Vegánske proteíny - najlacnejšie produkty (52 produktov)

Je možné získať dostatok proteínov pre vybudovanie vysnívaných svalov pri vegánskej diéte? Odpoveď je jednoznačne áno. Hoci rôzne názory prezentujú, že dostatok bielkovín je možné dodať telu iba zo živočíšnej stravy, jednoznačne sa nezakladajú na pravde. Vegetariánsky a vegánsky jedálniček pri správnom a pestrom zložení obsahuje pre organizmus všetky potrebné aminokyseliny.

 Zobraziť viac

Je možné získať dostatok proteínov pre vybudovanie vysnívaných svalov pri vegánskej diéte? Odpoveď je jednoznačne áno. Hoci rôzne názory prezentujú, že dostatok bielkovín je možné dodať telu iba zo živočíšnej stravy, jednoznačne sa nezakladajú na pravde. Vegetariánsky a vegánsky jedálniček pri správnom a pestrom zložení obsahuje pre organizmus všetky potrebné aminokyseliny.

Aké sú rastlinné potraviny bohaté na proteíny?

Medzi potraviny rastlinného pôvodu s vysokým obsahom dôležitých bielkovín patrí jednoznačne sója, ktorá dokonca obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín (t.j. aminokyseliny, ktoré si telo nedokáže samé vytvoriť). Medzi ďalšie potraviny s vysokým obsahom proteínov patrí napríklad hrach, fazuľa, ryža, ľanové, slnečnicové, chia semená.  Avšak pri aktívnom športovaní a náročných tréningoch príjem proteínov zo stravy nebude dostačujúci. Našťastie je dnes dostupná široká ponuka nielen proteínov vyrobených zo živočíšnych produktov, ale taktiež špeciálnych vegánskych proteínových doplnkov výživy vyrobených zo 100% rastlinných surovín.

Ktorý je najlepší vegan proteín?

Pri výbere vegánskeho proteínu je dôležité sledovať hlavne podiel dôležitých aminokyselín v jednotlivých prípravkoch. Najčastejšie výrobcovia kombinujú viacero rastlinných zdrojov proteínu v jednom prípravku pre pokrytie celého spektra aminokyselín. Dostupné sú však aj jednozložkové vegánske proteíny. Medzi najobľúbenejšie patria sójové, ryžové a konopné proteíny.

Druhy vegánskych proteínov

Sójový proteín - obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín, vrátane BCAA. Taktiež obsahuje málo sacharidov, vysoký pomer glutamínu (pomáha predchádzať preťaženiu svalov). Kvôli nízkemu obsahuj sacharidov je obzvlášť vhodný pri chudnutí. Taktiež pomáha znížiť hladinu „zlého“ (LDL) cholesterolu a naopak, zvýšiť množstvo „dobrého“ (HDL) cholesterolu.

Konopný proteín – vyrába sa z konopných semien, resp. z ich zvyšnej časti po vylisovaní oleja. Neobsahuje THC, teda je úplne bezpečný a nespôsobuje žiadne halucinogénne stavy. Zloženie aminokyselín má podobné ako sója, obsahuje teda všetkých 9 esenciálnych aminokyselín, avšak má nízku koncentráciu lyzínu. Preto sa nepovažuje za kompletný proteín. Obsahuje veľa vlákniny, je bohatý na minerálne látky (najmä magnézium, vápnik, železo, mangán, zinok a meď), a omega 3 a 6 mastné kyseliny.

Ryžový proteín – väčšinou je vyrobený z hnedej ryže. Hoci obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín, kvôli nízkemu obsahu lyzínu sa nedá považovať za kompletný proteín. Má však vysoký obsah BCAA, ktoré sú najdôležitejšie pre budovanie svalovej hmoty. Je tiež ľahko stráviteľný, hypoalergénny, a nespôsobuje tráviace ťažkosti.

Ako užívať vegan proteín?

Napriek tomu, že sú vyrobené zo 100% rastlinných zložiek, sú vegan proteíny vhodné aj pre všetkých všežravcov a mäsožravcov. Vegánske proteíny je možné užívať ako náhradu klasického srvátkového (whey) proteínu, alebo ako jeho doplnok. V porovnaní so srvátkovým proteínom je ľahšie stráviteľný, avšak dlhšie sa vstrebáva. Nespôsobuje však žiadne tráviace ťažkosti ako je nadúvanie, plynnatosť a pod. Je vhodný aj pre ľudí s laktózovou intoleranciou, ľudí s alergiou na mliečnu bielkovinu, a aj na lepok. Sú ľahko rozpustné a miešateľné, takže bez problém obohatia váš šejk o potrebné proteíny. Výborné sú aj na doplnenie proteínov do zdravých maškŕt (napr. do proteínových koláčov a palaciniek).

Zákazníci najlepšie hodnotia rady BiotechUSA, GymBeam a Nutrend. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Kompava Vegan Protein čokoláda/škorica 525 g.

Product image

AMPcare Imunity pack 3 x 30 tabliet

Môžete mať už dnes61,90 €
Product image

Najtelo Ryžový proteín 250 g

Môžete mať v pondelok 2. 10.3,29 €
Product image

Najtelo Tekvicový proteín prášok 500 g

Môžete mať v pondelok 2. 10.6,30 €

Najtelo Konopný proteín 500 g

Môžete mať v pondelok 2. 10.6,90 €

VanaVita BIO Ryžový proteín 500 g

Môžete mať v stredu 4. 10.13,90 €
Vegánske proteíny - najlacnejšie produkty - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Vegánske proteíny - najlacnejšie produkty ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Vegánske proteíny - najlacnejšie produkty na 94 %
Recenzia produktu: BiotechUSA Vegan Protein čokoláda-škorica 25 g
5 / 2x
Rozpustnost je slabsia, treba to mixovat v mixeri spolu s bananom je to mega chut. Cisto v shakeri to nestaci, je to pieskove potom ako vacsina vegsnskych veci kvoli strukovinam ale chut super ako pisem.
Recenzia produktu: Nutrend Delicious Vegan Protein Čokoláda a lieskový oriešok 450 g
5 / 1x
Moc dobře chutná.
Recenzia produktu: Salvia Paradise Phyto Protein Imun Banán 300 g
5 / 1x
uzasny protein
Recenzia produktu: GymBeam Protein Soy Isolate chocolate 1000 g
5 / 2x
Skvěle se rozpouští, necuckovatí. Někomu by mohla vadit typická chuť sóji. Nemohu posoudit protože pravidelně piji sójová mléka, takže její chuť už nevnímám. Je méně sladší než jsem čekala, což je super. Koupím znovu.
Recenzia produktu: Najtelo Konopný proteín 500 g
5 / 2x
výborná cena, som celiatik, takže potraviny sú dosť drahé, potešila cena a väčšie balenie....
Recenzia produktu: Kompava Vegan Protein čokoláda/pomaranč 525 g
4.7 / 7x
Too sweet, even if I used half dose.
Recenzia produktu: Kompava Vegan Protein čokoláda/škorica 525 g
4.7 / 7x
Dlho som hladala vegan proteín, ktorý by aj chutovo splnal moje ocakávania. Určite odporúčam vyskúšať, výborný aj na pečenie :-)
Recenzia produktu: GymBeam Vegan Blend banana 1000 g
4.6 / 5x
Chutná více jako hrášek než banán...
Recenzia produktu: GymBeam Vegan Blend chocolate 1000 g
4.6 / 5x
dobra chut
Recenzia produktu: Weider Vegan Protein brownie chocolate 750 g
3 / 1x
I have a dairy intolerance and wanted to switch to plant based, I did not like this version of protein it has a very strong pea taste and smells funky. It mixes well with cold liquids, but when added to hot oatmeal for example, becomes clumpy.
Hore

Produkty z kategórie Vegánské proteíny sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Vegánské proteíny. V kategórii Vegánské proteíny nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.