Ryžové proteíny - Vegan

(4 produktov)

K budovaniu a rysovaniu svalov nestačí len tvrdá drina a kvalitný tréning, nesmieme zabúdať na dostatočnú dávku bielkovín, ktoré sú základnou stavebnou jednotkou všetkých organizmov a bez nich by naše úsilie nemalo žiadaný efekt. Proteínové nápoje, …

 Zobraziť viac

K budovaniu a rysovaniu svalov nestačí len tvrdá drina a kvalitný tréning, nesmieme zabúdať na dostatočnú dávku bielkovín, ktoré sú základnou stavebnou jednotkou všetkých organizmov a bez nich by naše úsilie nemalo žiadaný efekt. Proteínové nápoje, koktaily, tyčinky, kaše a ďalšie doplnky podporujú budovanie a rast svalov a ich regeneráciu. Nájdete ich v sekcii športová výživa. Proteínové nápoje nepoužívame ale len pred alebo po cvičení na budovanie a udržiavanie svalovej hmoty, ale aj pri diétach, kedy prijímame málo bielkovín (zdroj esenciálnych aminokyselín) z bežnej stravy do tela. Naše telo nevie bielkoviny samo vytvárať a ukladať ako napríklad tuky, prijímame ich len z bežnej potravy a to vo forme živočíšnej a rastlinnej. Medzi zdroje živočíšnych bielkovín patrí mäso, vajcia a mliečne výrobky, medzi zdroje rastlinných bielkovín radíme hlavne strukoviny, obilniny, orechy a semená.

Výhody živočíšnych zdrojov bielkovín:

 • Vysoký obsah bielkovín
 • Všetky obsahujú esenciálne aminokyseliny
 • Najvyššie využiteľné zdroje bielkovín pre človeka sú vajcia a mlieko

Nevýhody živočíšnych zdrojov bielkovín:

 • Vysoký obsah tukov
 • Nižší obsah esenciálnych mastných kyselín
 • Pomalšia stráviteľnosť → hnilobné procesy v tele (riziko nádorových ochorení)
 • Neobsahujú vlákninu
 • Intolerancia laktózy

Výhody rastlinných zdrojov bielkovín:

 • Bez zlého cholesterolu
 • Zdroj esenciálnych mastných kyselín, vitamínov, minerálov, enzýmov a vlákniny
 • Prevencia vzniku nádorových ochorení
 • Lepšie ceny

Čo sú ryžové proteíny?

Ryžové proteíny sa radia medzi rastlinné proteíny a predstavujú kvalitný príjem bielkovín pre vegetariánov, vegánov, celiatikov a alergikov. Ide o plnohodnotnú náhradu bielkovín živočíšneho pôvodu (srvátkových proteínov) získavaných izoláciou bielkovín z bielej alebo hnedej ryže. Tento proteín je dobre stráviteľný s nízkym obsahom sacharidov. Je vhodný na užívanie pri naberaní svalovej hmoty, pri redukčných diétach k ochrane svalov alebo pre jedincov s intoleranciou na laktózu. Neobsahuje tuky ani cukry, je hypoalergénny a obsahuje prirodzené množstvo vlákniny, vitamínu B a E. Okrem toho môžeme ryžové proteíny využívať aj pri pečení alebo pridávať do smoothie. Ďalšou alternatívou medzi vegan proteínmi môžu byť konopné proteíny, sójové proteíny a hrachové proteíny.

Výhody ryžového proteínu:

 • Vysoký obsah antioxidantov
 • Hypoalergénny (bez lepku)
 • Obsah vitamínov B a E a vlákniny
 • Nedráždi žalúdok
 • Dobrá biologická využiteľnosť

Nevýhody ryžového proteínu:

 • Horšia chuť než u srvátkových proteínov
 • Vyššia cena
 • Neobsahuje kompletné spektrum aminokyselín

Ako užívať a dávkovať ryžový proteín?

Pre dostatočnú regeneráciu a rast svalovej hmoty je odporúčaná denná dávka ryžového proteínu okolo 1 - 1,5 g na kilogram telesnej hmotnosti ako dostatočný príjem. Aktívny športovci užívajú ryžový proteín v kombinácii s hrachovými proteínom pre kvalitnú regeneráciu a rast svalovej hmoty. Oba tieto proteíny je možné užívať pred tréningom aj tesne pred spaním. Určiť všeobecne presné dávkovanie proteínov nemožno. Musíme prihliadať k niekoľkým faktorom, ako je váha, vek, diéta a športová aktivita, ak sme rekreačným alebo silovým / vytrvalostným športovcom. Prihliadnuť musíme tiež na množstvo prijatých bielkovín v bežnej strave, nezabúdajte na hydratáciu a či ide o tréningové alebo netréningové dni. Hlavným kľúčom k účinnosti všetkých proteínov je načasovanie, rozdeľte si dávkovanie bielkovín na pravidelný príjem počas celého dňa.

Zákazníci hodnotia najlepšie rady GymBeam, Kompava a VanaVita. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Kompava VEGAN PROTEIN prášok, 100% rastlinný proteín, čokoláda a višňa 525 g.

VanaVita BIO Ryžový proteín 500 g

BIO Ryžový proteín je výborný zdroj rastlinných bielkovín, ktoré prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty, ako aj k udržaniu zdravých kostí. Je preto obľúbený najmä medzi silovo cvičiacimi športovcami, ale aj menej aktívnymi ľuďmi, ktorí majú problém prijať dostatok bielkovín zo stravy.

Môžete mať v pondelok 5. 6.

Kompava VEGAN PROTEIN prášok, 100% rastlinný proteín, čokoláda a višňa 525 g

Vegan protein sa skladá len z tých najlepších a najkvalitnejších zložiek - 100% rastlinný, zložený z 3 druhov rastlinných proteínov, doplnený rastlinnými BCAA, vitamínovým B-komplexnom, vitamíny B12 a D3. Obsahuje až 60 % bielkovín a je sladený xylitolom a stéviou.

Môžete mať v pondelok 5. 6.

GymBeam Rice Protein vanilla 1000 g

Rice Protein je ryžový proteínový izolát so 74%-ným podielom bielkovín. Je výborným zdrojom proteínu pre vegetariánov, vegánov a tých, ktorí uprednostňujú 100% rastlinný zdroj bielkovín.

Môžete mať v stredu 14. 6.

GymBeam Rice Protein chocolate 1000 g

Rice Protein je ryžový proteínový izolát so 74%-ným podielom bielkovín. Je výborným zdrojom proteínu pre vegetariánov, vegánov a tých, ktorí uprednostňujú 100% rastlinný zdroj bielkovín.

Môžete mať v stredu 14. 6.

Produkty z kategórie Ryžové proteíny sme pre vás zoradili od najlepšie hodnotených. Od najlacnejších produktov sme zoradili kategóriu Ryžové proteíny. V kategórii Ryžové proteíny nájdete tovar poskladaný od najkvalitnejších kúskov.