Detská výživa

Detská výživa

Vhodnú detskú výživu vyberajte predovšetkým podľa veku vášho bábätka. Niektoré dojčenské výživy sú vhodné pre deti už od narodenia, iné až od určitých mesiacov. Prvé príkrmy sú určené už deťom od ukončeného 4. mesiaca. Vhodnejšie je začať so zeleninovými príkrmami.

Dojčenské mlieka

Dojčenské mlieka

Najprirodzenejšou výživou pre bábätko je dojčenie, pretože materské mlieko je to najlepšie, čo vaše dieťatko potrebuje v prvých mesiacoch života, a svojím zložením je nenahraditeľné. Obsahuje dôležité živiny, minerály aj esenciálne mastné kyseliny nevyhnutné pre jeho zdravý rast a vývoj, predovšetkým mozgu. Zároveň obsahuje vysoké množstvo vitamínov a látok podporujúcich imunitu detí.

Počiatočné dojčenské mlieka
Počiatočná dojčenská výživa je určená novorodencom až do 6. mesiaca života. Výrobcovia najčastejšie značia mlieka číslicou „1“.
Používa sa ako náhrada materského mlieka v prípadoch, keď mamička nemôže dojčiť. Dojčenské mlieka sa svojím zložením aj nutričnými hodnotami podobajú materskému mlieku, preto nie je potrebné mať obavy, že dojča bude trpieť. Dojčenské mlieka zároveň obsahujú nevyhnutné vitamíny, minerály a probiotické látky, ktoré posilňujú imunitný systém a prispievajú k zdravému rastu.

dojčenské mlieko

Pokračovacie dojčenské mlieka
Tieto dojčenské mlieka sú určené deťom od 6. mesiaca. Označované sú väčšinou číslicou „2“.
Pokračovacie mlieko už by nemalo slúžiť ako jediný zdroj výživy, najčastejšie je vhodné začať ho podávať spoločne so začínajúcim príkrmom. Avšak nie je nutnosťou okamžite prejsť s úderom šiesteho mesiaca na mlieko pokračovacie, vhodnejšie je ešte nejakú dobu pokračovať s mliekom počiatočným. Pokračovacie mlieka sú zároveň obohatené o železo, jód a zinok, prípadne vitamíny A, D, E a C.

Batoľacie mlieka
Batoľacie mlieka bývajú najčastejšie označené číslicou „3“, popr. „4“, „5“ alebo junior a sú určené pre deti od 10. alebo 12. mesiaca, teda pre staršie dojčatá a batoľatá.

Vďaka vyváženej porcie živín, vitamínov a minerálov zabezpečujú mlieka pre bábätká správny vývoj a rast. Mnohé mlieka pre novorodencov obsahujú živé probiotické kultúry, podobné tým z materského mlieka. Tieto mlieka už môžu byť ochutené vanilkovou alebo inou príchuťou.

Juniorské mlieka
Juniorské dojčenské mlieka sú určené od 24 mesiacov a na obale sú označené číslicou „4“ alebo „5“. Aby bol prechod z batoľacieho, či materského mlieka čo najjednoduchší a vaše bábätko novú stravu dobre znášalo, vyberte si kvalitné juniorské mlieko s obsahom vitamínov a minerálov, ktoré je prispôsobené potrebám mlieka pre väčšie bábätko.

hipp combiotik

Deti potrebujú pre svoj zdravý rast a vývoj jedálniček, ktorý sa od toho „dospeláckeho“ líši. Napríklad pre správny rast kostí potrebuje vaše dieťa 7 × viac vitamínu D na kg telesnej hmotnosti ako vy.

Vyskúšajte mliečnu batoľacie výživu od 2 rokov – HiPP 4 Junior Combiotik

 KÚPIŤ

Mlieka so špeciálnou úpravou
Existujú špeciálne mlieka, ktoré myslia na deti so špecifickými ťažkosťami, či už je to časté grckanie, sklon k alergiám alebo zápchy.

Dojčenské mlieka
Detské fľaše s cumlíkom

Detské fľaše s cumlíkom

Fľaše pre deti boli navrhnuté na podávanie materského mlieka dojčeným deťom. Umožňujú bábätku piť jeho vlastným prirodzeným spôsobom. Cumlíky u fľaštičiek sú vyrobené z veľmi jemného a odolného silikónu, latexu či kaučuku.

detské fľaše

Väčšina detských fľaštičiek je prispôsobených, aby sa nedostával vzduch do bruška bábätka a napomáhajú tak predchádzať nepríjemným kolikám.

Vyskúšajte fľašu Natural od Philips Avent, ktorá umožňuje prirodzený spôsob kŕmenia z fľaše.
KÚPIŤ

Detské kaše
kaše

Mliečne kaše

Mliečne detské kaše sú bohaté na obilniny, vitamíny a minerálne látky, dôležité pre správny vývoj bábätka. Pri výbere sa vždy orientujte podľa najnižšieho odporúčaného veku dieťaťa pre konzumáciu daného príkrmu.

hami kaše

Na túto mliečnu kašu bude vaše dieťa vstávať s chuťou. Obsahuje kvalitné obilniny, ktoré pre malých neposedníkov predstavujú prirodzený zdroj energie na nové zážitky každý deň.

Bez pridaného cukru, obsahuje len prirodzene sa vyskytujúce cukry.


KÚPIŤ

Nemliečne kaše

Nemliečne kaše neobsahujú kravské mlieko, teda sú vhodné aj v prípade alergie. Sú ľahko stráviteľné a obsahujú cenné živiny. Môžu slúžiť ako chutný obed alebo výdatná večera a sú ideálnou variantou pre čo najprirodzenejší prechod z tekutej stravy na kašičku. Ide o vhodný príkrm aj pri dojčení.

Detské desiaty

Detské desiaty do ručičky

Menšie desiaty v praktickom balení v podobe kapsičiek sú určené najmä na cesty, či už na prechádzky s kočíkom alebo na dlhšie cesty autom. Skvele padnú do detskej ručičky a vám ušetria veľa starostí okolo. Navyše ide o zdravé 100% prírodné pyré bez pridaného cukru v mnohých lahodných príchutiach.

sunárek
Detské sušienky a chrumky

Detské sušienky a chrumky

Rovnako ako dospelí, aj malé deti od určitého veku chcú maškrtiť sladké aj slané. Čokoládky, sušienky, chrumky a iné dobroty. Ktoré im ale dopriať, aby nadmiera cukru nemala za následok nadváhu a problémy so zúbkami? Myslite na ich zdravie a doprajte im vhodné BIO sušienky, ktoré sú menej škodlivé a dokonca môžu byť aj zdravé.

V ponuke nájdete celozrnné keksy pre deti, sušienky z ryžových chlebíčkov, ovocných oplátok či z maslových a mliečnych sušienok. Všetky dobroty pre vaše deti sú bohaté na vápnik, železo a veľa vitamínov. Okrem nízkeho obsahu tuku, sú tiež veľmi chutné a pre zdravie detí prospešné.

Detské príkrmy
prvé príkrmy

Detské príkrmy

Príkrmy a desiaty je možné podávať už od ukončeného 4. mesiaca veku dieťatka, kedy si vytvára vlastný jedálniček. V ponuke nájdete ovocné, zeleninové a mäsovo-zeleninové, avšak najvhodnejšie je začať s podávaním zeleninových príkrmov a až potom nasadiť sladučké ovocné. Od ďalších mesiacov dieťatka môžete podávať aj mäsovozeleninové príkrmy a rôzne detské menu.

Príslušenstvo pre prípravu detských jedál

Príslušenstvo pre prípravu detských jedál

Príprava pokrmov a výživ pre najmenších pre vás bude hračka s chytrými pomocníkmi, ktorí uľahčia prácu každej mamičke! Či už potrebujete pripraviť desiatu, alebo uvariť dieťatku obed, parné hrnce, mixéry a ďalšie príslušenstvo vám s tým hravo pomôžu. Navyše chutne, zdravo a rýchlo.

detský riad
detský príbor
Podbradníky
Podbradníčky a slintáčiky

Podbradníčky a slintáčiky

Podbradníčky látkové, z PVC alebo s korýtkom – všetky chránia oblečenie pred zabryzganím a nesmú chýbať v žiadnej výbavičke pre najmenšie deti. U dojčiat sa používa tzv. slintáčik, ktorý je určený malým dojčatám, ktoré často slintajú či grckajú.

Detské jedálenské stoličky

Detské jedálenské stoličky

Moderné jedálenské stoličky pre deti majú mnoho podôb, či už ide o klasické stoličky, alebo prenosné podsedáky, ktoré ľahko umiestnite na ľubovoľnú stoličku. Väčšina stoličiek je viac-bodových, vyberať môžete z plastových alebo drevených.

detský čaj
nápoje

Detské čaje, šťavy a instantné nápoje

Detské čaje sú bez kofeínu, niektoré môžu zaháňať neduhy, ako je bolenie bruška či prechladnutie. Šťavy a instantné nápoje sú vhodné pre bežné denné pitie.

hrnček

Hrnčeky pre prvé dúšky vášho bábätka

jedla pre deti