Vegánske proteíny - S príchuťou (14 produktov)

Je možné získať dostatok proteínov pre vybudovanie vysnívaných svalov pri vegánskej diéte? Odpoveď je jednoznačne áno. Hoci rôzne názory prezentujú, že dostatok bielkovín je možné dodať telu iba zo živočíšnej stravy, jednoznačne sa nezakladajú na pravde. Vegetariánsky a vegánsky jedálniček pri správnom a pestrom zložení obsahuje pre organizmus všetky potrebné aminokyseliny.

Zobraziť viac

Je možné získať dostatok proteínov pre vybudovanie vysnívaných svalov pri vegánskej diéte? Odpoveď je jednoznačne áno. Hoci rôzne názory prezentujú, že dostatok bielkovín je možné dodať telu iba zo živočíšnej stravy, jednoznačne sa nezakladajú na pravde. Vegetariánsky a vegánsky jedálniček pri správnom a pestrom zložení obsahuje pre organizmus všetky potrebné aminokyseliny.

Aké sú rastlinné potraviny bohaté na proteíny?

Medzi potraviny rastlinného pôvodu s vysokým obsahom dôležitých bielkovín patrí jednoznačne sója, ktorá dokonca obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín (t.j. aminokyseliny, ktoré si telo nedokáže samé vytvoriť). Medzi ďalšie potraviny s vysokým obsahom proteínov patrí napríklad hrach, fazuľa, ryža, ľanové, slnečnicové, chia semená.  Avšak pri aktívnom športovaní a náročných tréningoch príjem proteínov zo stravy nebude dostačujúci. Našťastie je dnes dostupná široká ponuka nielen proteínov vyrobených zo živočíšnych produktov, ale taktiež špeciálnych vegánskych proteínových doplnkov výživy vyrobených zo 100% rastlinných surovín.

Ktorý je najlepší vegan proteín?

Pri výbere vegánskeho proteínu je dôležité sledovať hlavne podiel dôležitých aminokyselín v jednotlivých prípravkoch. Najčastejšie výrobcovia kombinujú viacero rastlinných zdrojov proteínu v jednom prípravku pre pokrytie celého spektra aminokyselín. Dostupné sú však aj jednozložkové vegánske proteíny. Medzi najobľúbenejšie patria sójové, ryžové a konopné proteíny.

Druhy vegánskych proteínov

Sójový proteín - obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín, vrátane BCAA. Taktiež obsahuje málo sacharidov, vysoký pomer glutamínu (pomáha predchádzať preťaženiu svalov). Kvôli nízkemu obsahuj sacharidov je obzvlášť vhodný pri chudnutí. Taktiež pomáha znížiť hladinu „zlého“ (LDL) cholesterolu a naopak, zvýšiť množstvo „dobrého“ (HDL) cholesterolu.

Konopný proteín – vyrába sa z konopných semien, resp. z ich zvyšnej časti po vylisovaní oleja. Neobsahuje THC, teda je úplne bezpečný a nespôsobuje žiadne halucinogénne stavy. Zloženie aminokyselín má podobné ako sója, obsahuje teda všetkých 9 esenciálnych aminokyselín, avšak má nízku koncentráciu lyzínu. Preto sa nepovažuje za kompletný proteín. Obsahuje veľa vlákniny, je bohatý na minerálne látky (najmä magnézium, vápnik, železo, mangán, zinok a meď), a omega 3 a 6 mastné kyseliny.

Ryžový proteín – väčšinou je vyrobený z hnedej ryže. Hoci obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín, kvôli nízkemu obsahu lyzínu sa nedá považovať za kompletný proteín. Má však vysoký obsah BCAA, ktoré sú najdôležitejšie pre budovanie svalovej hmoty. Je tiež ľahko stráviteľný, hypoalergénny, a nespôsobuje tráviace ťažkosti.

Ako užívať vegan proteín?

Napriek tomu, že sú vyrobené zo 100% rastlinných zložiek, sú vegan proteíny vhodné aj pre všetkých všežravcov a mäsožravcov. Vegánske proteíny je možné užívať ako náhradu klasického srvátkového (whey) proteínu, alebo ako jeho doplnok. V porovnaní so srvátkovým proteínom je ľahšie stráviteľný, avšak dlhšie sa vstrebáva. Nespôsobuje však žiadne tráviace ťažkosti ako je nadúvanie, plynnatosť a pod. Je vhodný aj pre ľudí s laktózovou intoleranciou, ľudí s alergiou na mliečnu bielkovinu, a aj na lepok. Sú ľahko rozpustné a miešateľné, takže bez problém obohatia váš šejk o potrebné proteíny. Výborné sú aj na doplnenie proteínov do zdravých maškŕt (napr. do proteínových koláčov a palaciniek).

Zákazníci najlepšie hodnotia rady BiotechUSA a GymBeam. Najlepšie hodnoteným výrobkom je BiotechUSA Vegan Protein vanilkový koláč 500 g.

Vegánske proteíny - S príchuťou - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Vegánske proteíny - S príchuťou ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Vegánske proteíny - S príchuťou na 92 %
Recenzia produktu: BiotechUSA Vegan Protein čokoláda-škorica 25 g
5 / 2x
Rozpustnost je slabsia, treba to mixovat v mixeri spolu s bananom je to mega chut. Cisto v shakeri to nestaci, je to pieskove potom ako vacsina vegsnskych veci kvoli strukovinam ale chut super ako pisem.
Recenzia produktu: Extrifit Vegan 80 čokoláda 2000 g
5 / 2x
Chuť výborná!
Recenzia produktu: Kompava VEGAN PROTEIN prášok, 100% rastlinný proteín, čokoláda a višňa 525 g
5 / 3x
Dala som na pozitívne recenzie a rovno som si kúpila veľké balenie, čo bola chyba. To, že sú vegánske proteíny všetky úplne nerozpustné je jedna vec, ale tento je extrémne "pieskový". A chuť tiež nie je príjemná.
Recenzia produktu: Nutrend Delicious Vegan 60% Protein čokoláda/oříšek 450 g
5 / 1x
Moc dobře chutná.
Recenzia produktu: Salvia Paradise Phyto Protein Imun Banán 300 g
5 / 1x
uzasny protein
Recenzia produktu: Extrifit Vegánske karamelky 80 1000 g
5 / 1x
vše o.k.
Recenzia produktu: BiotechUSA Vegan Protein Banán 500 g
5 / 1x
Chutově super
Recenzia produktu: GymBeam Hemp Protein unflavored 1000 g
5 / 1x
Ok
Recenzia produktu: GymBeam Vegan Blend chocolate 1000 g
5 / 6x
Výborně chutná
Recenzia produktu: GymBeam Protein Soy Isolate vanilla 1000 g
5 / 5x
Zasýti na dlhú dobu

Produkty z kategórie Vegánské proteíny sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Vegánské proteíny. V kategórii Vegánské proteíny nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.