Konopné proteíny (5 produktov)

Ste vegan a aktívne cvičíte a športujete? Alebo len chcete vyskúšať niečo iné ako klasický srvátkový proteín? Stavte na konopný proteín, ktorý je vynikajúcim zdrojom bielkovín na rastlinnej báze. Konopný proteín vám nielen dodá bielkoviny potrebné …

 Zobraziť viac

Ste vegan a aktívne cvičíte a športujete? Alebo len chcete vyskúšať niečo iné ako klasický srvátkový proteín? Stavte na konopný proteín, ktorý je vynikajúcim zdrojom bielkovín na rastlinnej báze. Konopný proteín vám nielen dodá bielkoviny potrebné na budovanie svalov, ale má viacero výhod pre vaše celkové zdravie a výživu. Narozdiel od iných rastlinných proteínov je konopný proteín takzvaný kompletný proteín, čo znamená, že obsahuje všetkých 22 aminokyselín, vrátane 9 pre naše telo esenciálnych.

Čo obsahuje konopný proteín a aké sú jeho účinky

Vynikajúci zdroj bielkovín

Naše telo potrebuje pre správne fungovanie 22 aminokyselín. Aminokyseliny využívame na tvorbu nevyhnutných bielkovín, pre všetky orgány, nielen pre svaly. Aminokyseliny zvyčajne príjmame z potravy, hlavne zo živočíšnych produktov, ako je mäso, mlieko a vajcia. Ak preferujete vegánsku stravu, je pre vás preto konopný proteín skvelou náhradou za živočíšne produkty, a za klasické proteíny.

Bohatá na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny

Konopný proteín je bohatý na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Tieto mastné kyseliny sú esenciálne a nevyhnutné pre udržanie zdravého srdca a kardiovaskulárneho systému. A zdravé srdce je dôležité nielen pre športovcov.

Vitamíny a minerály

Ďalším prínosom konopného proteínu pre zdravie je, že je to prírodný zdroj mnohých dôležitých vitamínov a minerálov, ktoré naše telo potrebuje, aby zostalo zdravé. Konopné výrobky sú predovšetkým dobrým zdrojom železa, horčíka a mangánu. Konopný proteínový prášok obsahuje tiež zdravú dávku draslíka, ktorý pomáha vyvážiť vodu a elektrolyty v tele.

Užívanie konopného proteínu

Konopný proteín je vhodný na každodenné užívanie. Má pomalšiu absorpciu kvôli obsahu vlákniny, takže vaše svaly budú dostávať svoju dávku postupne. Konopný proteín je navyše ľahko stráviteľný, keďže obsahuje ľahko sa štiepciace proteíny.

Nežiadúce účinky konopného proteínu

Pri dodržaní správneho dávkovania nemá užívanie konopného proteínu žiadne vedľajšie účinky. Pri vyšších dávkach môže podobne ako iné proteíny spôsobiť problémy s trávením a nadúvaním. Vyhnúť by sa mu mali iba tehotné a dojčiace ženy.

Užívatelia si obľúbili značky Kompava a GymBeam. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Kompava VEGAN PROTEIN prášok, 100% rastlinný proteín, čokoláda a višňa 525 g.

Konopné proteíny - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Konopné proteíny ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Konopné proteíny na 100 %
Recenzia produktu: Najtelo Konopný proteín 500 g
5 / 2x
výborná cena, som celiatik, takže potraviny sú dosť drahé, potešila cena a väčšie balenie....

Produkty z kategórie Konopné proteíny sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Konopné proteíny. V kategórii Konopné proteíny nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.