Nepotrvá dlho a babie leto čoskoro vystrieda jeseň maľovaná farbami. V zimnom nečase sa opäť raz uchýlime ku krbom a teplu domova, a prípadné snehové šialenstvo budeme môcť pozorovať z bezpečia spoza okna. Netreba však zabúdať na to, že zimná sezóna so sebou prináša iné nástrahy- nie von, ale priamo do našich domovov – sú nimi najmä vírusy spôsobujúce prechladnutie a chrípku. Ako s chrípkovými vírusmi bojovať a ako ostať fit, aby vám zima prinášala len radosť? Prečítajte si náš prehľad najúčinnejších liekov a vyberte si svoju zbraň do boja proti zimným nástrahám!

Pilulky

Kvapky a sirupy

Cmúľacie pastilky

dasdas

Vyzbrojte sa ešte pred zimou!

Súčasťou každej výzbroje by mali byť tradičné stálice, po ktorých siahame každoročne, a medzi ktoré patria:

  • Doplnky stravy na báze vitamínu C
  • Sirupy proti kašľu
  • Cmúľacie pastilky s vysokým obsahom liečivých látok
htrrt

Mýtus: Prechladnutie pri neliečení prechádza do chrípky.

Fakt: Chrípka nie je len ťažšou formou prechladnutia. V skutočnosti sú obe choroby spôsobované inými typmi vírusov.

Mýtus: Chrípku vyliečim pomocou antibiotík.

Fakt: Chrípka je ochorenie, ktoré sa nedá liečiť antibiotikami. Spôsobujú ju totiž vírusy, proti ktorým nie sú antibiotiká účinné. Antibiotiká zaberajú na ochorenia spôsobované baktériami.

fds
Na ochranu pred vírovými ochoreniami je dôležité mať dobré vybavenie.

Rakytník

Šípky

Cesnak

das

Echinacea

Spirulina

Chlorella

Ženšen

Pestrec

Prírodné liečivá

Je pravda, že klasické lieky pôsobia rýchlo a dokážu nám v priebehu niekoľkých minút pomôcť napríklad s bolesťou. Ale možno nastal čas, kedy by sme sa mohli začať zaoberať viac prevenciou a všímať si „liekov“ tam, kde sme ich doteraz nevideli, no naše staré mamy ich poznali už dávno. Vyskúšajte silu liečivých byliniek!

gre
fds

Vyskúšajte...

Pestrec je rastlina, ktorá sa nám môže javiť známa, ale nie je tomu tak. Aj keď sa podobá obyčajnému bodliaku, jeho domovinou je Stredomorie a v našich končinách sa prakticky nevyskytuje. Aj napriek tomu sa jedná o rastlinu, ktorú nemôžeme prehliadnuť. Má takpovediac zázračné regeneračné účinky, pozitívne vplýva na imunitu a je vyhľadávaným liekom proti cirhóze pečene.

Vyberte si svojho bojovníka kliknutím na jednu z rastlín a vyberajte z desiatok produktov na našej stránke.