organismu - Na ochranu pred oxidačným stresom - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Doplňky stravy na detoxikaci organismu - Na ochranu pred oxidačným stresom ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Doplňky stravy na detoxikaci organismu - Na ochranu pred oxidačným stresom na 96 %
Recenzia produktu: Nástroje Zdravia CHLORELLA Extra BIO + SPIRULINA Extra BIO 2 x 200 tabliet
5 / 1x
kvalitny vyrobok
Recenzia produktu: Vincentka voda nevratná fľaša 700 ml
5 / 27x
Vhodba do difuzerov pri resoiracnych ochoreniach
Recenzia produktu: Movit Energy Mega Detox Ostropestrec + Kurkumín Forte 60 kapsúl
5 / 11x
Užívam len niekoľko dní
Recenzia produktu: Fructolax Ovocie a vláknina kocky 12 ks
5 / 1x
Vskutku zázračné kocočky, večer požujem, ráno bežím:-)
Recenzia produktu: Allnature Pestrec bylinný extrakt 60 ks
5 / 1x
Výhodná cena balení na 2 měsíce. Začal jsem nyní užívat takže účinky teprve zhodnotím. Oproti kapkám pohodlnější užívání.
Recenzia produktu: Advance DetoxActive prírodná detoxikácia 120 kapsúl
5 / 9x
Opravdu fungue.
Recenzia produktu: Liftea Pre pečeň a obličky forte 30 kapsúl
5 / 2x
Spokojenost!
Recenzia produktu: EdenPharma PESTREC MARIÁNSKY granulovaný plod, 150 g
5 / 2x
vyborny
Recenzia produktu: Dimica PSYLLIUM PLUS prášok, 150 g
5 / 4x
Užívam dlhodobo a som veľmi spokojná.
Recenzia produktu: Doctor Sova DOCTOR SOVA Diamond Yacca 280 kapsúl 280 kapsúl
5 / 5x
Tento produkt uzivam dlhodobo a vidim výsledky

Produkty z kategórie Detoxikácia organizmu sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Detoxikácia organizmu zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Detoxikácia organizmu sme pre vás tiež poskladali od najkvalitnejších.