Spreje do nosa - Zdravotnícke prostriedky (28 produktov)

Tu ponúkame hlavne nosové spreje obsahujúce morskú či minerálnu vodu. Rozlišujú sa podľa toho, či obsahujú izotonický (fyziologický) roztok morskej vody (rovnaká koncentrácia soli ako majú bunky ľudského tela), alebo hypertonický roztok (vyššia …

 Zobraziť viac

Tu ponúkame hlavne nosové spreje obsahujúce morskú či minerálnu vodu. Rozlišujú sa podľa toho, či obsahujú izotonický (fyziologický) roztok morskej vody (rovnaká koncentrácia soli ako majú bunky ľudského tela), alebo hypertonický roztok (vyššia koncentrácia soli než majú ľudské bunky). Prvý variant sa používa na bežnú hygienu nosa, variant druhý uvoľňuje upchatý nos (fyzikálnym mechanizmom - na základe osmózy). Tieto prípravky sa môžu používať i dlhodobo, bez rizika poškodenia nosnej sliznice a vzniku závislosti. V ponuke máme aj prostriedky na suchú nosovú sliznicu, napr. GeloSitin.

V našej ponuke nájdete tiež voľne predajné lieky na nádchu

Sprej do nosa

Ste náchylní na nádchu a prechladnutie a otravuje vás neustále posmrkávanie? Majte vždy po ruke nosový sprej. Môžete ho použiť na vyčistenie a zvlhčenie vysušenej nosovej sliznice, znížiť opuch nosa alebo k uvoľneniu hlienu v nose. Fungujú rýchlo, do 5–10 minút uvoľnia upchatý nos a môžete sa zase voľne nadýchnuť. Dbajte však na to, že spreje na nádchu sa odporúčajú používať najdlhšie týždeň. Spreje do nosa najčastejšie obsahujú esenciálne oleje z mäty, vďaka ktorým môžete po pár minútach voľne dýchať. Pri nádche sa nám zle dýcha, bolí nás hlava a niekedy nám nechutí ani jedlo. Ak nádcha po 7 dňoch neustúpi, vyhľadajte lekára.

Morská voda v spreji do nosa

Je prírodným pomocníkom pri liečbe nádchy. Preto je vhodným prostriedkom i pre tehotné a dojčiace ženy. Obsahujú minerálne látky, ktoré sliznicu v nose zvlhčujú a zároveň regenerujú. Váš nos tak zostane bez nečistôt, soľ vás zbaví zachytených mikroorganizmov. Sú veľmi obľúbené a šetrné k telu.

Sprej do nosa pre deti

Zakúpiť môžete aj špeciálne spreje pre deti. Uľahčia vylučovanie hlienu a zmiernia opuchy sliznice nosa. Ich zloženie je jemnejšie, aby detskú sliznicu tak nedráždili a dieťaťu uľahčili priebeh ochorenia.

Sprej do nosa na alergiu

Ak trpíte alergiou na pele, prach alebo zvieraciu srsť, nosový sprej by mal byť súčasťou vašej povinnej výbavy. Predovšetkým s príchodom jari sa to alergénmi všade hemží a u citlivejších ľudí nastáva obdobie kýchania a smrkaní. Majte vždy po ruke rýchlu pomoc v podobe spreja do nosa, ktorý zmierni opuch sliznice a vyčistí ju od všetkých alergénov. Tento typ spreja je možné používať dlhodobo, nemusíte sa preto báť návyku. Dýchajte voľne v každom ročnom období.

Užívatelia hodnotia najlepšie značky Physiomer, Sterimar a Otrivin. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Aspecton nosový sprej s obsahom silíc a dexpantenolu 20 ml.

Product image

GripVis 1,6 mg/ml nosový sprej 20 ml

Môžete mať už dnes7,90 €
Product image

Quixx extra 2,6 % nosový sprej 30 ml

Môžete mať už dnes5,70 €
Product image

Sinulan forte express nosový sprej 15 ml

Môžete mať už dnes8 €
Product image

Energy Grepofit nosol aqua 20 ml

Môžete mať v utorok 10. 10.13,90 €
Product image

Delmar nosový sprej 50 ml

Môžete mať už zajtra6,40 €
Spreje do nosa - Zdravotnícke prostriedky - recenzie a skúsenosti zákazníkov
Zaujíma vás, aké skúsenosti majú s produktmi Spreje do nosa - Zdravotnícke prostriedky ostatní zákazníci? Mrknite sa na ich recenzie, nech nekupujete mačku vo vreci.
Ľudia hodnotia produkty v kategórii Spreje do nosa - Zdravotnícke prostriedky na 96 %
Recenzia produktu: Nasaleze Nasaleze nosový práškový sprej 800 mg dávok 200
5 / 3x
Vyhovuje
Recenzia produktu: Delmar Hypertonic nosový sprej 50 ml
5 / 2x
Uvolňuje nos rychleji než ostatní mořské vody
Recenzia produktu: Sterimar nosová hygiena nosový mikrosprej s obsahom morskej vody 50 ml
5 / 6x
Okamžitá úľava hlavne u detí, ktoré nevedia vysmrkať nos. Jeden strek do každej nosovej dierky a noštek je čistý a lepšie sa dýcha.
Recenzia produktu: GripVis 1,6 mg/ml nosový sprej 20 ml
5 / 2x
Karageloza v gripvise chráni nosnú sliznicu a brzdí vstup vírusu do nej
Recenzia produktu: Nollix sprej na suchú sliznicu nosa 10 ml
5 / 5x
Super
Recenzia produktu: Taffix nosový práškový sprej 1 g
5 / 18x
Maximálna spokojnosť, odporúčam pri ceste hromadnými prostriedkami.
Recenzia produktu: Aspecton nosový sprej s obsahom silíc a dexpantenolu 20 ml
5 / 3x
Veľmi dobre
Recenzia produktu: Nosko Izotonická morská voda sprej, 30 ml
5 / 9x
Vhodný aj pre menšie deti - vstrek nie je až taky silný
Recenzia produktu: Sterimar baby Nosová hygiena s obsahom morskej vody pre deti, 1 x 100 ml
5 / 2x
Výborná volba na upchaty noštek alebo kazdodennu hygienu
Recenzia produktu: Aliamare roztok izotonický aerosolový 100 ml
5 / 6x
Super sprej,používame od narodenia bez toho si už nevieme ani deň predstaviť, kedže dieťa je alergik

Pozrite sa na produkty z kategórie Spreje do nosa zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Spreje do nosa zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Spreje do nosa sme pre vás poskladali od najkvalitnejších produktov.