Ako sa lieči Ureaplasma?
Choroby a príznakyrád by som sa poradil. Mám 29 rokov a som muž. Už piaty týždeň trpím infekciou Ureaplasma. Pred piatimi dňami mi doktor predpísal liečbu. Mám užívať Doxyben dvakrát denne počas 20 dní. Pred nasadením antibiotík boli príznaky oveľa menšie. Prvé dva dni na antibiotikách bolo všetko v poriadku, ale od tretieho dňa mám problémy s močovým mechúrom, ktorý ma svrbí, trochu bolí a po celý deň mám silné nutkanie močiť, ale keď idem na záchod, tak sa v podstate nič nedeje. Zistil som, že keď dlhšiu dobu nechodím na záchod, napríklad v noci, tak ráno po prebudení nemám s tým problém. Ale akonáhle idem ráno na malú, tak sa to opäť začína prejavovať po celý deň. Je ťažké to vydržať. Neviete, či je to v poriadku a ide o príznaky liečby?
Moja druhá otázka sa týka toho, či je v poriadku, že chodím cvičiť do posilňovne aj napriek liečbe tejto infekcie antibiotikami? Zaoberám sa kulturistikou a momentálne sa pripravujem na preteky a bohužiaľ si nemôžem dovoliť dať si pauzu. Čo sa týka antibiotík, tak z nich nemám únavu a pod. Len sa chcem opýtať, či to nijako neohrozí úspešnosť liečby?
Vopred ďakujem a prajem pekný deň.
Mgr. Dominika Zourková
Dobrý deň, problémy s močovým mechúrom, svrbenie a nutkanie na močenie, ktoré popisujete, môžu súvisieť so samotnou infekciou alebo s tzv. superinfekciou. V každom prípade by bolo vhodné poradiť sa so svojím lekárom. Ak ťažkosti pretrvávajú alebo sa zhoršujú, možno bude potrebné prehodnotiť plán liečby. Pokiaľ ide o otázku týkajúcu sa cvičenia v posilňovni, dôrazne odporúčam počas liečby odpočívať. Hoci aktivity ako kulturistika a príprava na súťaže sú dôležité, nadmerná fyzická námaha môže ovplyvniť imunitný systém a sťažiť proces liečby. Nadmerné cvičenie tiež prispeje k celkovej únave a oslabeniu organizmu. Prajem vám pekný deň, Zourková
Podobné otázky
O co ide a aky postup zvolit
Choroby a príznakyPriatel, 43 rocny, trpi uz rok tymito priznakmi: bolesti hlavy, zavrate, busenie srdca, tlak na hrudi, svalova slabost, trpnutie prstov na rukach aj nohach, svalove tiky, zvyseny tlak, neopodstatnena unava, az zatvaranie sa oci, psychicke a fyzicke vycerpanie, ktore neustupuje ani po kludovom rezime, relaxacnych cviceniach. Bol na neurologii, urobili fyz.vysetrenie(hl.nervy, reflexy, svalová sila a tonus, koordinácia), odoslany na CT mozgu+KL, ocne. Vysledky tychto vysetreni ok. Je mi jasne, ze tieto priznaky suvisia s viacerymi zdrav. problemami. Kedze ziadne dalsie odporucanie nedostal, prosim vas o nazor, s akymi zdrav. rizikami tieto priznaky najviac suvisia a aky dalsi postup ohladne dalsich vysetreni by ste odporucili. Dakujem.
zobraziť odpoveďNajnovšie otázky
Spýtajte sa lekárnika
Odborné rady a odpovede na vaše otázky, a to z pohodlia vášho domova.



