Sacharidy a gainery - Kakao (1 produktov)

Športovci a osoby so zvýšenou telesnou aktivitu vyžadujú vyšší príjem sacharidov, ktorý by za normálnych okolností nezískali z bežnej stravy. Sacharidy sú nepostrádateľnou súčasťou výživy a predstavujú hlavné a najrýchlejší zdroj energie. Jeden gram sacharidov poskytuje približne 17 kJ energie. V jedálničku normálneho človeka predstavujú sacharidy 50 - 55% celkového energetického príjmu. V našej ponuke nájdete sacharidové doplnky stravy vo forme kapsúl, tyčiniek aj práškov na prípravu nápojov.

Zobraziť viac

Športovci a osoby so zvýšenou telesnou aktivitu vyžadujú vyšší príjem sacharidov, ktorý by za normálnych okolností nezískali z bežnej stravy. Sacharidy sú nepostrádateľnou súčasťou výživy a predstavujú hlavné a najrýchlejší zdroj energie. Jeden gram sacharidov poskytuje približne 17 kJ energie. V jedálničku normálneho človeka predstavujú sacharidy 50 - 55% celkového energetického príjmu. V našej ponuke nájdete sacharidové doplnky stravy vo forme kapsúl, tyčiniek aj práškov na prípravu nápojov.

Primárne palivo pre prvých 90-120 minút cvičenia sú zásoby uhľohydrátov vo forme svalového glykogénu. Po jeho vyčerpaní sa začnú spaľovať tukové zásoby spolu so sacharidmi a bielkovinami. Vytrvalostné tréningy zvyšujú kapacitu uskladneného glykogénu a efektívnosť jeho využitia. Dôležitou súčasťou tréningu je jeho doplnenie, keďže hladina glykogénu vo svaloch je významným faktorom pre zvýšenie ďalšieho športového výkonu. Dôležité je preto doplnenie sacharidov ihneď po tréningu, aby ste využili aktivitu glykogénsyntázy (enzým, ktorý ukladá glykogén), ktorá je najvyššia okamžite po cvičení. Syntéza glykogénu z príjmu uhľohydrátov prebieha najrýchlejšie prvú hodinu po cvičení a trvá pri nižších hladinách až o 4 až 6 hodín dlhšie. Jednoduché, rýchlo sa absorbujúce sacharidy, ako je glukóza a dextróza, majú pri užívaní bezprostredne po cvičení výhodu vďaka svojmu vysokému glykemickému indexu. To znamená, že sa rýchlo metabolizujú a dodávajú unavenému telu okamžitú energiu. Komplexné polysacharidy, ako je maltodextrín, sú ideálne palivo na doplnenie glykogénu po náročnom tréningu. Majú vysoký glykemický index, ľahko sa trávia a poskytujú telu veľa kalórií. 

Na čo je dobrý gainer?

Gainer, ako vyplýva z jeho názvu (ang. gain-nabrať), je určený najmä pre tých, ktorí potrebujú zvýšiť svoj kalorický príjem, a tým pomôcť k nabraniu novej svalovej hmoty. Kvalitný gainer obsahuje kombináciu sacharidov a bielkovín, spolu s vitamínmi, minerálmi, vlákninou a ďalšími živinami. Obvykle majú vyššie množstvo sacharidov ako bielkovín, preto má gainer vyššiu energetickú hodnotu. Pri naberaní váhy je totiž dôležité, aby bol energetický príjem vyšší než výdaj. Proteíny sú zas dôležité pre budovanie svalov. Podľa typu gaineru obsahujú od 30 až do 50 % bielkovín, väčšinou ide o srvátkový proteín (hlavne koncentrát a izolát), ale aj hovädzí proteín, vaječný proteín, ale aj vegan proteíny, prípadne kombinácia viacerých druhov proteínov pre pokrytie potreby širšieho spektra aminokyselín.

Kedy brať gainer? Pre koho je určený?

Gainer je určený pre každého, kto má problém s nabratím váhy. Je vhodný pre ženy aj pre mužov v každom veku. Gainer je možné užívať kedykoľvek, v deň tréningu ale aj počas voľných dní. Optimálnu dávku treba prispôsobiť pre každého individuálne. Pri nesprávnom dávkovaní síce budete rýchlo priberať, ale prírastok na hmotnosti bude tvorený najmä tukom, nie svalmi. Gainer je vhodné užívať najmä tesne po tréningu na obnovenie glykogénových zásob vo svaloch.

Najlepšie hodnoteným výrobkom je Nutrend Mass Gain chocolate cacao 1050 g. Pokiaľ ste si nevybrali v tejto kategórii žiadny produkt, pozrite sa aj na kategórie Glukóza a dextróza, Hard - vyšší podiel sacharidov, Maltodextrín a Soft - vyšší podiel bielkovín. Užívatelia si najviac obľúbili značky Nutrend.

Sacharidy a gainery - Kakao - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Sacharidy a gainery - Kakao ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Sacharidy a gainery - Kakao na 92 %
Recenzia produktu: BiotechUSA Hyper Mass (sáčok) Čokoláda 1000 g
5 / 2x
Kupovala som pre priateľa, je vcelku spokojný. Len si upravil pomer vody a gaineru, aby nebol tak hustý. Inak dobrá čokoládová chuť. Mne sa zdal byť až príliš sladký.
Recenzia produktu: Reflex Nutrition Instant Mass Heavy Weight čokoláda 2 kg
5 / 1x
Dobrý gainer
Recenzia produktu: Extrifit Hardcore Gain 21 čučoriedka 3 kg
5 / 2x
Výborný protein hlavně skvělá chuť.
Recenzia produktu: Prom-In Maltodextrin 1.3 kg
5 / 1x
zatím nemám co vytknout
Recenzia produktu: Extrifit G 15 Anabolic Gainer jahoda banán 3000 g
5 / 2x
Dobrej poměr cena/výkon :)
Recenzia produktu: Prom-In Glukóza g 1000 g
5 / 2x
Výborná rozpustnost
Recenzia produktu: GymBeam Vitargo Energy 1000 g
5 / 1x
Nemal som ho lebo som zrusil objednavku.
Recenzia produktu: Reflex Nutrition Instant Mass Heavy Weight čokoláda 5.4 kg
4.8 / 4x
Je to dobrej gainer, čokoláda lepší jak vanilka, i se líp rozpouští
Recenzia produktu: Reflex Nutrition One Stop XTREME Čokoláda 2.03 kg
4.8 / 4x
Bezkonkurenční výrobek od firmy Reflex. Naprostá spokojenost.
Recenzia produktu: Reflex Nutrition One Stop XTREME Vanilka 2.03 kg
4.8 / 4x
Naprosto bezkonkurenční protein. Ale tomu se u firmy Reflex ani nelze divit.

Produkty z kategórie Sacharidy a gainery sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Sacharidy a gainery. V kategórii Sacharidy a gainery nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.