Sprievodca svetom kozmetiky

 

Aká téma vás zaujíma?

 

kosmetika péče o pleť
Jak určit typ pleti

Ako určiť typ pleti?

Toľko kozmetiky, ale čo si vybrať? Výber bude o poznanie ľahší, keď dokážete porozumieť potrebám svojej pleti. Náš jednoduchý test na určenie typu pleti vám dá jasnejšiu predstavu a pomôže vám zostaviť ošetrujúci režim, ktorý váš typ pleti najviac ocení. Zistite tiež, aké kozmetické zložky by ste pre seba mali vyhľadávať a čomu sa, naopak, vyhýbať. Nech už je vaša pleť mastná alebo suchá, citlivá či zrelá, spoznajte ju zblízka a doprajte jej tú najlepšiu starostlivosť.

typ pleti

Ako sa zbaviť akné

Trápi nás počas dospievania aj ako dospelých – akné je skrátka najčastejším problémom s pleťou. Aby ste mohli akné efektívne liečiť, je potrebné lepšie porozumieť jeho vzniku, načúvať svojej pleti a vybrať vhodnú ošetrujúcu kozmetiku na akné. Problematická pleť je najčastejšie mastná alebo zmiešaná a u nás nájdete rozsiahly výber ľahkej kozmetiky, ktorá pleť nezaťaží a hydratuje. Spoznajte pleťové séra s aktívnymi látkami proti tvorbe vyrážok, ako je kyselina salicylová, alebo krémy na akné s antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami.

Jak se zbavit akné
akné
s

Ako správne čistiť pleť

Správne a dôkladné čistenie je základným pilierom krásnej a zdravo vyzerajúcej pleti. Malo by sa stať vaším rituálom každý večer aj ráno. Objavte čistiace vody, micelárne vody a čistiace gély a krémy na každodenné použitie. Vo vašej kúpeľni by nemal chýbať ani tvárový peeling na hĺbkové čistenie pleti, ktorý je vhodné používať cca 1 – 2× týždenne. Skvelými pomocníkmi sú tiež špeciálne prístroje na čistenie pleti, ktoré sa postarajú nielen o odstránenie nečistôt, ale aj o príjemnú masáž a prekrvenie pokožky. Po čistení pleti nezabúdajte ani na hydratačný krém.

Jak čistit plet

Prírodná kozmetika na pleť

Objavte skutočnú silu prírody v starostlivosti o pleť. V ponuke Pilulka.sk nájdete kozmetiku pre vašu každodennú krásu. Najväčším plusom prírodnej kozmetiky je, že neobsahuje syntetické látky, ktoré sa cez pleť absorbujú do tela, usadzujú sa v ňom a môžu spôsobovať zdravotné problémy. Ekologické produkty nie sú testované na zvieratách a sú bez obsahu škodlivých chemických látok, takže nezaťažujú životné prostredie ani vaše zdravie.

d
kosmetika přírodní
péče o pleť
péče o tělo
l

Ako vybrať parfum

Svet parfumov a ich podmanivých vôní nie je taký tajomný, ako sa môže zdať. Ak ste doteraz vyberali parfumy štýlom „vonia – nevonia“, ukážeme vám, v čom tajomstvo luxusných parfumov spočíva. Objavte kompozície s jarnými kvetmi alebo orientálnym korením a naučte sa rozlíšiť intenzitu vonných látok. Potom zvládnete vybrať pre seba aj svojich milovaných tú pravú vôňu, ktorá vystihne a podčiarkne osobnosť nositeľa.

parfem
péče o tělo
vlasy

Ako sa starať o vlasy

K zdravej a oslnivej hrive vám pomôže kompletná vlasová kozmetika. V našej ponuke si môžete vybrať šampón vyhovujúci priamo potrebám vašich vlasov, vyživujúce kúry podporujúce rast vlasov aj ich regeneráciu a kúry proti vypadávaniu vlasov. Vybrať si u nás môžete tiež z palety farieb na vlasy, ktoré obsahujú rastlinné extrakty a vďaka svojmu zloženiu bez parabénov a amoniaku sú k vašim vlasom zvlášť šetrné. Nechýba ani ponuka produktov na styling, vlasových doplnkov a vitamínov.

Jak pečovat o vlasy
vlasy
Ako vybrať šampón na vlasy

Ako vybrať šampón na vlasy

Čisté vlasy a zdravá pokožka hlavy sú hlavné podmienky pre ďalšiu starostlivosť s vlasovou kozmetikou. Preto je výber vhodného šampónu rozhodujúci pre celkový vzhľad vašich vlasov. Hľadajte šampóny, ktoré šetrne umývajú a zbytočne nevysušujú, ale zároveň priaznivo pôsobia na pokožku hlavy. Či už sa stretávate s lupinami, chcete úľavu od svrbenia alebo túžite podporiť rast nových vlasov, tu vás prevedieme výberom toho najlepšieho šampónu pre vaše potreby.

sampon na vlasy

Čo na rast vlasov

Zostáva vám na hrebeni čoraz viac vlasov? Nezúfajte, tu sa dozviete všetko potrebné o cykle rastu a vypadávania vlasov. Najskôr identifikujte príčinu nadmerného vypadávania, môže ísť napr. o stres, hormonálne zmeny aj nevhodnú životosprávu. Potom sa zamerajte na kozmetiku na rast vlasov, ktorá stimuluje korienky a podporuje zdravie pokožky hlavy. Myslite však aj na výživu zvnútra – vitamíny na vlasy dopomáhajú ako k pevnejším lokniam, tak aj k pevnejšiemu zdraviu vlasov.

rast vlasov
rast vlasov
péče o lvasy

Autor článku

Klára Hausteinová

Písanie pre mňa nie je len koníček, ale hlavne spôsob, ako priniesť informácie všetkým, ktorí hľadajú inšpiráciu a rady – prevažne potom v oblasti zdravia a materstva. Keď práve netvorím, nájdete ma na cestách, ponorenú do fantasy knihy, alebo na výlete v prírode.

Všetky články od autora