Přírodní drogerie

Dotknite sa s nami prírody

přírodní drogerie
Staráte sa o svoje telo prírodnou kozmetikou, ktorá je šetrná ako k vášmu zdraviu, tak aj životnému prostrediu a prírode, pretože neobsahuje škodlivé látky, ako sú ropné deriváty, žieraviny, fosfáty a pod.? Dobre robíte. Ale viete, že ak upratujete svoju domácnosť bežnými čistiacimi prostriedkami, ktoré sú doslova plné chemikálií, pokožkou sa vám vstrebávajú do organizmu, o vplyve na životné prostredie nehovoriac? Pritom ekologické čistiace prostriedky majú rovnaké účinky, ako tie tradičné zložené z agresívnych látok typu chlór a pod. Poďme sa spoločne pozrieť pod pokrievku eko upratovania a šetrime našu planétu.

Koniec doby jedovej pri upratovaní

Niet nad vôňu a sviežosť čerstvo vypranej bielizne. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, nakoľko všetky pracie prostriedky, aviváže a bielidlá, ktoré nie sú biologicky odbúrateľné, zaťažujú prírodu? Ktoré látky obsiahnuté v čistiacich a pracích prostriedkoch sú najviac toxické a čím ich nahradiť?

doba jedová

Prečo používame prírodnú drogériu

Nie je plná chémie

Tradičné čistiace prostriedky obsahujú chemický koktail dráždivých látok, ako sú fosfáty, amoniak, chlór, umelé farbivá a mnoho ďalších. Tieto látky pôsobia negatívne na naše zdravie, škodia životnému prostrediu a pre alergikov a astmatikov sú doslova nočnou morou.

Neubližuje prírode

Pri používaní klasických pracích práškov zostáva až 50 % neodbúrateľných zvyškov v odpadových vodách aj napriek priechodu čistiacou stanicou. Tieto látky sa následne vstrebávajú do pôdy a podzemných vôd, odkiaľ sa dostávajú do tiel živočíchov aj rastlín, čím dochádza ku kolobehu narušujúcemu rovnováhu ekosystému.

Spoľahlivo funguje a krásne vonia

Nielenže šetrí naše zdravie aj prírodu, navyše krásne vonia éterickými olejmi z najrôznejších bylín, rastlín aj ovocia. Takže sa pri každom čistení svojej domácnosti pokojne zhlboka nadýchnite sviežej vône a nemusíte po upratovaní zbesilo vetrať chemické výpary. Choďte na to prírodne!

Široký výber a často nulový odpad

Okrem prírodnej kozmetiky nájdete na Pilulke aj široký výber EKO drogérie, ktorej sortiment neustále dopĺňame a rozširujeme o ďalšie zaujímavé značky. Napríklad produkty značky Attitude sú v recyklovateľných obaloch, takže po ich spotrebovaní skutočne nezostane žiadny odpad.

1
eko drogerie
drogerie
úklid bez chemie
feel eco

Feel Eco – tvoríme produkty pre naše rodiny a deti

Feel Eco vytvára produkty pre zdravý domov, vyvinuté v súlade s prírodou. Pýši sa starostlivo vybranými surovinami, ktoré sú 100 % odbúrateľné, ale pritom si zachovávajú svoju účinnosť.

eko drogerie
prací prostředky

Attitude – to najlepšie pre deti aj dospelých

Kanadská značka Attitude vyrába len prípravky šetrné k ľudskému zdraviu aj prírode, a to bez kompromisov. Na ich výrobu používa zásadne obnoviteľné, prírodné zdroje. Všetky výrobky, balené do úplne recyklovateľných obalov, sú obľúbené pre svoju krásnu vôňu a schopnosť peniť. Navyše zaujmú svojim čistým, originálnym dizajnom.

attitude
bio drogerie
čisté nádobí
planeta
dětská drogerie
sonett

Sonett – pionier ekologickej drogérie

Voňavé produkty nemeckej značky Sonett pochádzajú iba z ekologického poľnohospodárstva a majú tradíciu už od roku 1977. Všetky produkty sú biologicky odbúrateľné a nealergénne. Kvalita surovín a šetrný vplyv na životné aj prírodné prostredie robia z tejto značky „najčistejšiu“ drogériu v kategórii bio/eko. Objavte kvalitu s tradíciou.

eko bio