Veterina

Pripravme spolu našich štvornohých miláčikov na nové jarné dobrodružstvá. Doprajte im všetky potrebné vitamíny a minerály aby boli v skvelej kondícii a ochráňte ich pred parazitmi. Pri zvieratkách tiež nezabúdajte na dôkladnú hygienu celej domácnosti.

Ochrana pred parazitmi

Kondícia zvierat

Starostlivosť o srsť

Život so zvieratkom

antiparazitika

Jarné slniečko priam láka na prechádzky v prírode, a s kým si počas nej užijete viac zábavy ako s vašim štvornohým maznáčikom? V jarnej sviežej tráve sa však skrývajú nezvaný hostia, ktorí vedia spôsobiť veľa problémov. Kliešťa si môžete ľahko priniesť ako nechcený suvenír z príjemnej prechádzky. Ďalším nepríjemným prekvapením sú blchy, ktoré vie Váš psík či mačička chytiť vonku, hlavne od iných zvieratiek. Nenechávajte preto nič na náhodu a chráňte svojich miláčikov nielen v jarnom období, ale po celý rok.

Frontline

Frontline pipety sú mimoriadne účinné prípravky, ktoré nielen chráni vášho miláčika pred parazitmi, ale hubením lariev a vajíčok už nakladených u vás doma zabráni ďalšiemu rozmnoženiu bĺch v domácnosti. Jednoduchá, ale vysokoúčinná ochrana vašich domácich maznáčikov pred blchami a kliešťami. Aktívna zložka IGR (Insect Growth Regulator) navyše bráni liahnutiu a rozmnožovaniu parazitov vo vašej domácnosti. S parazitmi zatočí už za 24 hodín a účinne chráni po dobu 14 dní pred klieštami a až 28 dní pred blchami.

Okrem vonkajších parazitov ohrozujú domáce zvieratá aj vnútorné parazity. Pri nich je dôležitá prevencia – nezabudnite svojho miláčika odčerviť minimálne každýc 6 mesiacov, ideále však každé 3 mesiace.

kondicia

Ochranu pred parazitmi by sme mali, je však dôležité starať sa o celkové zdravie domáceho miláčika. Samozrejmosťou sú pravidelné prehliadky u veterinárneho lekára a tak isto môžete jeho zdravie podporiť aj doplnkami stravy. Tie sú dôležité hlavne u starších zvierat, prípadne ak trpia chronickými ochoreniami.

srsť

Srsť je korunou krásy (pokiaľ nemáte bezstrsté domáce zvieratko). Starostlivosť o ňu treba prispôsobiť podľa typu a dĺžky srsti. Dlhosrsté plemená psov aj mačiek treba pravidelne česať, pri ostatných stačí hlavne počas jarného a jesenného obdobia, kedy začnú viac pĺznuť. Čo sa týka kúpania zvierat najmä bytové mačky si vystačia sami, no raz za čas je vhodné ich okúpať s prípravkami určenými na ich ttyo srsti. Ako rýchla pomoc najmä pri náhlom zašpinení sa poslúžia vlhčené obrúsky. U zvierat treba dbať aj na hygienu očí, uší a ňufáčikov, pretože nečistoty na týchto citlivých miestach môžu ľahko spôsobiť nepríjemné zápaly.

domacnosť

Čo si budeme hovoriť – lepší život je s domácim miláčikom. Vďaka zvieratku budete mať lepšie psychické zdravie aj fyzické zdravie – taká prechádzka so psíkom je účinný tréning. Preto si zaslúžia našu lásku, pozornosť, a aby mali príjemné a čisté prostredie. Vyskúšať môžete tiež smart produkty – samočistiaci záchodík či automatické krmítko uľahčia život vám aj vašim miláčikom.

upratovanie

Udržiavať si čistú domácnosť je základ, a pri zvieratkách to platí dvojnásobne. Všetkých chlpov a iných nečistôt sa zbavíte jednoducho s našimi pomocníkmi.