Glenmark Cetalgen 500 mg/200 mg, 20 tabliet

Zákazníci odporúčajú

Glenmark Cetalgen 500 mg/200 mg, 20 tabliet

Liek obsahuje liečivá paracetamol a ibuprofén. Používa sa na krátkodobú liečbu stredne silnej bolesti spojenej s bolesťou hlavy (nie migrénou), chrbta, menštruačnou bolesťou, bolesťou zubov, reumatickou a svalovou bolesťou, nachladnutím a chrípkou, zapáleným hrdlom a horúčkou. Zvlášť vhodný je na bolesť, ktorá si vyžaduje silnejšiu analgéziu (potlačenie bolesti) ako samotný ibuprofén alebo paracetamol.

6,30 €
Cena za 1 tabletu: 0,32 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 99 ks tohto produktu. Ak potrebujete nakúpiť viac kusov, kontaktujte nás prosím na obchod@pilulka.sk.
V košíku máte 0 ks za Zadarmo
  • Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku Najspoľahlivejšia internetová lekáreň na Slovensku
  • Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov Viac ako 1 milión spokojných zákazníkov
  • Cez 40 000 produktov v ponuke skladom Cez 40 000 produktov v ponuke skladom

Výhody produktu

Zákazníci odporúčajú Zákazníci odporúčajú
5.00
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča
5
(57)
4
3
2
1
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča
Účinnosť
100 %
Má výhodné balenie
100 %
Komfort pri užívaní
100 %
5.00
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča
5
(57)
4
3
2
1
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča
Účinnosť
100 %
Má výhodné balenie
100 %
Komfort pri užívaní
100 %

Použitie

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Najnižšia účinná dávka sa má použiť na čo najkratšiu dobu potrebnú na úľavu od príznakov. Užívajú sa 1-2 tablety najviac 3x denne. Interval medzi dávkami má byť najmenej 6 hodín. Počas 24 hodín sa nemá užiť viac ako 6 tabliet (3 000 mg paracetamolu, 1 200 mg ibuprofénu).

U pacientov s poruchou funkcie obličiek sa má dávka znížiť:

  • rýchlosť glomerulárnej filtrácie 10 - 50 ml/min: 1 tableta každých 6 hodín
  • rýchlosť glomerulárnej filtrácie < 10 ml/min: 1 tableta každých 8 hodín

U pacientov s poruchou funkcie pečene alebo Gilbertovým syndrómom sa musí dávka znížiť alebo sa musí predĺžiť dávkovací interval.

Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú alebo ak je potrebné tento liek užívať viac ako 3 dni, pacient sa má poradiť s lekárom.

Spôsob použitia

Tablety sa majú prehltnúť v celku a zapiť pohárom vody. Na minimalizovanie vedľajších účinkov sa odporúča podávanie s jedlom.

Užívanie tohto lieku môže poškodiť plodnosť u žien, a preto sa neodporúča ženám, ktoré plánujú tehotenstvo. Jav je reverzibilný po ukončení liečby.
Podľa možnosti sa má vyhnúť užívaniu tohto lieku počas prvých 6 mesiacov tehotenstva a užívanie je kontraindikované počas posledných 3 mesiacov tehotenstva.
Pri krátkodobej liečbe v odporúčaných dávkach nie je zvyčajne potrebné prerušenie dojčenia.
U pacientov so závažným zlyhávaním pečene a/alebo obličiek je liek kontraindikovaný.
Liek nie je určený pre deti a dospievajúcich mladších ako 18 rokov.
Veľmi zriedkavo sa môže vyskytnúť fotocitlivosť.
Použitie tohto lieku sa musí ukončiť pri prvom výskyte vyrážky, slizničných lézií alebo akýchkoľvek iných príznakov precitlivenosti.
Po dlhodobej liečbe (> 3 mesiace) analgetikami používanými každý druhý deň alebo častejšie, sa môže vyvinúť alebo zhoršiť bolesť hlavy. Vtedy sa má podávanie analgetík po konzultácii s lekárom prerušiť.
Je nutné sa počas liečby vyhnúť konzumácii alkoholu.
Ak sa vyskytnú nežiadúce účinky ako sú závrat, ospalosť, únava a poruchy zraku, pacienti nemajú viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje.

Skúste tiež ďalšie výrobky značky Glenmark, ktoré nájdete v kategóriách Bolesť pohybového aparátu, Hlava a psychika a Lieky. Výrobok zrecenzovalo 57 zákazníkov a 100 % ho odporúča. Glenmark Cetalgen 500 mg/200 mg, 20 tabliet je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 5424D. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Migréna a bolesť hlavy.

EAN: 8595112678343
Značka: Glenmark
ŠÚKL kód: 5424D
ATC: N02BE51
Forma: Tableta
Trápi ma: Bolesť kĺbov, šliach a svalov
Veľkosť balenia: 20 tabliet
Vek: >18 rokov
Originálny názov: CETALGEN 500 mg/200 mg tbl flm 1x20 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame vám tieto podobné produkty

5.00
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča
5
(57)
4
3
2
1
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča
Účinnosť
100 %
Má výhodné balenie
100 %
Komfort pri užívaní
100 %

Hodnotenie produktov

{{ comment.name }}
Overený nákup
Heureka recenzie
{{ comment.updatedAt }}
Varianta {{ comment.productSellingName }}
Varianta {{ comment.productSellingName }}
Zákazník odporúča Zákazník odporúča
Zákazník neodporúča Zákazník neodporúča

{{ pros }}

{{ cons }}

Užitočné?
EAN: 8595112678343
Značka: Glenmark
ŠÚKL kód: 5424D
ATC: N02BE51
Forma: Tableta
Trápi ma: Bolesť kĺbov, šliach a svalov
Veľkosť balenia: 20 tabliet
Vek: >18 rokov
Originálny názov: CETALGEN 500 mg/200 mg tbl flm 1x20 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia