Spreje do nosa

(49 produktov)

Tu ponúkame hlavne nosové spreje obsahujúce morskú či minerálnu vodu. Rozlišujú sa podľa toho, či obsahujú izotonický (fyziologický) roztok morskej vody (rovnaká koncentrácia soli ako majú bunky ľudského tela), alebo hypertonický roztok (vyššia …

 Zobraziť viac

Tu ponúkame hlavne nosové spreje obsahujúce morskú či minerálnu vodu. Rozlišujú sa podľa toho, či obsahujú izotonický (fyziologický) roztok morskej vody (rovnaká koncentrácia soli ako majú bunky ľudského tela), alebo hypertonický roztok (vyššia koncentrácia soli než majú ľudské bunky). Prvý variant sa používa na bežnú hygienu nosa, variant druhý uvoľňuje upchatý nos (fyzikálnym mechanizmom - na základe osmózy). Tieto prípravky sa môžu používať i dlhodobo, bez rizika poškodenia nosnej sliznice a vzniku závislosti. V ponuke máme aj prostriedky na suchú nosovú sliznicu, napr. GeloSitin.

V našej ponuke nájdete tiež voľne predajné lieky na nádchu

Sprej do nosa

Ste náchylní na nádchu a prechladnutie a otravuje vás neustále posmrkávanie? Majte vždy po ruke nosový sprej. Môžete ho použiť na vyčistenie a zvlhčenie vysušenej nosovej sliznice, znížiť opuch nosa alebo k uvoľneniu hlienu v nose. Fungujú rýchlo, do 5–10 minút uvoľnia upchatý nos a môžete sa zase voľne nadýchnuť. Dbajte však na to, že spreje na nádchu sa odporúčajú používať najdlhšie týždeň. Spreje do nosa najčastejšie obsahujú esenciálne oleje z mäty, vďaka ktorým môžete po pár minútach voľne dýchať. Pri nádche sa nám zle dýcha, bolí nás hlava a niekedy nám nechutí ani jedlo. Ak nádcha po 7 dňoch neustúpi, vyhľadajte lekára.

Morská voda v spreji do nosa

Je prírodným pomocníkom pri liečbe nádchy. Preto je vhodným prostriedkom i pre tehotné a dojčiace ženy. Obsahujú minerálne látky, ktoré sliznicu v nose zvlhčujú a zároveň regenerujú. Váš nos tak zostane bez nečistôt, soľ vás zbaví zachytených mikroorganizmov. Sú veľmi obľúbené a šetrné k telu.

Sprej do nosa pre deti

Zakúpiť môžete aj špeciálne spreje pre deti. Uľahčia vylučovanie hlienu a zmiernia opuchy sliznice nosa. Ich zloženie je jemnejšie, aby detskú sliznicu tak nedráždili a dieťaťu uľahčili priebeh ochorenia.

Sprej do nosa na alergiu

Ak trpíte alergiou na pele, prach alebo zvieraciu srsť, nosový sprej by mal byť súčasťou vašej povinnej výbavy. Predovšetkým s príchodom jari sa to alergénmi všade hemží a u citlivejších ľudí nastáva obdobie kýchania a smrkaní. Majte vždy po ruke rýchlu pomoc v podobe spreja do nosa, ktorý zmierni opuch sliznice a vyčistí ju od všetkých alergénov. Tento typ spreja je možné používať dlhodobo, nemusíte sa preto báť návyku. Dýchajte voľne v každom ročnom období.

Užívatelia hodnotia najlepšie značky Sterimar, Physiomer a Dr. Müller Pharma. Najlepšie hodnoteným výrobkom je Physiomer Baby Nosový sprej 115 ml.

Sterimar Na upchatý nos ml 50 ml

Mikrosprej s obsahom morskej vody od 3 rokov. Prípravok je určený na dennú hygienu nosa.

Môžete mať v pondelok 12. 6.
10,66 €
9,34 €
Product image

Nosko Izotonická morská voda sprej, 30 ml

Izotonický roztok morskej vody, obsahuje 100% prírodných účinných zložiek. Čistí upchaté nosové dutiny, zmieňuje a upokojuje lokálne sympomy,čím uvoľňuje dýchanie a pomáha pri prechladnutí.

Môžete mať v pondelok 12. 6.2,95 €
Product image

Sterimar baby Na upchatý nos - nosový mikrosprej s obsahom morskej vody pre deti od 3. mesiacov, 1 x 50 ml

Nosový mikrosprej s obsahom morskej vody (hypertonický) pre deti od 3 mesiacov.

Môžete mať v pondelok 12. 6.11,19 €
Product image

Sterimar Mn nosový mikrosprej s obsahom morskej vody a mangánu 50ml 24 x 50 ml

Stérimar Mangán svojim jedinečným zložením s koncentráciou mangánu 300 krát vyššou ako v morskej vode pomáha pri liečbe alergickej nádchy, sezónnej aj celoročnej.

Môžete mať v pondelok 12. 6.12,19 €
Product image

Sterimar Baby Nosový mikrosprej s obsahom morskej vody, 50 ml

Fyziologický izotonický mikrosprej morskej vody (100 % prírodný, bez konzervačných látok) pre deti od 0 do 3 rokov veku. Má špeciálny bezpečnostný aplikátor, ktorý umožňuje veľmi jemnú aplikáciu prírodnej morskej vody. Pomáha šetrne vyčistiť detský nos aj u detí, ktoré ešte nevedia fúkať z nosa.

Môžete mať v pondelok 12. 6.10,19 €

Taffix nosový práškový sprej 1 g

Taffix™ sa používa na ochranu pred vírusmi a alergénmi šíriacimi sa vzduchom. Výdaj nosového spreja Taffix™ nie je viazaný na lekársky predpis.

Môžete mať v pondelok 12. 6.
14,99 €
Dátum expirácie: 31. 8. 2023
Product image

Quixx Nosový sprej 30 ml

Prírodná morská voda z Atlantického oceánu na uvoľnenie upchatého nosa a nosových dutín.

Môžete mať v pondelok 12. 6.5,33 €
Product image

Aliamare roztok izotonický aerosolový 50 ml

Izotonický sprej, roztok morskej vody a sodnej soli kyseliny hyalurónovej na dennú hygienu nosa a uší dospelých a detí.

Môžete mať v pondelok 12. 6.9,43 €

Fytofontana Virostop Nosový sprej 20 ml

VIROSTOP prírodný nosový sprej účinne zmierňuje príznaky chrípky, prechladnutia nádchy či ochorenia COVID-19, ale takisto preukázateľne chráni pred týmito ochoreniami. Jedinečná kombinácia prírodných zložiek lokalizuje vírusové ochorenia a zabraňuje rozvoju infekcii v tele. Vhodný od prvých príznakov ale aj preventívne pre dospelých a deti od 3 rokov.

Môžete mať v pondelok 12. 6.7,92 €
Product image

Physiomer Nosový sprej Hypertonický s obsahom morskej vody 20 ml

Fyziomér Hypertonic je 100% prírodný hypertonický nosový sprej, ktorý uvoľňuje upchatý nos v chlade, nosnom sínusovom zápale a alergickej rinitíde. Znižuje opuch tým, že odstraňuje prebytočnú tekutinu z opuchnutej nosnej sliznice. Urýchľuje úľavu od príznakov rinitídy. Vhodné pre chronické problémy. Je to tiež účinná alternatíva liekov určených na uvoľnenie upchatého nosa.

Môžete mať v pondelok 12. 6.6,46 €

Physiomer Baby Nosový sprej 115 ml

Vďaka obsahu 100 % neriedenej morskej vody rýchlo uvoľňuje zapchatý nos pri nádche a nachladnutí. Prečistí a zvlhčí sliznicu nosa. Pomáha predchádzať nosovým infekciám a ich šíreniu do uší a dýchacích ciest. Detský sprej vhodný pre deti už od narodenia.

Môžete mať v pondelok 12. 6.9,72 €
Product image

Dr. Müller Pharma PantheNose nosný sprej s aloe vera 20 ml

Panthenose nosový sprej s panthenolom jemne čistí nosnú dutinu, znižuje tvorbu hlienov pri nádche a uľahčuje tak dýchanie. Nosovú sliznicu pritom nevysušuje.

Môžete mať v pondelok 12. 6.4,97 €

Otrivin 0,1% nosový sprej na upchatý nos 10 ml

Liek je nosový dekongestant (znižuje nadmerné prekrvenie nosovej sliznice), obsahuje liečivo xylometazolíniumchlorid.

Môžete mať v pondelok 12. 6.5,38 €
Darček: Hygienické vreckovky ako darček.
Product image

Aspecton nosový sprej s obsahom silíc a dexpantenolu 20 ml

Nosový sprej sa používa ako podpora pri liečbe nádchy a upchatom nose.

Môžete mať v pondelok 12. 6.7,50 €
Product image

Dr. Müller Pharma PantheNose nosný sprej s horčíkom pri alergickej nádche 20 ml

Prevence příznaků alergické rýmy.

Môžete mať v pondelok 12. 6.4,77 €
Product image

GripVis 1,6 mg/ml nosový sprej 20 ml

Nosový sprej s Carragelose® získanou z morských červených rias. Prípravok sa môže používať ako podpora prevencie a podpora liečby ochorení pripomínajúcich chrípku. Môže sa používať aj na preventívne a priebežné zvlhčovanie nosovej sliznice.

Môžete mať v pondelok 12. 6.5,53 €
Product image

Quixx soft Nosový sprej 30 ml

Izotonický roztok s vodou z Atlantického oceána a Aloe vera. Nosový sprej s mechanickým rozprašovačom určený na čistenie a prevlhčovanie nosovej dutiny a prínosových dutín.

Môžete mať v pondelok 12. 6.6,57 €

Otrivin Breathe Clean Aloe Vera Izotonický nosový sprej s morskou vodou 100 ml

Otrivin Breath Clean sprej Aloe vera je izotonický roztok morskej vody.Riedi a uvoľňuje hlien, pomáha odstrániť prach a nečistoty z nosových dutín.Aloe vera upokojuje podráždenú nosovú sliznicu. Vhodný na každodenné použitie.

Môžete mať v pondelok 12. 6.12,40 €10,54 €
Darček: Hygienické vreckovky ako darček.

Panaviral Nosový sprej 20 ml

Prípravok s chelatačným (sekvestračným) a lubrikačným účinkom na nosové dutiny, určený pre deti a dospelých..

Môžete mať v pondelok 12. 6.10,06 €

Coldisept Nanosilver Nosovy sprej 20 ml

Nosný sprej vo forme spreja, potláča pocit suchej a podráždenej sliznice nosa a chráni ju pred škodlivými vonkajšími faktormi.

Môžete mať v pondelok 12. 6.10,89 €

Generica Healsea® RESCUE hypertonický nosový sprej 20 ml

Nosový sprej určený pre dospelých od 18 rokov na liečbu nosových príznakov akútnej nádchy a rinosinusitídy, ktorý znižuje opuch nosovej sliznice. Ako jediný nosový sprej na trhu obsahuje unikátny extrakt z morskej biosféry - morské postbiotikum Symbiofilm® zmiešaný s hypertonickým soľným roztokom.

Môžete mať v pondelok 12. 6.8,90 €
Product image

Quixx extra 2,6 % nosový sprej 30 ml

Quixx extra je hypertonický nosový sprej (koncentrácia solí sa rovná koncentrácií pibližne 2,6% roztoku NaCl). Základom je voda z Atlantického oceánu s obsahom hodnotných minerálov a stopových prvkov, ako aj eukalyptový olej.

Môžete mať v pondelok 12. 6.6,30 €
Product image

Nollix sprej na suchú sliznicu nosa 10 ml

NOLLIX je nosový sprej, ktorý poskytuje úľavu pri suchosti nosnej sliznice rôzneho pôvodu. NOLLIX sa rozptyľuje vo forme jemnej „hmly“. Vďaka tomu presne a rovnomerne zvlhčuje a zvláčňuje sliznicu nosa a upokojuje podráždenie.

Môžete mať v pondelok 12. 6.7,63 €
Product image

Delmar Panthenol nosový sprej 50 ml

Izotonický roztok morskej vody s pantenolom vo forme nosového spreja. Prípravok je určený na neagresívne čistenie, zvlhčenie a regeneráciu nosovej sliznice a sliznice prínosových dutín. Je obohatený o pantenol (20 mg/ml).

Môžete mať v pondelok 12. 6.6,39 €
Product image

GeloSitin Starostlivosť o nos nosový olej 15 ml

Používa sa na fyzikálnu liečbu a zvlhčenie suchej alebo poškodenej nosovej sliznice, napr. pri pôsobení suchého vzduchu (klimatizácia, kúrenie), pri nadmernom používaní dekongescenčných sprejov alebo v prípade suchej nádchy.

Môžete mať v pondelok 12. 6.9,38 €
Product image

Mar Plus Care nosový sprej 20 ml

Izotonický roztok morskej vody a dexpantenolu, ktorý zvlhčuje, čistí a ošetruje sliznicu. Dexpantenol pôsobí priaznivo na hojenie a urýchľuje regeneráciu tkaniva. Pre každodennú hygienu nosa

Môžete mať v pondelok 12. 6.5,36 €
Product image

Delmar Sensitive nosový sprej s Aloe Vera 50 ml

Izotonický roztok morskej vody s Aloe Vera vo forme nosového spreja.

Môžete mať v pondelok 12. 6.5,54 €
Product image

Sinulan forte express nosový sprej 15 ml

Na liečbu nádchy a ochorenie nosových dutín.

Môžete mať v pondelok 12. 6.8,43 €
Product image

PropoMucil Nosový sprej  20 ml

Nosový sprej s obsahom propolisu a N-acetylcysteínu určený na zmiernenie príznakov zápalu nosovej sliznice, akými sú hustý výtok z nosa a silne upchatý nos. Tieto príznaky zvyčajne sprevádzajú bežnú nádchu a infekcie horných dýchacích ciest. 20 ml.

Môžete mať v pondelok 12. 6.9,64 €

Otrivin Breathe Clean Izotonický nosový sprej s morskou vodou 100 ml

Otrivin Breath Clean sprej je izotonický roztok morskej vody pre deti a dospelých.Riedi a uvoľňuje hlien, pomáha odstrániť prach a nečistoty z nosových dutín. Vhodný na každodenné použitie.

Môžete mať v pondelok 12. 6.10,24 €8,70 €
Darček: Hygienické vreckovky ako darček.

Allerhin nosový sprej 10 ml

Alergická nádcha je chronické, neinfekčné, zápalové ochorenie horných dýchacích ciest, spôsobené neadekvátnou reakciou imunitného systému na bežné podnety z prostredia.

Môžete mať v pondelok 12. 6.9,06 €
Product image

Energy Grepofit nosol aqua 20 ml

Nosový sprej s antimikrobiálnymi a protizápalovými účinkami. Pomáha zbaviť sa nádchy a upchatého nosa, uľaviť od nepríjemných prejavov nádchy a zlepšiť dýchanie.

Môžete mať v pondelok 12. 6.12,49 €
Product image

Delmar Hypertonic nosový sprej 50 ml

Hypertonický roztok morskej vody. Prírodný produkt určený pre deti a dospelých, ktorých trápi nádcha a pocit upchatého nosa.

Môžete mať v pondelok 12. 6.6,32 €
Product image

Energy Grepofit spray 14 ml

Grepofit spray je bioinformačný prípravok s obsahom extraktu z grapefruitových jadierok, cesnaku siateho a propolisu.

Môžete mať v pondelok 12. 6.11,66 €

ActiMaris Ozonidy Nasal Sprej na zápaly a infekcie 20 ml

Pre urýchlenie hojenia zápalov, pooperačných rán, na prevenciu a elimináciu infekcie, k zvlhčeniu a ukľudneniu nosovej sliznice. Čistí od hlienu, hnisu a chrást.

Môžete mať v pondelok 12. 6.11,49 €
Hore

Pozrite sa na produkty z kategórie Spreje do nosa zoradené od najlepšie hodnotených. Pozrite sa na produkty z kategórie Spreje do nosa zoradené od tých najlacnejších. Kategóriu Spreje do nosa sme pre vás zoradili od najpredávanejších produktov.