Chřipky

V období zimných mesiacov na nás číha oveľa viac bacilov alebo viróz, a preto sa treba proti nim poriadne obrniť. Veľakrát podceníme vonkajšie teploty, nedostatočne sa oblečieme a o slovo sa prihlási nádcha, kašeľ či obávané chrípkové epidémie. Pokiaľ už vaša choroba prepukla, pozrite sa na lieky, ktoré vám pomôžu sa jej čo najrýchlejšie zbaviť. Zároveň sa vybavte zásobou doplnkov stravy, ktoré vám pomôžu udržať si takú imunitu, ktorú choroba neporazí.

Viete aký je rozdiel medzi chrípkou a prechladnutím?

 

  • Pri prechladnutí nás najčastejšie trápi nádcha alebo bolesť hlavy a končatín. Tradične má pomalý priebeh, sprevádzaný škrabaním v krku. Môže sa prejaviť aj kašeľ alebo teplota.

 

  • Chrípka sa prejavuje podobnými príznakmi, ale sú oveľa silnejšie – väčšinou nás na jeden deň „upúta na lôžko“. Počas niekoľkých hodín sa objaví únava, slabosť, horúčka alebo bolesť. Príznačná je vysoká teplota, väčšinou sa môžeme stretnúť aj so suchým dráždivým kašľom.
rozdelovnik

Bolesť

rozdelovnik
Jedným z hlavných symptómov chrípky aj prechladnutia je bolesť – a to v krku alebo bolesť hlavy, svalov či kĺbov. Našťastie máme k dispozícii už niekoľko liekov, ktoré nám pomôžu zbaviť sa bolesti rýchlo a účinne. Vyberte si vhodný liek podľa toho, čo trápi práve vás.

Bolesť hlavy

Bolesť hrdla

rozdelovnik

Teplota a horúčka

rozdelovnik

Zvýšená teplota či horúčka je prejavom choroby, kedy sa telo týmto spôsobom v podstate lieči – zvyšuje metabolizmus, zvyšuje sa aj teplota a imunitný systém pri vyššej teplote funguje efektívnejšie. V tomto prípade je najvhodnejšie siahnuť po liekoch s rýchlym účinkom. Na výber máte buď lieky s obsahom paracetamolu, ibuprofénu, alebo s kyselinou acetylosalicy­lovou.

Horúci nápoj na zníženie teploty

Rýchle uzdravenie pre deti

Správne meranie

rozdelovnik

Nádcha a kašeľ

rozdelovnik

Tieto dva príznaky sú ďalšími trápičmi počas chrípky alebo prechladnutia. Od nádchy a upchatého nosa si môžeme pomôcť nosovým sprejom, no neodporúča sa spreje užívať dlhšie ako týždeň.
U kašľa rozlišujeme kašeľ produktívny, kedy sa tvoria hlieny, alebo suchý kašeľ. Podľa toho závisí výber vhodného prípravku. Kašeľ nás všeobecne vie poriadne potrápiť, ale nie je dobré ho podceňovať. Ak nedôjde v priebehu niekoľkých dní k zlepšeniu, je nutná návšteva lekára.

Na vlhký či suchý kašeľ

Na upchatý a odretý nos

rozdelovnik

Oslabená imunita

rozdelovnik

Práve slabá imunita môže byť dôvodom prepukutia choroby. Oslabený imunitný systém môže mať množstvo príčin, avšak najčastejšie je na vine zlá životospráva.

Pokiaľ sa chcete chorobám vyhýbať, siahnite po účinných doplnkoch stravy, ktoré vám pomôžu zvýšiť obranyschopnosť organizmu a tým sa vyhnúť nepríjemnému ochoreniu.

Vitamíny a minerály pre tých najmenších

Vitamín C

Doplnky pre zdravé a krásne telo

Ochrana pred bacilmi

uvod