Mgr. Dominika Zourková
Dobrý deň,
v prípade problémov, ktoré popisujete je nevyhnutné navštíviť lekára. Voľnopredajné lieky na bolesť nenahradia účinok antikonvulzívnych liekov, ktoré sú obvykle na dané problémy predpisované a medzi ktoré patrí aj Biston (karbamazepín). Dávkovanie konkrétneho lieku je potrebné skonzultovať s lekárom, poprípade s lekárnikom v závislosti na Vašom zdravotnom stave a užívaných liekov. Obvykle sa liečba začína na nižších dávkach a postupne sa dávky zvyšujú až kým bolesť nezmizne.
Prajem pekný deň,
Zourková
Podobné otázky
Mucosolvan q calcium
Choroby a príznakyImunitaKašeľVitamín CVitamín DZdravie a prevenciaDobrý deň môže sa súčasne podávať mucosolvan a calcium chloratum teva ? Dieta bralo 3 dni stoptusin ale už jej akoby bránilo lebo začala odkasliavat tak sme prešli na mucosolvan a ten jej oveľa viac pomáha lepšie povolil.hlieny ale je stále zachripnuta môže sa podávať aj calcium? 5 rokov dieťa
zobraziť odpoveďSvrbenie nôh
Choroby a príznakyDoplnky stravyZdravie a prevenciaDobrý deň,
mám extrémne svrbenie nôh a najmä stehien a to najmä večer. Skúšala som vymeniť aviváž, nosiť voľné oblečenie, rôzne krémy a teraz nemám ani stres. Mám aj zväčšené uzliny, neviem či to môže mať súvis, ale chcela by som Vás
poprosiť o radu, čo na to.
Ďakujem pekne za odpoveď
Najnovšie otázky
Infekcia
Dobrý deň,
pred týždňom som mala miernu horúčku 37 °C a bol mi opuchnutý lymfatický uzol. O niekoľko dní sa pridala bolesť na ľavej strane hrdla a mierny nádcha, ale kašeľ takmer nebol. Väčšina hlienu sa vylučovala z hrdla a bolesť bola hlavne pri ľavej mandli. Potom sa objavil hnis, ktorý po pár dňoch zmizol. Teraz sa na druhej mandli objavil malý „hrčka“ (štrk), ktorá nebolí, ale spôsobuje pocit, že niečo prekáža v hrdle.
Chcela by som poradiť, či je to normálne po angíne, alebo je potrebné vyhľadať lekára?
Spýtajte sa lekárnika
Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.



